Sualtı

'Meslekler Rehberi' forumunda NeslisH tarafından 2 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Sualtı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Programın Amacı: Sualtı programının amacı, deniz kurtarma işlerinde ve deniz araştırmalarında çalışacak elemanları yetiştirmektir.

  Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Sualtı programında fizik, kimya, biyoloji gibi temel bilim alanı ile ilgili dersler yanında oşenografi, balıkadamlık, sualtı arama yöntemleri, dalış sağlığı ve fizik kondisyon eğitimi, sualtı tehlikeleri, gemi kurtarma dalgıçlığı gibi dersler verilir.

  Gereken Nitelikler: Sualtı programına girmek isteyenlerin bedence güçlü, uzun zaman sualtında kalabilmeye dayanıklı kimseler olmaları gereklidir.

  Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Sualtı programını bitirenlere "Dalgıç", "Kurbağaadam", "Balıkadam" ünvanları ile çalışırlar. Balıkadamlar batık gemilerdeki eşyaların, sualtındaki arkeolojik eserlerin çıkarılması gibi kurtarma çalışmaları yapar, sualtı araştırmalarında, su inşaaatı, mendirek yapımı, sualtı film ve fotoğrafçılık işlerini yürütür.

  Çalışma Alanları: Mezunlar Ulaştırma Bakanlığına bağlı gemi ve limanlarda, deniz araştırmaları ile ilgili resmi ve özel kuruluşlarda çalışabilirler.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Sualtı Forum Tarih
Sualtı Ragbisi Sahası Nasıldır Diğer Spor Dalları 22 Eylül 2011
Sualtı Ragbisi Nedir, Sualtı Ragbisi Hakkında Bilgi Diğer Spor Dalları 22 Eylül 2011
Sualtı Hokeyi Kaç Kişi İle Oynanıyor? Diğer Spor Dalları 22 Eylül 2011
Sualtı Hokeyi Nedir, Sualtı Hokeyi Hakkında Bilgi Diğer Spor Dalları 22 Eylül 2011
Sualtı Sporları Nelerdir Diğer Spor Dalları 22 Eylül 2011

Bu Sayfayı Paylaş