Suudi Arabistan Arafat’a hazır

'Yurt Dışı Haberler' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 6 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Suudi Arabistan Arafat’a hazır konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bu yıl üç milyondan fazla hacı adayının geldiği Suudi Arabistan’da, farklı bakanlıklar ve devlet kurumları hac için tüm hazırlıklarını tamamladı. Hükümet, hacıların ibadetlerini sağlıklı şekilde yapabilmeleri için yerli ve yabancı hac organizatörlerini son kez uyararak, Arafat’a çıkışta hac vizesi olmayanlara izin verilmeyeceğini söyledi.

  Mekke Prensi Halid Al Faysal, hac kurallarına uymayan hacıların davranışlarının bütün sistemi bozup diğer hacılara sorun yaşattığını ve hükümetin bu olumsuzluğa izin vermeyeceğini ilan etti. Faysal, "Hac kurallarına uymayanlar ya da gereğinden fazla kalanlar anında yakalanıp sınır dışı edilecek" dedi.

  Öte yandan, Suudi Arabistan Kralı Abdullah, Cidde yakınlarında, yerleşimin olmadığı bir bölgede "Krallık Şehri" kuruyor. Yeni şehire, 1000 metre yüksekliğinde dünyanın en uzun kulesi inşa edilecek. 1001 metre uzunlukta tasarlanan Kuveyt’teki Burj Mübarek Al-Kabir ile Krallık Kulesi’nden hangisi önce biterse bir süreliğine dünyanın en uzun binası olacak. Şu anda dünyanın en yüksek binası Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrindeki 818 metre yüksekliğindeki Burj Dubai.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Suudi Arabistan Arafat’a Forum Tarih
2013 Suudi Arabistan Nüfusu Kaçtır? Ülkeler Coğrafyası 25 Eylül 2012
Suudi Arabistanın Nüfusu Kaç Ülkeler Coğrafyası 18 Mayıs 2012
Suudi Arabistanın Özellikleri Nelerdir Ülkeler Coğrafyası 18 Mayıs 2012
Suudi Arabistanın Genel Özellikleri Nelerdir Ülkeler Coğrafyası 14 Mayıs 2012
Suudi Arabistan Bayrağının Anlamı Nedir? Seviyeli-Ciddi Konular 8 Nisan 2012

Bu Sayfayı Paylaş