Studio 804 'Yılın Evi'

'Diğer Resimler' forumunda Siraç tarafından 18 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Studio 804 'Yılın Evi' konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Studio 804 'Yılın Evi'

  Studio 804'ün prefabrik tasarım ve inşaat projeleri hakkında, en son bir bilgi ortaya çıktığından beri, Kansas Üniversitesinin stüdyo grubu, bu prefabrik evlerinin yapımını tamamladı ve her yıl, Architecture dergisi tarafından verilen 'Yılın Evi' ödülünü kazanmayı başardı. Bu stüdyo grubunun prefabrik 'Modular 3' evin, 20 haftalık bir dönem içersinde konseptleştirilip, tasarlanıp, inşaatı tamamlandı ve modüler iskelet yapısı, çevreci ve doğa dostu materyalleri, olağan üstü ve modern estetik görünüşü ile ödülü kazanmaya layık görüldü.
  Çevresel sürdürülebilirlik, tasarımın en büyük parçalarından biriydi. Evin yapımında, sadece çevreci ve doğa dostu materyaller (Su tabanlı doku yapıştırıcısı ve bambu yer kaplamaları gibi) seçildi, geri dönüştürülerek yeniden değerlendirilmiş, selüloz izolasyonu ve verimli HVAC ünitelerinin kullanılması ile de, enerji kullanımı bakımında verimlilik maksimuma çıkarılmıştır.
  Bu çarpıcı, bitmiş prefabrik ev, prefabrik inşaat yapılarının uygun şekilde tasarlandığında, ne kadar verimli ve güzel olabileceğinin, en mükemmel örneklerinden biridir. Şimdiye kadar prefabrik projeler konusunda, her ne kadar harika fikirler görmüş olsak ta, bunların arasından çok küçük bir kısmı çizim tahtalarından çıkıp, inşaatına başlanabiliyor ve bundan da daha az bir kısmı ise, seri üretime geçirilebiliyor. Daha önceki projelerdeki, çizim ve yapım deneyimlerine dayanan Studio 804, her türlü alanda uygulanabilen, modüler inşaat tekniklerinin ve çevresel olarak doğa dostu materyallerin aynı anda kullanıldığı, bir prefabrik evi yaklaşık olarak 20 hafta gibi çok kısa bir zaman içinde, tasarlayıp inşa edebildi. Sadece bu çabalarından, gayretlerinden ve başarılarından dolayı bile, Studio 804 'Yılın Evi' ödülünü gereğinden fazla bir şekilde hak ediyorlar.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Studio 'Yılın Evi' Forum Tarih
Rap müzik ve Housestudio bilgisi olanlar lütfen buraya... Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 15 Temmuz 2013
R-Studio Silinmiş Dosyaları Geri Getirme Programı İndir Download Q-R 6 Mayıs 2011
REAL Studio 2010 Görsel Programlama Yapılabilecek Yazılım Q-R 5 Aralık 2010
REAL Studio 2010 (Macintosh) Görsel Programlama Yapılabilecek Yazılım Diğer İşletim Sistemleri 5 Aralık 2010
REAL Studio 2010 (Linux) Görsel Programlama Yapılabilecek Yazılım Linux işletim sistemi 5 Aralık 2010

Bu Sayfayı Paylaş