Sony Ericsson 12 megapiksel peşinde

'Bilim & Teknoloji' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 4 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Sony Ericsson 12 megapiksel peşinde konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kod adı Kotaku: Sony Ericsson 12 MP kameralı dokunmatik bir telefon üzerinde mi çalışıyor?

  Ortada resmi bir açıklama olmasa da, Sony Ericsson'un 12 megapiksel çözünürlük sunan bir kameraya ve dokunmatik ekrana sahip yeni bir telefon üzerinde çalıştığı söylentileri ortalığı karıştırmak için yetti. Kotaku kod adıyla geliştirildiği iddia edilen telefon, tabii ki Cyber-shot serisinin yeni bir üyesi olarak karşımıza çıkacak.
  Söylentilere göre telefon Symbian işletim sistemini kullanacak ve Nokia'nın yeni modeli 5800'a benzer bir dokunmatik ekrana sahip olacak. Telefonda 3.5 mm kulaklık girişi yine bulunmayacak; ancak Bluetooth yardımıyla ses aktarımı yapılabilecek.
  Söylentiler arasında dikkat çeken en ilginç nokta ise, Sony Ericsson'un yeni Cyber-shot cebinde Memory Stick Duo ya da M2 bellek kartı kullanmayacak olması. Bunun yerine Kotaku'da microSD kart yuvası bulunacak.
  Haberin başında da söylediğimiz gibi, Kotaku şimdilik söylentiden ibaret. Doğal olarak henüz ortada bir fotoğraf ya da piyasa tarihi de yok.

  Yorum:
  Sony Ericsson'un 12 megapiksellik bir cep telefonu geliştirmesi tabii ki alkışlanacak bir olay olur. Ama şu iki noktayı düşünmeden de edemiyoruz: Birincisi, şirketin zaten yıllardır ürettiği Cyber-shot serisi ile istediği yere gelemediği düşünülürse, belki megapiksel rekoru kırmaya çalışmak yerine farklı bir konsepte yönelmesi daha doğru olabilir. Sony Ericsson, kullanıcı çekmek için iyi bir fotoğraf kalitesinin çok fazla iş yapmadığını artık görmek zorunda.
  İkinci nokta ise, bugün kimin cep telefonu ile 12 MP fotoğraf çekmek isteyeceği sorusu. Tabi bu soru 8 MP cepler için de sorulabilir...
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Sony Ericsson megapiksel Forum Tarih
Sony Ericsson Z780 Özellikleri Resimleri Sony Ericsson 26 Eylül 2011
Sony Ericsson G900i Özellikleri Resimleri Sony Ericsson 26 Eylül 2011
Sony Ericsson G700 Business Edition Özellikleri Resimleri Sony Ericsson 26 Eylül 2011
Sony Ericsson W980i Özellikleri Resimleri Sony Ericsson 26 Eylül 2011
Sony Ericsson C702i Özellikleri Resimleri Sony Ericsson 26 Eylül 2011

Bu Sayfayı Paylaş