Sularbaşı İlköğretim Okulu Araklı Trabzon

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 24 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Sularbaşı İlköğretim Okulu Araklı Trabzon konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Araklı Sularbaşı İlköğretim Okulu - Sularbaşı İlköğretim Okulu Hakkında - Sularbaşı İlköğretim Okulu Tanıtımı - Sularbaşı İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Sularbaşı İlköğretim Okulu Resimleri


  Sularbaşı İlköğretim Okulu Trabzon Araklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

  Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Sularbaşı İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Sularbaşı İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Sularbaşı İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Sularbaşı İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: TRABZON / ARAKLI
  Adı: SULARBAŞI İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: Sularbaşı Köyü
  Telefon Numarası: 4627325222

  OKULUN MİSYONU:

  Öğrencilerimizi, yetenekleri doğrultusunda; Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na ve demokrasi ilkelerine uygun olarak görevini yapabilen, sorumlulukların bilincinde, çevresine uyum sağlayabilen, hayata ve üst öğretime yönelik eğitim ve öğretim veriyoruz. Topluma daha yararlı, bilgili, düşünebilen insan yetiştirme çabasındayız.
  Atatürk inkılap ve ilkeleri ve Anayasada ifadesini bulmuş olan Atatürk milliyetçiliğini temel olarak almak. Milli ahlak ve milli kültürün bozulup yozlaşmadan kendimize has şekli ile evrensel kültür içinde korunup geliştirilmesine ve öğretilmesine önem vermek.
  Öğrencilerimizi, aklın ve bilimin aydınlığında, ülke ve dünyada gelişen olaylara ilgili, düşünen, araştıran ve yorumunu ortaya koyan bireyler yetiştirmektir.

  Demokratik bir ortamda öğrencilerimize ileriye dönük bir öğretim sağlamak, öğrenci merkezli öğretim yapmak, davranışlarda görülen bozukluları gidermek, iyi eğitim gören gençler yetiştirmektir.

  İyi bir ekip çalışmasının varlığı, , bilimsel araçların öğrencilerin ileriki yaşamlarını etkileyecek bir şekilde kullanmalarını sağlamak bizi farklı kılıyor.

  Önemli olan, öğrenci ve öğrencinin geliştirilmesi, her yönden topluma faydalı, geleceği görebilen insanlar haline gelmesidir. Bununla birlikte, öğretmenlerimiz okulumuz için en önemli unsurlardan biridir. Öğretmenin çalışma şevki ve azmi, işini sevmesi, öğrenci başarısının artmasına bire bir etki edeceğinden öğretmen için en ideal ve verimli çalışma ortamının oluşturulması bizim için önemlidir.

  Gelecekte de bu çabamızı sürdürüp teknolojiye uygun gitme yolunda devam edeceğiz.


  OKULUN VİZYONU:

  Okulumuzun vizyonu, öğrencilerimize bilimsel ve demokratik bir eğitim ve ileriye dönük, işe yarar bir öğretim vermek, gelişen bilim ve teknolojiye ayak uydurabilmelerini, bu bilgi ve teknolojiden faydalanmalarını sağlamaktır.

  Okulun fiziki ve teknolojik imkanlarını geliştirmek, sınıflardaki öğrenci sayılarını ideal düzeye kavuşturmak, eğitim-öğretimi öğrenci merkezli öğretmen rehberli olarak sürdürmek, mümkün olduğunca fazla sayıda üst öğretime öğrenci göndermektir.

  Velilerimize okul öncesinden başlamak üzere eğitimin önemini anlatmak ve benimsetmektir.

  [​IMG]

  webrehberi.biz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Sularbaşı İlköğretim Okulu Forum Tarih
Sularbası İlköğretim Okulu Elazığ Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 22 Temmuz 2010
Sularbaşı Köyü Hakkında Bilgi Gürün Sivas Sivas Tanıtımı 19 Ocak 2011
Sularbaşı Köyü Hakkında Bilgi Araklı Trabzon Trabzon Tanıtımı 17 Haziran 2010
Sularbaşı Köyü İliç Erzincan Erzincan Tanıtımı 17 Mart 2010
Sularbaşı Köyü Alacakaya Elazığ Elazığ Tanıtımı 14 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş