Son Dakika 4 Ölü Muhsin Y ve Bir Kişi Kayıp Resmi Acıklama BBP Den

'Yurt İçi Haberler' forumunda UquR tarafından 28 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  Son Dakika 4 Ölü Muhsin Y ve Bir Kişi Kayıp Resmi Acıklama BBP Den konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  28 Mart 2009 13:00
  Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Destici Kahramanmaraş'ta düşen helikopterle ilgili bir açıklama yaptı. Başkanın bulunmadığını ifade eden Destici kim elinde ne varsa açıklasın dedi

  [​IMG]

  Dün geceyi Başbakanlık kriz merkezinde tüm gece boyunca çalışmalara katıldım. Maalesef Başbakanımız bir yanlış anlaşılma sonucu helikopterde olan 6 kişiye ulaşıldığı ve öldüğü ile ilgili düzeltme yapılmasını istedik. Şu ana kadar 4 kişi bulduklarını söyledi. İlk olay yerine ilk ulaşanlarla da görüştüm. Şu anda resmi açıklama 4'türç. Diğer bilgilere biz itibar etmiyoruz. Burada Sayın Genel Başkanımız yok. Bütün birimlerin dışında herhangi bir bilgi yok. Biz genel başkanın ve diğer 2 kişinin yaşadığını söylemiyoruz. ama henüz bulunmadı. Hangi resmi yetkili ne biliyorsa açıklasın. Bunu bilmek hakkımız... Sayın Genel Başkanımızın başlattığı bu davayı sonuna kadar devam ettireceğiz. Bütün siyasi partilere Başkanımızın başına gelen kaza nedeniyle seçim çalışmalarına ara vermelerini de takdir ve saygıyla karşılıyoruz. Bizler inanan lider etrafında kenetlenen bir liderin temsilcileriyiz. Sonuç ne olursa olsun itidalimizi ahlakımızı kaybetmeyeceğiz... Genel Başkanımız 2,5 yıl hücrede olmak üzerer7,5 yıl hapis yattı. Ama duruşuunu bozmadı...
   

 2. UquR

  UquR Üye

  13:16 RESMİ AÇIKLAMA İÇİŞLERİNDEN  Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek düşen BBP helikopteri ile ilgili konuştu. Çiçek: "4 cesede ulaşıldı, 2 kişi aranıyor. Bulunanlar arasında Muhsin Yazıcıoğlu yok. Savcılık olay yerinde incelemeyi südürüyor. İlk tespite göre helikopter gövdeden çarptı" dedi.

  ATALAY KIZILÖZ KÖYÜNE DÖNDÜ


  İçişleri Bakanı Beşir Atalay ve beraberindekiler enkaz üzerinde havadan inceleme yaptıktan sonra Kızılöz Köyü'ne tekrar döndü. TBMM Başkan Vekili Nevzat Pakdil, yaklaşık 200 kişilik arama kurtarma ekibinin enkaza ulaştığını ve çalışma yaptığını bildirdi.

  Genelkurmay Başkanlığı'na ait skorsky helikopterle enkaz üzerinde 2 tur atarak inceleme yapan İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal, TBMM Başkan Vekili Nevzat Pakdil ile Kahramanmaraş Valisi Mehmet Niyazi Tanılır tekrar Kızılöz köyüne döndü. TBMM Başkan Vekili Nevzat Pakdil, 200 kişilik arama kurtarma ekibinin enkaza ulaştığını ve çalışma yaptığını söyledi.

  Bu arada, Kızılöz köyünde karargah kuran askeri ekipler, sivil savunma ekipleri, Kızılay, AKUT ve köy korucuları enkazdaki cenazelerin köye nakledilmesi için yoğun çaba sarf ediyor. Helikopterin enkazının bulunduğu noktaya yakın bir yere kadar servis yolu açılması için iş makineleriyle İl Özel İdaresi'nden gönderilen 3 paletli dozer ile 2 greyder çalışma yapıyor.

   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Dakika Ölü Muhsin Forum Tarih
Bir dakikada dünyada neler oluyor? Konu Dışı Başlıklar 6 Ocak 2010
5 dakika sonra ölsen kimin umrunda olursun Seviyeli-Ciddi Konular 28 Kasım 2008
Sabah Namazı İmsak Vaktinden Kaç Dakika Sonra Kılınır Dinimizin Direği Namaz 11 Nisan 2012
Basketbolda Çeyrekler Kaç Dakikadır Basketbol 23 Şubat 2012
Meridyenler Arasında Kaç Dakika vardır Uzay ve Gökyüzü 1 Kasım 2011

Bu Sayfayı Paylaş