SuperCleaner 2.95

'S-T' forumunda Siraç tarafından 12 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  SuperCleaner 2.95 konusu
  SuperCleaner 2.95

  Super Cleaner bir disk temizleme yazılımıdır. Bilindiği üzere Windows işletim sistemi üzerinde zamanla gereksiz veriler birikmektedir. Bu gereksiz veriler sisteminizin yavaşlamasına, komutlarınıza geç yanıt vermesine, geç alınıp-kapanmasına neden olmaktadır. Ayrıca bu gereksiz veriler sabit diskiniz üzerinde yer tutmakta sizin sabit disk kapasitenizi düşürmektedir. Her durumda sizin için zararlı olan bu verilerden kurtulmak, sisteminizin daha kararlı çalışmasını sağlamak için Super Cleaner yazılımını kullanabilirsiniz.

  Yazılımın ilk ve en önemli bölümü olan Garbage Finder yani gereksiz verilerin bulunduğu alanın içerisinde 4 bölüm bulunmaktadır. Bu bölümlerden ilki Unneeded Files yani Gereksiz Dosyalar bölümünde sisteminiz üzerinde boşuna yer tutan dosyalar scan(tara) butonuna basmanızla aranmaya başlıyor. Sisteminizin tümünü oldukça ayrıntılı bir taramadan geçiren yazılım gereksiz dosyaları size liste halinde sunuyor. Bu işlevini ayrıca çok hızlı biçimde yerine getiriyor. Bulunan dosyaları silmenizde herhangi bir sakınca yok çünkü yazılım dosya uzantılarına göre arama yapmakta. Silinmesi için listelenmiş olan dosyaların uzantıları artık olarak nitelendirebileceğimiz türden olanlar.

  Bu alanın ikinci bölümü olan Start Menu yani Başlat Menüsü bölümünde anlaşılacağı üzere başlat menüsünde gereksiz olarak yer tutan simgeler, kısayollar bulunup silinmekte.

  Internet Favorites alanında ise daha önceden Internet Explorer üzerinde sık kullanılanlar olarak ayırmış olduğunuz bağlantıların bir taraması yapılıyor ve gereksiz görülenler liste halinde size sunuluyor.

  Bu alanın son bölümü olan Custom daha çok profesyonel kullanıcılara hitap eden ve özel olarak silinmesi istenen dosya ve klasörlerin silinebilmesini sağlayan oldukça işe yarar bir alan.

  Yazılımdan sisteminizi gereksiz verilerden arındırabilmenizin yanı sıra, internet gizliği açısından da yararlanabiliyorsunuz. Kullanmış olduğunuz tarayıcı ya da tarayıcılar sizin özel verilerinizi hafızasına kaydettiğinden bunları silmek isteyebilirsiniz. İşte yazılımın bu işlevini kullanarak Internet Explorer, America Online, Opera, Mozilla, Netscape tarayıcılarındaki kayıtlı parolalarınızı, önbelleklerini, girilmiş olan internet adreslerini, çerezleri temizleyebilirsiniz.

  Kolay kullanıma, bir çok araca sahip olan ayrıca otomatik temizleme özelliğini kendinize uygun biçimde özelleştirebileceğiz yazılımın boyutu da oldukça küçük.

  Süre/Kullanım Kısıtlamalı 30 Gün

  İNDİR
   

Bu Sayfayı Paylaş