SpeedyFox 1.4.2 İndir

'Mozilla Hakkında Her şey' forumunda Dine tarafından 30 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  SpeedyFox 1.4.2 İndir konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  SpeedyFox 1.4.2

  Boyut
  : 442 Kb

  Kullanım İzni : Ücretsiz (Freeware)

  Dil : Ingilizce

  İşletim Sistemi : Windows 2000/2003/XP/Vista/7

  Üretici Firma : CrystalIdea Software Inc.

  [​IMG]

  Firefox internet taraıcısını kullanan ve eklenti sayısı fazla olan kullanıcıların ortak sorunu Firefox'un geç açılmasıdır. SpeedyFox hem bu sorunu ortadan kaldıran hem de Firefox tarayıcısının açıldıktan sonra da hızlı çalışmasını sağlayan faydalı bir araçtır.

  Firefox ve bazı eklentileri çeşitli ayarlar ve bilgileri depolamak için SQLITE veritabanını kullanmaktadır. Bu program zamanla şişen veritabanı dosyalarını en iyileyerek tarayıcınızın açılış hızını 3 katına çıkartmaktadır.

  Bu işlem sayesinde açılışı hızlanan tarayıcınız aynı zamanda internet geçmişi, çerez yönetimini de daha hızlı gerçekleştirecektir.

  Programın kullanımı son derece kolaydır. Programı bilgisayarınıza innDirdikten sonra aşağıdaki pencere görüntülenecektir.

  [​IMG]


  Tek yapmanız gereken 'Profile' bölümünden profili seçtikten sonra 'Speed Up My Firefox!' butonuna tıklamak. Program ayarlamaları otomatik olarak gerçekleştirecektir.

  [​IMG]

  En iyileme işlemi sonrasında veritabanı dosyaları ve boyutları aşağıdaki örnekte görüntülendiği gibi olacaktır.

  [​IMG]

  ÖNEMLİ NOT: Programı kullanmadan önce Firefox internet tarayıcınızı kapatmalısınız. Aksi takdirde program uyarı vererek işlem yapmayı durduracaktır.

  Üreticinin Notu:Program üreticisi, Firefox internet tarayıcısını kullanım sıklığınıza göre 1-2 haftada bir çalıştırarak en iyilime yapmanızı önermektedir.  SpeedyFox 1.4.2
   

 2. avatar

  avatar Üye

  Paylaşım için teşekkürler
   

Bu Sayfayı Paylaş