Suriye Spor Heyeti Mardin Belediyesini Ziyaret Etti

'Mardin Tanıtımı' forumunda Dine tarafından 27 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Suriye Spor Heyeti Mardin Belediyesini Ziyaret Etti konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  SURİYE HASEKE BASKETBOL HEYETİ BAŞKAN AYANOĞLU'NU ZİYARET ETTİ  Mardin Belediye Gücü Spor Kulübü ile dostluk maçları yapmak üzere Mardin’e gelen, Suriye Arap Cumhuriyet El Haseke Kız ve Erkek Karma Basketbol Takımı heyeti Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu’nu ziyaret etti.

  İki ülke Cumhurbaşkanlarının başlattığı dostluk girişimlerinin meyvelerini vermeye başladığını ifade eden Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu, Haseke heyetini Mardin’de görmekten son derece mutlu olduğunu söyledi.

  Gençlik ve Spor İl müdürü Cevat Ercan ve Belediye Gücü Spor Kulübü teknik heyetinin de hazır olduğu görüşme son derece sıcak bir ortamda gerçekleşti. Türkiye ile Suriye arasındaki sınırların yapay olduğunu söyleyen Başkan Ayanoğlu; “Şu an da birçok vatandaşımızın Suriye’de akrabaları var. İki ülke arasında vizenin kaldırılmış olması dostluk ve kardeşlik ilişkilerine çok olumlu katkılar sunacaktır.”dedi.

  Haseke Heyeti de iki il arasındaki komşuluk ilişkilerinin geliştirilmesi amacı ile spor kulüpleri arasında dostluk müsabakalarının yapılması kararlaştırdıklarını ve Mardin’de kendilerine gösterilen sıcak ilgiden dolayı son derece memnun olduklarını söyledi.

  Suriye Haseke basket takımı ile Mardin Belediye Gücü Spor Kulübü basketbol takımları ile iki ayrı dostluk maçı yapacaklar. Dün Atatürk Kapalı spor salonunda erkek basketbol takımları arasında yapılan maç Mardin Belediye Gücü Spor Kulübü’nün galibiyeti ile sonuçlandı. Bu akşam da kız basketbol takımları arasında müsabaka yapılacak.

  mardinx.com
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Suriye Spor Heyeti Forum Tarih
Suriye Filistin ve Irak Cephelerinde Osmanlı ordusunun mağlup olmasının nedenleri Tarihi Bilgiler 30 Ocak 2017
2013 Suriye Nüfusu Kaçtır? Ülkeler Coğrafyası 25 Eylül 2012
Suriyenin Yüzölçümü Kaçtır Ülkeler Coğrafyası 8 Mayıs 2012
Suriyenin Nüfusu Kaçtır Ülkeler Coğrafyası 4 Mayıs 2012
Suriyenin Geleneksel Kıyafetleri Giysileri Ülke Kültürleri 27 Nisan 2012

Bu Sayfayı Paylaş