Suriye Üzerinden Gelen Toz Bulutu Mardini Esir Aldı

'Mardin Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 30 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Suriye Üzerinden Gelen Toz Bulutu Mardini Esir Aldı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  SURİYE'DEN GELEN TOZ BULUTU MARDİN'DE YAŞAMI OLUMSUZ ETKİLEDİ

  [​IMG]

  Güneyden esen rüzgar nedeniyle Suriye üzerinden gelen toz bulutu, kentte ve ilçelerde hayatı olumsuz etkiliyor. Görüş mesafesinin düşmesine neden olan toz bulutu nedeniyle sürücüler farları açık şekilde seyrediyor.
  Mardin’de öğlen saatlerinden itibaren kentin büyük bölümünü kaplayan toz bulutu, günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Cadde ve sokaklarda yürümeye çalışan vatandaşlar, nefes almakta zorlanırken toz bulutunun Suriye üzerinden geldiği belirtildi.Öte yandan toz bulutu, meyve ağaçlarını ve üzüm bağlarını da olumsuz yönde etkilerken, elektriklerin aralıklı kesilmesi tepkilere neden oldun. Uzmanlar, çocuk, yaşlı ve hastaların zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaları yönünde uyardı.
  Meteoroloji yetkilileri, tarihi kentte çöl rüzgarlarının etkisiyle oluşan toz bulutunun, akşam saatlerinden itibaren yağmurun etkisiyle dağılmasını beklediklerini belirtti.
  Kentte hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiğini hatırlatan yetkililer, hava sıcaklığının mevsim normallerine dönmesinin tahmin edildiğini, hafta sonunda da lokal yağışların beklendiğini kaydetti.

  Kaynak: habermardin
   

Bu Sayfayı Paylaş