Son sürat dosya çekin. (Emule, Ares, Torrent, PeerMail, Rapidshare, )

'Resimli Program Anlatımı' forumunda UquR tarafından 5 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  Son sürat dosya çekin. (Emule, Ares, Torrent, PeerMail, Rapidshare, ) konusu Son sürat dosya çekin. (Emule, Ares, Torrent, PeerMail, Rapidshare, )

  Dosya indirme yöntemleri. Son sürat dosya çekin. (Emule, Ares, Torrent, PeerMail, Rapidshare, )

  Buradan edineceğiniz bilgiler ile istediğiniz her türlü dosyayı bağlantı hızınızı son sürat kullanarak çekebileceksiniz.

  İndirmek istediğiniz film, müzik, Oyun v.s arayıp duruyor musunuz?
  Aslında istediğiniz her dosyayı bir kaç program ile sanki google'de site arar gibi bir kaç tuşa basarak indirebilirsiniz.

  Emule, Ares, Bitcoment ile son hızda nasıl download yapılacağı ile baslıyalım.
  Bunlar P2P denilen ağda dosya paylasmak için kullanılan onlarca programdan sadece üçüdür.
  Bu üçünün temel çalısma prensibi aynıdır. Aslında ortada size dosyayı sunan bir server yok. P2P diye adlandırılan bu ağda kullanıcılar dosyaları kendi aralarında paylasır. Server sadece kullanıcıları birbirine bağlar.

  Ancak kimileri bu ağı nasıl kullanıcağını tam olarak bilemediği için bu sistemlerin yavas çalısdığını zannetmektedir. Halbuki bir kaç küçük düzenleme ile 256 kb kullanıcılar 25 kb/sn ile, 512 kb olanlar 50 kb/sn ile dosya çekebilirler. Bu Püf noktaları nelerdir tek tek anlatacağım.


  Bu sistemi muhtemelen deneyenleriniz vardır, sanırım yavaş deyip vazgeçmişinizdir. Peki gönderim ayarlarını yaptınız mı?


  Emule Ares, Torret paylasım sistemi
  Adı üstünde bu paylasım ağında bu programlar sizdende karsı taraftaki isteyenlere bilgi gönderir. O an çekmiş olduğunuz kısımları karsı tarafa yollar ve dosya gönderimi yani UPLOAD, yükleme işleminizi yani DOWNLOAD'ınızı etkiler. Bunun nedeni Türk Telekomun gönderim ve alım upload/downloadı kontrol etmemesidir. Bu trafiği kontrol ederseniz bu paylasım programları ile son hıza çıkarsınız.

  Nasıl kontrol edilir?
  Bunun için indirme ve gönderme trafiğini kontrol eden ve son zamanlarda da ADSL modemlerin yanında verileren Cfos SPEED programını kullanacağız. Bu sayede gönderme paketleri düzenlenecek ve gönderim oranı ne olursa olsun bu durum

  indirme işlemlerinize yansımayacak. Bu sayede her türlü uygulamalarınız çok daha hızlı çalışacak. Hatta Explorer yani tarayıcınız bile, siz internette gezinirken site serverlarına derdini çok daha kısa bir sürede anlatacak ve sayfalarınız daha hızlı açılacak. İnternete bağlı olan tüm bilgisayarlarda bu programın kullanılmasını kesinlikle öneriyorum. Eğer bu programı yüklemezseniz P2p ağlarından hızlı dosya çekemezsiniz Ares, eMule, Torrent programları uploada yüklendiğinde indirme hızınız düşer. Bu sistemlerin Türkiye'de genel olarak yavaş zannedilmesinin nedeni budur.

  ÖNEMLİ Cfos Speed Kurulumu :
  Programı indirmek için link; (Açılan sayfada FREE butonuna basın ve 2. sayfada link çıkana kadar bekleyin. İndirme linkiniz belirecek.)
  RapidShare Webhosting + Webspace

  Rar dosyasını açın, programı kurun, XP olan bilgisayarlarda yazılım yüklemesi onayı ister. Programın isteklerini yerine getirip bilgisayarınızı yeniden başlatın. İçerisinde reg ve ******i mevcut cfoossped uzantılı küçük dosyayı açtığınızda sihirbaz sizden seri numara isteyecek, txt dosyasında bulunan seri numaralardan birini girin.
  Bu program ile ilgili herhangi bir ayar yoktur. Otomatik olarak devreye girer ve trafiği kontrole başlar.


  NeetLimiter :

  Cfos Speed ile bu gönderim/alım trafiğini kontrol ettik. Yinede hangi programın ne kadar gönderdiğini, ne indirdiğini görmek ve hatta bunu limitlemek için netlimiteri kullanıyoruz. Bu program o anda internet bağlantısı kullanan her uygulamayı denetler ve dilerseniz onlara hız limiti atar.

  Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi Bitcoment uygulamasına 2 kb gönderim limiti atadım. Bu sayede diğer taraftan başka dosya gönderebiliyorum.

  [​IMG]Bu resim yeniden boyutlandırıldı. Buraya tıklayarak resmi orjinal boyutunda görebilirsiniz. Orjinal ebatları 656x636[​IMG]

  Netlimiter ile uploadı kısıtlayın. Download'ı değil. O zaman indirme hızınız düşer.

  Net limiteri indirmek için aşağıdaki linkle tıklayın.

  Limiteri lemek için içindeki patch dosyasını "C:\Program Files\NetLimiter" dizinine kopyalayın çalıstırın ve tusuna basın.


  ARES


  Cfosspeed ile veri alışverişimizi dengeledik ve upload kısmını netlimiter ile de stabil hale getirdik.
  Yani programların bağlantımızı sömürmesini önledik.
  Şimdi dosya çekmeye gelelim.


  Ayarlanması en kolay, en hızlı ve kendi içersinde arama motoru bulunan ARES ile başlayalım.
  Her ne kadar Emule "ED2K" linkleri çok daha popüler olsada onu 2. olarak görelim. Çünkü performans ayarları biraz daha ayrıntılıdır.

  Nedir bu ares?
  Aslında çok basit bir çalısma mantığı var. Dosya paylasmak isteyenler bu programı çeker ve bilgisayarında paylasmak istediği bir kaç dosya gösterir. Sonra 2. kişi bir dosya aradığında 1. kişinin dosyasını görür ve indirmeye başlar. 3. bir kişi geldiğinde ve aynı dosyayı isterse server 2. kişinin o ana kadar indirmiş olduğu kısmı 3 .kişiye gönderir. Aynı anda bu 3. kişi, 1. kişiden de dosya çeker. 4 kişi ise 1.den değil 2,3 kişilere bağlanır. Böylece ortada bir sunucu olmadan dosya dağılıp durur.
  Ares'de hız o anda o dosyanın kaç kişi tarafından indirildiği ile doğru orantılıdır. Az olan hızlıdır diye düşünmeyin kullanıcı ne kadar çok olursa, o kadar hızlı iner ve sağlıklı olur. Kullanıcı sayısının yüksek olması gerekir.

  Hemen baş ağrıtmadan, özellikle sorunsuz mp3 indirebileceğiniz Ares'i nereden indireceğinizi ve nasıl kullanacağınızı anlatayım.

  Bu adrese girerek ares'in son sürümünü indirelim
  Ares Lite Edition - Programının Güvenli innDirme Sayfası - innDir.com -

  Aresin yeni sürümü çıktı, diğer download sitelerinde eski sürümü mevcut olabilir yada elinizde ares varsa eski olabilir . Diğer sürümler ile bağlantı kuramazsınız. Yukarıdaki adresten 188 sürümünü indiriyoruz.

  Kurulumdan sonra control panelinden dili türkçe olarak seçin ve gerekli program ayarlarını yapın. Hız vs. bilgilelerinizi doğru olarak girin. Ayrıca programın klasörler kısmında bir kaç dosya paylastırmayı unutmayın.
  ne kadar çok dosya girerseniz o kadar çabuk arama sonucu alırsınız. Gönderme sınırı ve cfoss speed yüklü olduğundan bu durum hızınızı etkilemez.

  Arama kısmında aramak istediğiniz dosyayı belirten terimleri türkçe karakter kullanmadan girip araştrın


  en çok kullanıcı olan sonucu seçin.

  Eğer yukarıdaki programları kurduysanız sonuca sasıracaksınız.

  [​IMG]Bu resim yeniden boyutlandırıldı. Buraya tıklayarak resmi orjinal boyutunda görebilirsiniz. Orjinal ebatları 969x156[​IMG]

  Aşağıdaki resim gönderim kısmı. Kurduğum programlar sayesinde ise onca gönderim yapmama rağmen download hızımı etkilemiyor.

  [​IMG]Bu resim yeniden boyutlandırıldı. Buraya tıklayarak resmi orjinal boyutunda görebilirsiniz. Orjinal ebatları 834x136[​IMG]

  eMUle

  eMULE P2P ağlarından dosya çekmekte kullanılan yaygın bir programdır. Temel olarak ares ile aynıdır. Fakat kurulumu biraz daha karısıktır. Port açılması ve yerel ağınızda sabit ip almanız gerekir. Eğer modeminizde port açmaz ve

  sabit ip almazsanız sunucu size düşük id verir ve hızınız oldukça düşük kalır. Sabit ip internete çıkış yaptığını ip değildir. Bu ip modem ile bilgisayarınız arasında kalan kendi ağınızdaki ipdir. Eğer modeminize ethernet kartı ile
  bağlanıyorsanız o zaman tek kişilikde olsa yerel bir ağınız var demektir. modeminiz USB ise buna gerek yoktur.

  Sadece port açmanız yeterli olur.
  Bu ağda sabit ip almak için;

  Başlata basın, Ağ bağlantılarınıza sağ tuş ile tıklayın özelliklere gelin. açılan pencerede iki adet bağlantı göreceksiniz. Yine sağ tuş ile yerel ağ bağlantısı özelliklerine giriyoruz. Resimdeki gibi bilgileri gireceksiniz. DİKKAT aşağıdaki resimdeki bilgiler sizinki değil. Siz kendi bilgilerinizi gireceksiniz.Burada girmeniz gereken kırmızı çizgi ile belirtili 3 kısım var. Yeğlenen DNS sunucusu varsayılan ağ geçidi ile aynı.
  İp adresinizi, Alt ağ maskesini, varsayılan ağ geçidini bulmak için;

  Başlat, çalıstır kısmana gelin ve cmd yazın. Açılan Ms-DOS komut işlemine, ipconfig yazın. Bu bilgiler ekranınıza gelecek. Buradaki bilgileri aynen TCP özelliklerine girin. Yerel ağ ip nizi sabitlemiş oldunuz.

  [​IMG]Bu resim yeniden boyutlandırıldı. Buraya tıklayarak resmi orjinal boyutunda görebilirsiniz. Orjinal ebatları 788x446[​IMG]

  PORT açmak.
  Emule programında modeminizde port açmanız gerekir. dilediğiniz bir portu açıp programa açtığınız portu girmelisiniz. Aksi taktirde düşük ID alırsınız ve hızınız oldukça düşük kalır.

  Cfos Speed kurduysanız buradan emuleyi çekip kurun.
  eDonkey 2000 - Download - CHIP Online

  Emule ayarlarını yaparken bağlantı hızınızı doğru şekilde girmeniz önerilir . Gönderme sınırı koymayın. Eğer gönderme sınırı koymak isterseniz netlimiter ile yapın. Böylece skor puanı alırsınız. Emulede çoğu kişi bir puanlama olmadığını zanneder. Eğer program açık ve servera bağlıyken gönderilenler kısmana girerseniz sırada bekleyen kullanıcıların skor puanlarını görebilirsiniz. Bu skor sizin downloadınızı direk etkiler. Program ayarlarında gönderim ayarlarını sınırsız yapın. nede olsa gerekli önlemleri aldınız. Özellikle cfos speed çok işinize yarayacak.


  Emuleyi kurduğunuzda popüler olan Rozorback2 sunucusuna bağlanın.
  İp : 195.245.244.243 port : 4661

  Bağlanınca resimdeki gibi yüksek id yazmalı. Yazmıyorsa port açamadığınız yada ip nizi sabitlemediğiniz anlamına gelir.

  [​IMG]Bu resim yeniden boyutlandırıldı. Buraya tıklayarak resmi orjinal boyutunda görebilirsiniz. Orjinal ebatları 763x422[​IMG]

  Seçenekler kısmından bağlantı sekmesine tıklayın ve bir sınama yapın. emulede yüksek İD almanız gerekiyor.

  emulede gerekli ayarları yaparsanız 256 kb hız ile 8 saatte, 512 kb hız ile 4 satte 700 mblık bir film çekebilirsiniz.
  [​IMG]Bu resim yeniden boyutlandırıldı. Buraya tıklayarak resmi orjinal boyutunda görebilirsiniz. Orjinal ebatları 838x134[​IMG]
  ED2k diye başlayan linkler emule linkleridir. Ayrıca programın arama kısmından areste olduğu gibi arama yapılabilir. Dosyları kaynak sayısına göre seçin.
  Dilerseniz siz Edonkey'de kullanabilirsiniz. Ben size emuleyi öneriyorum.
  Ayrıca emulede ayarları ve kaynakları değiştirilmiş mod diye tabir edilen bir takım sürümleri kullanılmaktadır. Dilerseniz bu modlarıda yükleyip deneyebilirsiniz. Ancak yeterli paylasım yapar ve yukarıdaki cfos speedi yüklerseniz mod kullanmanıza gerek kalmaz.

  BitComent - Torrent yoluyla dosya çekme yöntemi.

  Bir zamanlar torrenti denediniz ve size yavaş mı geldi, yada öyle mi duydunuz?
  YANLIŞ duymuşsunuz.
  Resimdeki gibi hıza ulaşmanız çok kolay. Eğer 512 bağlatınız varsa 50 kb ile dosya çekeceksiniz.

  [​IMG]Bu resim yeniden boyutlandırıldı. Buraya tıklayarak resmi orjinal boyutunda görebilirsiniz. Orjinal ebatları 805x205[​IMG]

  önce buradan Bitcoment programını yükleyin.
  www.mirastic.com coming soon!

  program türkçedir. port ayarlarından emule için açtığınız portu girin. İkisini aynı anda kullanmayacaksanız tek port yeterli olur. Hatta ares içinde aynı portu kullanabilirsiniz.

  Program ayarlarından gönderim kısıtlaması yapmayın. Kısıtlama işini netlimiter ile yapın.

  www.torrentspy.com adresine girin ne ararsanız bulabilirsiniz. Türkçe döküman veya mp3 çok nadir bulunur daha çok yabancı film çekmek için ideal bir sitedir.
  arama motorunu kullanarak istediğiniz bir materyal aratın ve torrenti yükleyin. torrent dosya kimliğini, yolunu ve barındıran bir çeşit parmak iizidir. programa ne çekeceğiniz bildiririr. Oldukça küçük boyutludur. torrenti çekince çift tıklayın bitcoment indirmeye başlar yukarıdaki programlar sizde kurulu ise resimdeki hızda dosya çekersiniz.

  Ares ile mp3, emule ve torretn ile Dvix

  rapidshareye

  Bilindiği gibi rapidshare sınırlı kısıtlamalı bir site, eğer üye değilseniz bedava dosya çekme izniniz saatte 50 mb. Bu sınırı geçerseniz modemi aç kapat vs. uğraştırır. Peki ya Bilgisayar basında değilseniz?
  İşte bunun için linkteki programı çekin rapid linklerini sıralayın
  Program size saatte 50 mb dosya çeker. yani akşam bırakın sahaba bir filmi size çekmiş olur. eklediğiniz linklerinm sağlamlığından emin olun yoksa aynı linki deneyip durur.

  indirme linki:
  RapidShare Webhosting + Webspace

  Ayrıca seçenekler kısmından clipboardı izle derseniz bir rapid linkini kopyaladığınızda otomatik listeye atar ve downloada başlar.
  yükleme sonra dosya downloads klasörüne kopyalanır. dilerseniz değiştirebilirsiniz.

  [​IMG]

  Peer to Mail

  Peer 2 Mail - P2M olarak kısaltılmıstır.
  Bu diğerlerinden tamamen farklı bir sisteme sahiptir. Tamamen bedavadır.
  Dosyalar büyük serverlardan geleri. GOOGLE gibi
  Son günlerde büyük mail servisleri hesap kapasitelerini artırınca bu durum kimi programcıların dikkatini çekmiş ve bunu kullanmışlardır.
  TEmel olarak bu mail alanlarına dosya yüklenir diğer kullanıcılar bu hesaplara girer ve bu dosyaları çeker. Kesinlikle anladığınız gibi özel mail hesaplarına giriyoruz. Bu program Mail hesaplarını müdehale etmemek içinde özel bir kod kullanır. Kimi kötü niyetliler silmesin diye. parantez içinde (akf dsjkfh sdjkfh sd) gibi şifrenin anlamı budur. Aslında mail şifresi bu değildir. yani siz verilen bir mail hesabını direk ilgili alanı yahoo, gmail gibi şifreyi girip açamazsınız. Bunun için peermail programını kullanmanız gerekir.


  Kullanım:
  Önce Peer 2 Mail çekin.

  http://www.peer2mail.com/P2MSetup.exe

  Kurduktan sonra bizim sitemizden yada başka yerleden bulduğunuz mail hesaplarını kullanarak giriş yapın.

  Şimdi birlikte daha vizyona girmemiş bir filmi çekmeye başlayalım.

  WALLA
  CODE
  login: COD4N7OD
  hasło: (|3cwls2getBN/IEedOqaRV8w4yBUSIpil|)

  Bu mail hesapları peer mail dir. parantez içinde garip garip yazılar vardır.

  walla dediği şey gmail yahoo gibi mail servisi. resimdeki gibi ilgili sunucuyu seçiyoruz.

  [​IMG]

  Daha sonra kullanıcı adı ve şifreyi giriyoruz. tıpkı normal mail açar gibi. parantezi kopyalarken boşluk olmamasına dikkat edin.

  daha sonra segmenleri taratıyoruz. mail hesapları büyük dosyalara izin vermediği için bunlar bölünerek yüklenmiştir. bazı hesaplarda 150 parça olabilir. bu segmenleri elbetteki tek tek çekmiyoruz. resimdeki gibi donwload segmen tusuna basın tarama sonucunu bekleyin.

  [​IMG]

  daha sonra tüm dosyaları seçin ve download tusuna basın. genelde mail hesaplarında gereksiz dosya bulunmaz. bunlar film yüklemek için açılmıs hesaplardır.
  Tabi bu kadar basit değil kendine göre sorunları var. segmentlerin tamamı var mı kontrol edin. eksik varsa yeniden yükleyin. rehfreh yapın. ayrıca yükleme esnasında durabilir. yani bir baskası bu hesaba girebilir. server farklı ipleri tanımayabilir. vs.
  sunucular dünyanın devleri olduğu için hız genelde hep yüksektir.
  bazen segmentler yarım olabilir program atlabalir. segmenh varken o segment yok diyebilir bu tip durumlarda hata vereni yeniden çekin.

  ALINTIDIR.
   
 2. menejer

  menejer Üye

  Bayağı güzel açıklamalar ah birde bunları okumaktan gözlerim yorulmasa kör olacağım sonunda 8 senede gözleri hallettik sonunda keşke sesli okuma programı olsa benim gösterdiklerimi bana okusa
   
 3. en iyisi ares ama gerçek oyun yok hepsi fake
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - sürat dosya çekin Forum Tarih
Yüz vermek surat asmak dilinde tüy bitmek kafasını taşa vurmak ile ilgili hikaye kısa Masallar-Hikayeler-Destanlar 23 Nisan 2014
6. Sınıf Yaşamımızdaki Sürat Eğitim Bilgileri 8 Ocak 2014
Sürat Nedir Sürat Birimleri Nelerdir Konu Dışı Başlıklar 7 Aralık 2013
Yol zaman ve sürat arasındaki ilişki nedir Konu Dışı Başlıklar 30 Kasım 2013
Köpek Suratlı Yarasa (Rousettus) Hakkında Bilgiler Kuşlar 17 Şubat 2012

Bu Sayfayı Paylaş