StartUpLite 1.07 İndir

'S-T' forumunda Siraç tarafından 11 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  StartUpLite 1.07 İndir konusu StartUpLite 1.07


  Boyut
  : 199 Kb

  Kullanım İzni : Ücretsiz (Freeware)

  Dil : Ingilizce

  İşletim Sistemi : Windows 2000/2003/XP/Vista

  Üretici Firma : Malwarebytes Corporation

  [​IMG]
  Tanıtım:
  Bilgisayarınızda bir problem oluştuğunda genellikle bunu bilgisayarınızın bir sonraki açılışında ağırlaşmasından veya farklı şeyler olmasından anlayabiliriz.

  Bilgisayarınıza kurduğunuz programlar ve benzeri uygulamalar bilgisayarınız açılırken kendilerine kolaylık sağlamak için açılış komut dosyanıza çeşitli başlangıç kayıt anahtarları eklerler.

  Bunlara örnek olarak; Adobe Reader Hızlı Çalıştırma Eklentisinden, Java Güncelleme Kontrolcüsüne, MSN Messenger Başlatıcısına kadar onlarca program sayılabilir.

  Bu tip yardımcı programlar zamanla arttıkça bilgisayarınız ağır açılmaya başlar. Normalde bir Windows XP İşletim Sisteminin açılması için önce donanım testi ardından açılış komut dosyasında var olan komutlar uygulanır sonra da kullanıcının kişisel ayarları yüklenir. Donanım testini işletim sisteminin yapısı gereği mecburen beklemek zorundayız.

  Fakat yukarıda bahsettiğimiz programların çoğunu başlangıçta çalıştırmasak fazla bir şey kaybetmeyiz. Aksine bazılarını kullanmazsak bilgisayarımızın açılış hızı artar.
  Mesela; Adobe Reader Hızlı Çalıştırma ve Java Güncelleme Kontrolcüsünü her açılışta test ettirmek yerine aklımıza geldikçe javanın ve adobenin sitesinden kendimiz de bir tıkla yapabiliriz.

  Bazı virüs, solucan, trojan ve benzeri kötü amaçlı yazılımlar da bulaştıkları bilgisayarların açılış komut dosyalarına kendileri için birtakım çalıştırma kodları eklerler.

  Malwarebytes Yazılımın oluşturduğu StartUpLite programı bilgisayarımızın açılışında hangi programların veya eklentilerinin çalıştığını kısa bilgilerle beraber bize gösterip, isteğimize göre bu işlevleri kaldırmak, engellemek veya etkisiz kılmamız konusunda bize birkaç tıklama ile yardımcı oluyor.

  StartUpLite programını kullanmanız için kurmanıza gerek yoktur.

  Sadece Windows'un standart Dosya Aç – Güvenlik Uyarısı'na onay verdikten sonra hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

  Programın Kulanımı :
  Program açıldığında ekrana bilgisayarınızın açılış komut dosyasında kayıtlı olan açılış komutları ve kısa bilgileri içeren program penceresi gelir.
  Bu listeden işlem yapmak istediğiniz programların yanlarında bulunan komut butonları ile uygulamak istediğiniz işlevi seçip pencerenin sağ alt köşesinde bulunan Contunie butonuna basınız.
  Karşınıza işlemin yapıldığını ve bir sonraki sistem açılışında geçerli olduğunu anlatan İngilizce bir mesaj gelecektir.
  Tavsiyemiz bu mesajdan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanızdır.

  Uygulanabilecek İşlemler :
  Disable = Devre Dışı Bırak
  Remove = Sil/Kaldır
  No Action = İşlem Yapma

  ÖNEMLİ NOT : Açılış programları listesinde ne olduğundan emin olmadığınız veya anlamadığınız programlar üzerinde işlem yapmamaya özen gösteriniz. Aksi taktirde sisteminizle ilgili sorunlara yol açabilirsiniz.

  StartUpLite
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - StartUpLite İndir Forum Tarih
Hangi organlarda ve yapılarda sindirim gerçekleşmez kısaca Sorular ve Cevaplar 10 Ekim 2017
Ocak devlet içindir anlayışı kısaca Eğitim Bilgileri 26 Ocak 2017
Siz tarım sektörünü desteklemek ve kalkındırmak için neler yapardınız? Sorular ve Cevaplar 18 Ocak 2017
Kuranı Kerim hangi ayda indirildi? Kuran'ı Kerim ve Tefsirleri 6 Aralık 2016
Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir sözünden ne anlıyoruz? Sorular ve Cevaplar 16 Mart 2016

Bu Sayfayı Paylaş