Swatch saatler - Swatch istanbul özel saat modeli

'Değerli Taşlar ve Takılar' forumunda KaRDeLeN tarafından 18 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Swatch saatler - Swatch istanbul özel saat modeli konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Swatch saatler - Swatch istanbul özel saat modeli  İstanbul tutkunları için “İstanbul34” Swatch'tan...
  2010 Avrupa Kültür Başkenti unvanına özel tasarlanan saat, İstanbul siluetini taşıyor.

  Kuruluşundan itibaren Londra, New York, Zürih, Tokyo ve Madrid gibi sınırlı sayıda şehir için özel saat tasarlayan Swatch, altıncı şehir olarak İstanbul’u seçti. 2010 yılının önemini ve İstanbul’un yılı olacağını göz önünde bulundurarak bu özel saati tasarlayan ve bir ilke daha imza atan marka, İstanbul’un Avrupa Kültür Başkentliğini kutlamak amacıyla tasarladığı saate “İstanbul34” ismini verdi.


  İstanbul siluetini taşıyor


  İstanbul’un 2010 Avrupa Kültür Başkenti unvanına özel olarak tasarlanan saatte, Boğaz köprüsünün muhteşem manzarası eşliğinde sıralanan Kız Kulesi, Ayasofya ve Sultanahmet Camisi gibi, şehrin derin kültürel mirasını simgeleyen tarihi eserlerin siluetinde İstanbul yer alıyor.

  [​IMG]

  Sol kayış "Avrupa", sağ kayış "Asya"

  Saatin tasarım aşamasında esinlenilen en önemli özelliği ise, “İstanbul’un dünyada iki kıtayı birleştiren tek şehir olması” oluşturuyor. Bu sebeple sol kayışın Avrupa kıtasını, sağ kayışın Asya kıtasını gösterdiği saatin kadranında iki kıtayı birleştiren Boğaz Köprüsü yer alıyor. Dünyaca ünlü marka, aynı zamanda kayışının arkasında İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı logosuna da yer vererek saatin tasarlanmasındaki amaca ve önemine de dikkat çekiyor.


  Swatch’ın, İstanbul tutkunları için özel olarak tasarladığı “İstanbul34”, Mart ayından itibaren tüm Swatch mağazalarında, 99 TL’den satışa sunulacak.
  [/COLOR]
   

Bu Sayfayı Paylaş