Stevie Wonder Kimdir - Stevie Wonder Biyografisi

'Sanatçı Tanıtımları' forumunda SeLeN tarafından 13 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Stevie Wonder Kimdir - Stevie Wonder Biyografisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Stevie Wonder Kimdir - Stevie Wonder Resimleri - Stevie Wonder Biyografisi - Stevie Wonder Hakkında  Stevie Wonder (Stevland Hardaway Judkins, d. 13 Mayıs 1950, Michigan), ABD'li şarkıcı, söz yazarı, müzisyen ve aktivist.

  [​IMG]

  21 Grammy ödülü sahibidir (bu yaşayan bir sanatçı için rekordur), aynı zamanda bir hayat boyu başarı ödülü ve En İyi Film Müziği Oscar'ını kazanmıştır. Bob Marley’den etkilenen ABD’de yaşayan Stevie Wonder,tüm müzik yaşamı boyunca ağırlık kazanan dans ve aşk şarkılarından sonra bu sayede nükleer silah karşıtı kampanyalara kadar uzanan bir yelpazeye müziğini genişletmeyi becerebildi. Wonder’in ilk protest şarkısı Dylan’ın “Blovin In The Wind”inin bir versiyonuydu. Tanıştığı ve birlikte şarkı söylediği Marley’e Wonder’in sunduğu ödül, “Master Blaster” şarkısı oldu. Bu şarkının da içinde yer aldığı “Hatter Than July” uzunçalarındaki “Happy Birtdhay” adlı şarkı Amerikan halkını etkileyen bir şarkı olacaktı. Hatta bu şarkı, Martin Luther King’in yaşgününün ulusal tatil ilan edilmesini isteyen bir kampanyayı canlandıracaktı. Wonder, 1981’de King’in yaş gününün tatil olmasını sağlayabilmek için gerçekleştirilen gösteriye ve bir sene sonraki elli bin kişinin toplandığı gösteriye de katılarak destek sundu. Wonder, elli bin kişiye şöyle seslendi: “Bitmemiş bir senfoniyle ilgili çalışmalarımızı kutlayacağımız, dayanışma için prova yapacağımız bir güne ihtiyacımız var.”

  Çocukluğundan beri görme engelli olan Stevie Wonder, 13 yaşından bu yana dünya çapında yüz milyonlarca albüm satmıştır. Gitar, bateri, piyano ve mızıka gibi birçok müzik aletini çalabilmektedir. Birçok eleştirmen tarafından müzik dehası olarak kabul edilmektedir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Stevie Wonder Kimdir Forum Tarih
Harvest Moon: Another Wonderful Life Oyunu Hileleri Oyun Hileleri 22 Haziran 2011
Windows 7 Alice in Wonderland Teması Windows 7 19 Kasım 2010
Wonderful Temalar 19 Adet Cep Temalar 30 Ağustos 2010
Wondershare Flash Gallery Factory Deluxe 50326 Programı İndir W-X 30 Mart 2010
5800 Xpressmusic Alice In Wonderland Java Oyun İndir Download Java Oyunları 7 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş