Son On Beş Dakika Kitap Özeti - Fatma Barbarosoğlu

'Kitap Özetleri & E-Kitaplar' forumunda SeLeN tarafından 13 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Son On Beş Dakika Kitap Özeti - Fatma Barbarosoğlu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Son On Beş Dakika Kitap Özet - Fatma Barbarosoğlu Kitapları - Son On Beş Dakika Kitap Tanıtım - Son On Beş Dakika Kitap Fiyatı - Son On Beş Dakika Ön Okuma  Kitap Özet

  Günlerdir; o iki beyaz gömleklinin hikâyesine tanık olan kaç kişiydik, bunu düşündüm. Tanıkların her birinin hikâyesini düşündüm. İçimizden biri bu ölümü çağırmış olabilir mi diye düşündüm.

  Zühal'e anlatabilseydim, ölüm üzerine düşünmemin, okumamın sebebi Nermin'i çok özlemek ile alakalı değil. İçimdeki boşluk ile alakalı. Ve bu boşluk bir kadından arta kalan boşluk değil. Belki bir kadının doldurması gerekirken doldurmadığı boşluk.

  Kim kendi hikâyesini tam olarak bilebiliyor ki! Her anlatışımızda değişen bir şey hikâyelerimiz. Değişirken aynı kalan üstelik. Sır da burada gizli ya. Onca değişikliğe rağmen aynı kalan nedir? Yaşlanırken ve yaralanırken korumaya çalıştığımız şey nedir?

  Karşıma çıkan bütün kadınların sadece benim yükümü azaltmak gibi bir görevi olduğu duygusundan kurtulmam gerekiyor.

  Kadınlar hayatı düzeltmek isterken çok yaralanıyor. Erkekler fragmanların içinde yaşamak istiyor. Kabataslak bir özet. Fazla katmanlı olmayan. Bir hikâyenin bütünlüğü erkeklere fazlasıyla ağır, fazlasıyla sıkıcı geliyor. Makineleri tamir edebilen erkekler, yazık ki hayatı tamir edemiyor. Onun için erkekler hayatı bozma haklarının hiç olmadığını bilerek yaşamalı.

  Fatma Barbarosoğlu'nun kaleminden bir solukta okuyacağınız Son On Beş Dakika ile kendinize ve sevdiklerinize bir adım daha yaklaşacak, hayatınızdaki renklerin ve seslerin bütünleştiğini fark edeceksiniz.


  [​IMG]

  Son On Beş Dakika

  Fatma Barbarosoğlu
  · Profil Yayıncılık
  · Basım Tarihi : 01 - 2011
  · ISBN : 9789759963033
  · Sayfa Sayısı : 232
  · Etiket Fiyatı : 13.50 TL
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş