Son Kraliçe - C. W. Gortner

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda KaRDeLeN tarafından 31 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Son Kraliçe - C. W. Gortner konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Son Kraliçe - C. W. Gortner kitap tanıtımı - kitap özeti  Kitabın künyesi

  Son Kraliçe
  (Tarihin Akışını Değiştiren Bir İhanet)
  C. W. Gortner
  Epsilon Yayınları / Bestseller Dizisi
  Türkçe (Orjinal Dili:İngilizce)
  420 s. -- 3. Hamur-- Ciltsiz -- 14 x 21 cm
  ISBN : 9789944822657
  2010
  Editör : Aslı Güçlü
  Çeviri : Zeynep Arıkan


  Kitap hakkında

  Kastilya Kraliçesi Juana, ülkesinde tahta geçecek olan son İspanyol asıllı Kraliçe, yüzyıllar boyunca çarpıcı mitlere konu olan gizemli bir şahsiyet...

  Epsilon okurları, C. W. Gortner'ın bu yeni fevkalade romanında tehlikeli bir çağ ve unutulan bir kraliçenin zarif hikâyesini okuyacaklar!

  İspanya Kraliçesi Isabel ve Kral Fernando'nun üçüncü çocuğu olan Juana ailesinin amansızca krallıklarını birleştirme mücadelesinin ortasında doğdu, Granada'nın düşüncesiyle Kolomb'un keşiflerine tanıklık etti. On altı yaşındayken, tıpkı en küçük kardeşi Aragon Prensesi Catherine'in VIII. Henry'nin eşi olmak üzere İngiltere'ye gönderildiği gibi ailesinin İspanya'yı güçlendirme stratejisinin bir parçası olarak Flandra Arşidükü Philip'le evlendirildi ve Flandra'ya gönderildi. Juana, Habsburg İmparataorluğu'nun tek varisi olan genç ve yakışıklı eşinde beklenmedik bir aşkı ve tutkuyu buldu. İlk başta çocukları ve Flandra'daki yaşamından memnundu. Fakat trajedi patlak verip İspanya tahtını miras aldığı zaman Juana kendini kocasına karşı bir güç savaşı içine düşmüş buldu ve bu savaş Avrupa'daki baş monarkları da içine katarak büyüdü.
  (Tanıtım Bülteninden)

  Kitap kapağı

  [​IMG]
   

Bu Sayfayı Paylaş