Son Devrimci Ayetullah Humeyni - Baqer Moin

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda KaRDeLeN tarafından 11 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Son Devrimci Ayetullah Humeyni - Baqer Moin konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Son Devrimci Ayetullah Humeyni - Baqer Moin- Kitap Özeti - Kitap Tanıtımı


  Kitap Hakkında


  Ayetullah Humeyni bu çağın kendisinden en çok söz ettiren Müslüman lideriydi. Yandaşları tarafından bir kahraman ve düşmanları tarafından bir hain olarak görülse de şüphesiz yirminci yüzyılın en etkili şahsiyetlerinden biriydi.

  Ortadoğu ve dünya tarihini değiştiren bu adam nereden geldi? Çocukluğu nasıl geçti? Şah'a karşı yürüttüğü mücadelenin altında ne yatıyordu? Humeyni'nin politik çizgisini şekillendirmede, çocukluğunun İran'ındaki çalkantılı olaylar ne gibi bir rol oynadı? Onu, şairane eğilimleri olan, geleneksel bir ilahiyatçı ve mutasavvıftan, savaşçı ve devrimci bir lidere dönüştüren neydi? Onun İslam vizyonu Ortadoğu'yu nasıl etkiledi?

  Humeyni'nin yakınında bulunanlarla yapılan pek çok kişisel görüşmeyi, yayımlanmamış belgeleri ve yazarın ilahiyat okullarındaki birinci elden deneyimlerini içeren bu yaşam öyküsü, yirminci yüzyıl sonlarının en tartışmalı liderlerinden birini yaşamının ve düşüncelerinin, merak uyandıran, iyi belgelenmiş ve oldukça yararlanılabilir bir analizini veriyor.

  Kitabı Önyüzü


  [​IMG]

  Kitabın Künyesi

  Elips Kitap
  · Basım Tarihi : 05 - 2005
  · ISBN : 9789759266462
  · Sayfa Sayısı : 318
  · Etiket Fiyatı : 20.00 TL
   

Bu Sayfayı Paylaş