Sonbahar dizinin Oyuncularindan Fadik Sevin Atasoy

'Diğer Yerli Diziler' forumunda Fatma tarafından 27 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  Sonbahar dizinin Oyuncularindan Fadik Sevin Atasoy konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  Doğum Yeri : Ankara
  Doğum Tarihi : 01 Ekim 1975
  Eğitimi : Lisans
  Adını babası Sönmez Atasoy’un yazdığı Fadik Kız adlı oyundan alan sanatçı, henüz dört yaşındayken Selçuk Tiyatro Festivali’nde “Teneke” adlı oyunda rol aldı. TRT’de çocuk programlarında sunuculuk yaptı. İlköğrenime başlayana kadar, ailesiyle birlikte turnelerde ve sahne arkasında yetişti. Önce İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitim almaya başladıysa da, daha sonra Bilkent Üniversitesi Tiyatro bölümü sınavlarında birinci olarak burs kazanıp, bu okuldan mezun oldu. Babası gibi annesi Emel Göksu da sanatçı olan Atasoy, Devlet Tiyatroları’na girdi. İngiltere, Fransa, Rusya ve Bulgaristan’da tiyatro üzerine eğitim aldı ve araştırmalar yaptı. Bulgaristan Devlet Tiyatrosu’nda Carmen’i oynadı ve yine orada Kıracali Türk Tiyatrosu’nu kurdu ve tiyatro yönetmenliği yaptı.
  Oyun Atölyesi’nde Haluk Bilginer’le birlikte Moliere‘in “Cimri” adlı oyununda da rol alan sanatçı, kamera karşısına da geçerek, sinema ve dizi filmlerde de oynadı. 2008 yılında, Sönmez Atasoy yönetiminde, ABD’de yaşayan bir grup Türk sanatçı ile New York Şehri Türk Amerikan Sanat Topluluğu’nu kurdular. ABD’deki Türkler’e çağdaş Türk Tiyatrosu’nu sevdirmek ve yetenekli gençleri eğiterek tiyatro dünyasına kazandırmak için ilk oyunları ‘Kanlı Nigar’ı Broadway Town Hall Tiyatrosu oynadılar. Dört yabancı dil biliyor.
  Rol Aldığı Diziler: Son Bahar : Lale, Ayrılık : Aslı, Dudaktan Kalbe : Leyla, Sev Kardeşim : Fatoş, Ah Be İstanbul : Yeter, Bizim Evin Halleri : Rüya
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Sonbahar dizinin Oyuncularindan Forum Tarih
Sonbahar dizinin oyuncularindan Ahmet Mümtaz Taylan Diğer Yerli Diziler 27 Ekim 2008
Sonbahar dizinin Oyuncularindan Erkan Petekkaya Diğer Yerli Diziler 27 Ekim 2008
Sonbahar dizinin oyuncularindan Ayça Varlıer Diğer Yerli Diziler 27 Ekim 2008
Mevsimlerin özellikleri (Sonbahar,Kış,İlkbahar,Yaz) Doğa ve Bitkiler 17 Şubat 2014
Sonbahar mevsimiyle ilgili kompozisyon kısa Makaleler-Denemeler 5 Mart 2013

Bu Sayfayı Paylaş