Superman (Superman Kimdir - Hakkında)

'Biyografi & Otobiyografi' forumunda UquR tarafından 6 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  Superman (Superman Kimdir - Hakkında) konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Superman (Superman Kimdir - Hakkında)

  Superman (Superman Kimdir - Hakkında)
  Superman, çizgi roman kahramanı. Tüm çizgi roman dünyasının en popüler ve tanınan hayali karakterlerinden biri. ve önemli bir Amerikan kültürel ikonudur.
  İlk Superman 1933 yılında yaratılmış kel bir karakterdir. Uzaydan üstün güçleri ile gelip dünyayı istila edecek bir kötü adam olarak düşünülmüştü ama bu konsepti satamadılar. 1938'e kadar Superman'in tasarımları değişip duruyordu.Haziran 1938'de "DC Comics #1" dergisinde Superman ilk defa halka sunuluyor. Bu bildiğimiz Superman kostümünün tasarımı o zaman ki sirklerde gösteri yapan "güçlü adam"ların benzeridir, yani tayttır. Modern zamanlarda dalga geçildiği gibi bacaklarındaki taytın üzerinde bir don vardır, bunun o zamanlar sirklerde gösteri yapan güçlü adamların neyi saklamak için giydiğini tahmin edersiniz. Kostüm renkleri Amerikan bayrağına gönderme yapmak için mavi-kırmızıdır. Yıllar boyunca birçok kahramanın batman dahil, kostümü değiştirilirken, Superman değişmez, değiştirilemez 68 yıl boyunca, çünkü o kostüm görsel olarak bir ikondur.
  1938'de göğsünde bir üçgen içinde adının baş harfi vardır. Bu üçgen Amerikan polis rozetine göndermedir. Tabii daha sonra bu yavaş yavaş şimdiki elmas şeklindeki "S" amblemine dönüşür.
  Güçlerine gelince, giderek arttırılır. İlk başta sadece çok güçlü, ve hızlıdır, uçamaz, çok yükseğe zıplar. ama uçaklar hayatımıza girince, sıradan insan bile Superman'den hızlı hareket edebilir, uçabilir hale gelir.O zaman Superman'e uçma gücü verilir yazarları tarafından.Yani Superman'in güçleri teknolojinin gelişmesi ile artar, çünkü o her zaman teknolojinin ve onu kullanan sıradan insanın önünde olmazsa süper insan olamaz.Superman Nietzsche'nin Ubermensch (üstün insan) kavramı temel alınarak yaratılmıştır.Bu kavram da önemli olan fiziksel güç değil erdemdir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Superman (Superman Kimdir Forum Tarih
Superman /Superman Resimleri (Superman Kimdir? - Superman Hakkında) Masal Kahramanları 18 Ocak 2010
Java Game - Superman & Batman Java Oyunları 27 Mart 2009
Süperman Çocuk - Bebek Resimleri 10 Mart 2009
2039'da herkes Superman! Bilim & Teknoloji 27 Ocak 2009
GTA Grand Theft Auto: San Andreas - Superman Olma Oyun Hileleri 2 Ocak 2009

Bu Sayfayı Paylaş