Stephen King – Christine

'Kitap Özetleri & E-Kitaplar' forumunda Mavi_Sema tarafından 23 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Stephen King – Christine konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Stephen King – Christine


  [​IMG]

  Buna bir aşk üçgeni öyküsü diyebilirsiniz sanırım. Arnie Cunningham, Leigh Cabot ve Christine tabii. Yalnız Christine'in Arnie'nin ilk aşkı olduğunu da anlamanızı isterim. Henüz yirmi ikisindeyim ve büyük deneyim sahibi bir erkek gibi konuşamam. Yine de bana kalırsa Christine, Arnie'nin tek, gerçek aşkıydı. Bu yüzden de bir felaket oldu... (Kitabın Girişinden)
  Arkadaşı Arnie Cunningham birden, “Aman Tanrım!” diye bağırdı.
  “Ne oldu?”diye sordu. Çelik çerçeveli gözlüğünün gerisinde gözleri yuvalarından fırlamış gibiydi. Bir elini ağzına koymuş,omzunun üstünden bir şeye bakıyordu.
  “Arabayı durdur, Dennis! Geri bas!”
  “Sen ne diyor…”
  “Geri git. Ona tekrar bakmak istiyordu.”
  Arnie’nın kendine özgü bir şaka yaptığını düşünerek geri bastı. Ama bu şaka filan değildi. Arkadaşı deli gibi aşık olmuştu,
  Bence o berbat bir şeydi. Arnie’nın o gün onda ne gördüğünü hiçbir zaman bilemeyecekti. Ön camın sol yanındaki çatlaklar bir örümcek ağını andırıyordu.Sağ
  arka yan tümüyle içine göçmüş,boyaları dökülmüş ve paslanmıştı. Arka çamurluk
  eğrilmişti. Bagaj kapağı yarı açıktı. Döşeme yer yer yırtılıp içinden pamuklar fırlamıştı.
  Sanki biri bıçakla döşemeyi kesip parçalamıştı. Bir lastik patlaktı,diğerleri de kabak sayılırdı. Yani berbat haldeydiler. Daha da kötüsü motorun bulunduğu yerin altında bir yağ birikintisi vardı. Arnie 1958 model bir Plymouth Fury’e aşık olmuştu. Şu uzun kuyruğu olan büyük arabalardan biriydi. Ön camın sağ tarafında,yani çatlaklar olmayan yanda güneşten solmuş SATILIKTIR yazılı bir kağıt vardı.
   

Bu Sayfayı Paylaş