StartupXPert 2.1 Download

'S-T' forumunda Siraç tarafından 25 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  StartupXPert 2.1 Download konusu StartupXPert 2.1 Download

  Sürüm : 2.1

  Boyut : 841 Kb

  Kullanım İzni : Ücretsiz (Freeware)

  Dil : Ingilizce

  İşletim Sistemi : Windows 95/98/Me/NT/2000/2003/XP

  Üretici Firma : Enplase Research

  Virüs Kontrolü : Tarandı, Temiz

  Tanıtım:
  StartupXPert, Windows başlangıcında açılan programları gösteren ve düzenleyebilen bir programdır. Bu işlem Windows içinden de yapılabiliyor. Ama Windows içinden bu kısma ulaşmayı da belki çoğu kişi bilmiyordur. StartupXPert bu işlemi kısaltıp ayrıca biraz da ilave işlemleri de içinde barındırıyor.

  'Startup/Başlangıç' başlığı altında yer alan programlar, Windows başlatıldığı zaman devreye girer. Bunların bir kısmı sistem dosyaları bir kısmı ise yüklediğiniz programlardır. Çoğu program kendini 'Windows başlangıcında çalıştır' ibaresiyle buraya yazdırır. Bu yüzden sistem tepsisinde (saatin yanı) epey yoğunluk olur. Ayrıca sistem tepsisine yerleşmeyip arka planda çalışan programlar da oluyor. Yoğunluk bilgisayarın açılış ve kapanışı da hissedilir derecede etkilebiliyor.

  Başlangıçta çalışmasına gerek olmayan programları buradan kaldırabilirsiniz. Bu düzenleme içinde varolan programların başlangıçlarını silebilir, geçersiz hale getirebilir, etkinleştirebilir, başlangıç klasörü ve sistem kayıt kütüğünü açabilirsiniz. (Bilgisayar bilgisi fazla olmayan kişiler için uygun değil. Özellikle kayıt kütüğünde yapılacak yanlış bir düzenleme Windows'un çökmesine sebebiyet verebilir. O açıdan dikkatli olmakta fayda var.) Ayrıca eğer arka planda bir truva atı/trojan varsa bunu da buradan görebilir ve silebilirsiniz.

  Program ücretsizdir.


  [​IMG]


  StartupXPert 2.1
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - StartupXPert Download Forum Tarih
Dosya İndirme Sitelerinden Internet Download Manager ile nasıl toplu indirme yapılır Resimli Program Anlatımı 23 Temmuz 2011
MSP Messenger indir download Msn ve Sohbet Programları 27 Haziran 2011
GMER Rootkit Algılama ve Temizleme Programı İndir Download Güvenlik Programları 6 Mayıs 2011
R-Studio Silinmiş Dosyaları Geri Getirme Programı İndir Download Q-R 6 Mayıs 2011
InstantStorm Ücretsiz Ekran Koryucu Yapma Programı İndir Download I-J 6 Mayıs 2011

Bu Sayfayı Paylaş