Sungur Köyü Merkez Muğla

'Muğla Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 18 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Sungur Köyü Merkez Muğla konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Muğla Sungur Köyü - Sungur Köyü Hakkında - Sungur Köyü Tanıtımı - Sungur Köyü Resimleri  Sungur, Muğla ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür.


  Tarihçe

  Köyün adı göçebe olarak yaşayan yörük topluluğundan gelmektedir. Yörükler buraya son olarak yerleştiği için köyün ismide böyle kalmıştır.

  Kültür

  Sungur köyünde özel olarak yapılan bir yemek yoktur, Ancak keşkek,aşure vb yemekleri ustalıkla yapan bir köydür. Köyde ayrıca her türlü kışlık yiyecek yapılmaktadır ; erişte,konserve vb.

  Coğrafya

  Muğla merkezine 64 km uzaklıktadır. Muğla'nın en son köyüdür.Köyden ulaşım 3adet halk aracı ile sağlanmaktadır.Bu araçlar hergün sabah köyden muğla il merkezine gidip akşam köye dönmektedir.Köy yollarının asfalt olmaması nedeniyle ulaşım zor sağlanmaktadır.

  İklim

  Köyün iklimi, Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

  Nüfus

  Yıllara göre köy nüfus verileri
  2007 300
  2000 277
  1997 245

  Ekonomi

  Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

  Altyapı bilgileri

  Köyde, ilköğretim okulu vardır. Köyün içme suyu şebekesi vardır kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalttır. Köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]  Kaynak : Yerel Net , Vikipedi, özgür ansiklopedi  Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz
   

Bu Sayfayı Paylaş