Sultanlar Şehri İstanbul New York'ta

'Populer markalar & Moda' forumunda princess_28 tarafından 22 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. Sultanlar Şehri İstanbul New York'ta konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  Modanın dinamik mekanı New York Moda Haftası'nda dillere destan bir İstanbul defilesi.

  Modacı Nedret Taciroğlu'nun Osmanlı Padişahları tuğralarından esinlenerek tasarladığı 'Sultanlar Şehri İstanbul' yaz koleksiyonu, New York Moda Haftası kapsamında tanıtıldı. Koleksiyon büyük beğeni topladı.


  New York Kültür ve Tanıtma Ataşeliği'nin himayelerinde ünlü Times Meydanı'ndaki Westin Otel'de düzenlenen defileye New York'un tanınmış çevreleri, modacıları ve yazarları ile diplomat ve gazeteciler katıldı. Dünyanın değişik ülkelerinden gazetecilerin de yoğun ilgi gösterdiği defile ardından açıklama yapan Taciroğlu, koleksiyonunu, tarih ile çağdaşlığı harmanlayarak tasarladığını söyledi.

  Osmanlı sultanlarından Fatih Sultan Mehmet, Kanuni Sultan Süleyman, 3'üncü Selim ile 2'nci Ahmed'in tuğralarından izler taşıyan, kırmızı, toprak rengi ve krem tonlarının ağır bastığı, Swarovski taşlarla işlenerek, ipek-şifon drapelerle zenginleştirilen 30 ayrı tasarımın sunulduğu yaz koleksiyonu, izleyicilerden büyük alkış aldı.

  Nedret Taciroğlu, 2000 yılından bu yana ABD'ye gelip fuarlara katıldığını ancak, New York'ta ilk kez defile düzenlediğini, son derece mutlu olduğunu söyledi. Taciroğlu, “Türk tarihimiz o kadar derin ki, bu koleksiyonumda tarihimizi ve kültürümüzü yansıtmak istedim. Tuğra bir imza, Osmanlı hep mistiktir ve yabancılara ilginç gelmiştir, bu zenginliğimizi görmelerini istedim” dedi.

  Taciroğlu, 2009'un yaz koleksiyonunda özellikle şarap ve ateş kırmızısı, toprak rengi ve bej tonlarını kullandığını ve modern Türk kadınını yansıtmak istediğini söyledi. Taciroğlu, bir soru üzerine, bu defilede Fahir Atakoğlu'nun bestesini kullandığını, Türk bestecilerinin müziklerini kullanmayı sevdiğini söyledi. Taciroğlu'nun defilesine ‘Oprah Magazine, Vanity Fair, Essence Magazine, Collezione Haute Couture, Elle, Concept Magazine, The Soho Journal, Boss Inc. Chictoday' gibi moda dergisi yazarları ve firma temsilcileri katıldı.
  Nedret Taciroğlu, yakında ABD'nin Los Angeles kentinde de bir defile düzenleyecek. İç mimari eğitimi alan Taciroğlu, tasarımlarıyla, 80’li yıllarda Nancy Reagan'in da ilgisini çekmeyi başarmış ve Reagan’a 18 parçadan oluşan özel bir koleksiyon hazırlamıştı.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Sultanlar Şehri İstanbul Forum Tarih
Tarihteki Önemli Sultanlar Kimlerdir Tarihi Bilgiler 25 Temmuz 2012
Büyük Selçuklu Devletinin Hükümdarları ve Sultanları Tarihi Bilgiler 22 Aralık 2011
Osmanlı Sultanları Albümü Kitabı - Mustafa Armağan Kitap, Resim ve Dergi 23 Temmuz 2011
Osmanlı Sultanları - Sultan I. Ahmed Hakkında Bilgi Tarihi Bilgiler 26 Nisan 2011
Osmanlı Sultanları - Sultan III. Mehmed Hakkında Bilgi Tarihi Bilgiler 26 Nisan 2011

Bu Sayfayı Paylaş