Suzan Kardeş - Makyaj Odası Şarkıları (2009) Albüm Tanıtımı

'Albüm Tanıtımları' forumunda Mavi_Sema tarafından 27 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Suzan Kardeş - Makyaj Odası Şarkıları (2009) Albüm Tanıtımı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Suzan Kardeş uzun yıllar boyunca ünlülerin makyözlüğünü yaptı ve bu arada Balkan şarkıları söyleyerek 2 albüm çıkardı.Şimdilerde de ilginç bir projeye imza attı ve birlikte çalıştığı 15 oyuncuya stüdyoda sevdikleri parçaları söyletip yeni bir albüm çıkardı.Sanatçılarla birlikte düet yapan Suzan Kardeş albüme de Makyaj Odası Şarkıları adını verdi.


  [​IMG]

  Albüm ünlülerin makyaj odalarında söylediği şarkılardan oluşuyor.

  Cem Yılmaz ve Nejat İşler’in de şarkı söylediği ,Demet Akbağ Roman havası, Erkan Can Azeri türkü, Fikret Kuşkan ninni, Özgü Namal Hıdrellez şarkısı, Yılmaz Erdoğan da türkü söyledi. Albümün tek şarkıcısı Sezen Aksu...

  Makyöz ve şarkıcı Suzan Kardeş DMC etikeyiyle müzik marketlere sunduğu "Makyaj Odası Şarkıları" adlı albümünde birbirinden ünlü oyuncuları ve sevilen şarkıları nasıl buluşturduğunu anlattı. Suzan Kardeş'in Nejat İşler ile iki kez stüdyoya gidip kayıt yaptığı da ortaya çıktı...

  NTV'de Gülay Afşar'ın sunduğu "Haftasonu Haber Merkezi" programına konuk olan Suzan Kardeş, ikinci albümü 'Makyaj Odaları Şarkıları'nın kayıtları sırasında ünlülerle yaşananları anlattı. Kardeş, albümde yer alan sanatçılara teklif götürürken kabul etmeyecekleri şüphesini hiç taşımadığını aksine işleri olur, gelemezler ve üzülürler diye düşündüğünü ifade etti. Albüm için teklif götürdüğü herkesin kabul ettiğini belirten Suzan Kardeş, sadece Uğur Polat ile zamansızlıktan dolayı bir türlü buluşamadıklarını söyledi.

  İlk kez bir şarkı söyleyerek dinleyicilerle buluşan Cem Yılmaz'ın 'Ah Bu Gönül Şarkıları' isimli şarkıyı daha önce kendisinin de kaydettiğini belirten Suzan Kardeş, "Biz iki versiyon yaptık. Bazı şarkılardan şüpheye düşüyorduk tabii ki. Aslında Cem Yılmaz bu şarkıyı kendisi de kaydetmiş. Biz de onu taklit ederek bir tane yaptık. Ama o bunu daha çok sevdi" dedi. Albümünde kendisine katkıda bulunan ünlü isimlere stüdyoya geldiklerinde çok özen gösterdiğini ifade eden Suzan Kardeş, "Onlar çok özel insanlar" diyerek her birinin teker teker ne içmeyi sevdiğini, neden hoşlandığını yanındaki insanlara da anlatıp uyararak onları karşıladığını belirtti.

  "Öyle bir şey oldu ki stüdyoya geldiklerinde hiçbiri asık yüzlü çıkmadı. Bazıları 'yapamaz mıyım' diye korktu. 'Benimle çok uğraşacaksın' diyen, 'Bizden şarkı çıkarman çok zor' diyenler oldu ama hiç öyle olmadı" diye konuşan Suzan Kardeş sözlerini şöyle sürdürdü: "Ama tabii şöyle bir şey de var; onlar oyuncu. Oyuncu oldukları için istediği insanı taklit edebilir, istediği insanı oynayabilir ve ruhunu harekete geçirebilirler." Nejat İşler'in 'Hancı' şarkısında kendisine eşlik ettiği Suzan Kardeş, "İlk başta başka bir şarkıyı seslendirdik aslında. Çok severek de söylediğimiz bir şarkıydı ama telif konusunda problem oldu onu kullanamadık. Fakat Nejat, kırk tane işinin arasında beni kırmadı ve bir daha geldi, stüdyoya girip şarkıyı okudu" açıklamasını yaptı.

  Suzan Kardeş, albümün piyasaya çıkmasından sonra, katkıda bulunan bütün oyuncuların tek tek kendisini arayıp teşekkür ettiklerini de söyledi. Kardeş'in 'Makyaj Odası Şarkıları' adını taşıyan albümünde Fikret Kuşkan, Cem Yılmaz, Nejat İşler, Erkan Can, Özgü Namal, Demet Akbağ, Olgun Şimşek, Yılmaz Erdoğan, Meltem Cumbul, Sezen Aksu, Haluk Bilginer gibi pek çok isim yer aldı.

  Suzan Kardeş - Makyaj Odası Şarkıları

  Suzan Kardeş - Gelem Gelem
  Nejat İşler - Hancı
  Demet Akbağ - Çayuriye (Olanlar Oldu Bana)
  Yasemin Yalçın - Taht Kurmuşsun Kalbime
  Cem Yılmaz - Ah Bu Gönül Şarkıları
  Halil Ergün - Kırmızı Gülün Alı Var
  Haluk Bilginer - Sende Başını Alıp Gitme Ne Olur
  Olgun Şimşek - Ellerim Bomboş
  Oya Başar - Dom Dom Kurşunu
  Yılmaz Erdoğan - Telli Turnam
  Meltem Cumbul - Beyaz Giyme Toz Olur
  Şebnem Dönmez - Yovano Yovanke
  Özgü Namal - Saoroma (Hıdırellez) / Ederlezi
  Güvenç Kıraç - Neden Saçların Beyazlamış Arkadaş
  Erkan Can - Küçelere Su Serpmişim
  Fikret Kuşkan - Pıkmasparı (Kuzgun)
  Sezen Aksu - Eğreti Gelin
  Suzan Kardeş - Huysuzsun... Arkamdan Tas Tas
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Suzan Kardeş Makyaj Forum Tarih
Suzan Kardeş __Makyaj Odası Şarkıları 2oo9___ Albüm Tanıtımları 27 Temmuz 2009
Pakize ve Suzan Özkardeş İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Denizli Denizli Tanıtımı 8 Eylül 2011
Aşk Bende Çocuk Kaldı Kitabı - Suzan Kuran Kitap, Resim ve Dergi 24 Ağustos 2011
Aşka Zaman Ver Kitabı - Suzanne Brockmann Kitap, Resim ve Dergi 17 Mayıs 2011
Suzan Avcı Kimdir - Suzan Avcı Hayatı Sanatçı Tanıtımları 16 Nisan 2011

Bu Sayfayı Paylaş