System of A Down (S.O.A.D) Biyografi

'Sanatçı Tanıtımları' forumunda Amroth tarafından 31 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. Amroth

  Amroth Üye

  System of A Down (S.O.A.D) Biyografi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  System of a Down, 1995 yılında ABD’de kurulmuş alternatif metal grubudur. Grup ilk kurulduğunda Soil adını kullanmıştır. Grubun bateristi olan Andy Khachaturian’ın grupdan ayrılmasıyla yerine John Dolmayan gelmiştir. Grup albüm hazırlıklarına 1997 yılında başlamıştır ve 1998 yılında System of a Down adlı ilk albümleri piyasaya sürülmüştür. Albümde Spiders şarkısı çok popüler olmuştur.

  Grup 4 üyeden oluşmaktadır; Serj Tankian (vokal, klavye), Daron Malakian (gitar, geri vokal), John Dolmayan (davul, perküsyon), Shavo Odadjian (bas gitar).

  System of a Down 2001 yılında 2. albümü olan Toxicity’i çıkarmıştır. Bu albüm, ilk albüme göre daha çok Anadolu ezgileri taşımaktadır ve hala birçok hayranına göre grubun en güzel albümdür. Toxicity albümü System of a Down’un çok daha popüler olmasını sağlamıştır. Grubun en çok satan albümü olmuştur.

  Toxicity adlı albümün çok tutulmasıyla System of a Down Toxicity 2 adlı albümlerini 2002 yılında çıkarcağını duyurmuştur. Ancak grup sonradan albüm ismini Steal This Album olarak değiştirmiştir.

  Grup sonradan 2 albüm projesi yapacaklarını isminin Mezmerize/Hypnotize olacağını açıklamıştır. Albümün çıkma tarihi 2005 olarak belirlenmiştir. İlk olarak Mezmerize adlı albümü gelmiştir. Bu albümde System of a Down tarz değişikliğine gitmiştir. Eski albümlerinde bulunan Anadolu ezgileri bu albümde bulunmamaktadır ve hardcore’a kaymışlardır. Ayrıca bu albümde grubun gitaristi ve back vokali Daron Malakian tüm şarkıda etkisini ses olarak daha çok göstermektedir. Albümün en popüler şarkısı olan B.Y.O.B. Amerikan hükümetini eleştirmektedir.

  Grup Mezmerize albümünü çıkardıktan bir kaç ay sonra Hypnotize adlı albümü çıkarmıştır. Bu albüm’de Daron Malakian back vokal’den çıkıp vokal olmuştur, albümde sadece kendisinin söylediği şarkılarda vardır. Serj Tankian bu albümde biraz daha geri planda kalmıştır. Hypnotize albümü Toxicity’den sonra en çok satılan System of a Down albümü olmuştur.

  Şu an dağılmış olan System Of A Down, grup üyelerinin solo albüm çalışmaları yüzünden yeryüzünden silinmiş görünüyor fakat Serj Tankian (eski solist) «Ne zaman isterlerse birlikte çalabiliriz, hala çok iyi arkadaşız ve kapılarımız sonuna kadar açık.» dedi.
  Serj Tankian ise «Elect The Dead» adlı solo albümünü çıkardı bile. Daron Malakian’da Scars On Broadway adlı grubu kurup albümünü temmuz sonunda aynı isimle çıkartmıştır.Daron, John Dolmayan ile muhteşem bir albüm hazırlamış, tarzı Mezmerize ve Hypnotized albümündeki değişim şarkılarıdır.System Of A Down şimdilik tarihin tozlu plakları arasında yer almaktadır
   

 2. Amroth

  Amroth Üye

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş