Son Ağa Genel Bilgi

'Diğer Yerli Diziler' forumunda Fatma tarafından 27 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  Son Ağa Genel Bilgi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Son Ağa Genel Bilgi

  Yedi kuşaktan beri Kapadokya bölgesinde şaşalı bir hayat süren Bağcıoğlu sülalesinin son temsilcisi, Son Ağası Salim Ağanın kaderi abisinin zamansız ölümü ile bir anda sekteye uğrar. Yengesi üç erkek evlatla dul kalınca, anası Halise oğlu Salim ile gelini Hacer’in evlenmesini uygun bulur. Bu sayede hem Hacer’i, hem çocukları kanatları altında tutacaklarına inanır Halise nene!
  Bu evlilik yıllar yılı kâğıt üzerinde devam eder. Gün gelir çocuklar büyür, mecburiyetler ortadan kalkar ve Hacer ile Salim Ağa güle oynaya boşanırlar! Salim Ağa artık özgür bir erkektir ama orta yaşına da merdiven dayamıştır.

  Tek bir hedefi vardır, âşık olacağı kızı tez vakitte bulmak ve onunla evlenip çoluk çocuğa karışmak!

  Bu dileği hemen yerine geliverir! Rüyalarını süsleyen Gülümser’i görür görmez âşık olur Son Ağamız! Ama baltayı taşa vurmuştur! Gülümser, Salim Ağa’nın ailesinin nesillerdir rakibi olan, bin bir türlü husumet yaşadıkları Çıkrıkçıoğlu ailesinin kızıdır! Yıllar sonra baba evine, nişanlısı ile birlikte dönmüştür kız! Salim Ağa aşkının peşinden koşmaya kararlı ama Gülümser’e kavuşması Ferhat’ın Şirin’e kavuşmasından daha da zor! Bir yanda yeğenlerinin bitmek tükenmek bilmez sorunları; öte yanda Çıkrıkçıoğlu ailesinin araya koyduğu engeller! Bunlar da yetmezmiş gibi, Salim Ağanın ekonomik gücüde giderek zayıflamaktadır. Borçlar, harçlar kapılarında dağ olmuştur. Salim Ağa ile Gülümser bütün bu imkânsızlıkların ortasında aşklarını yaşamaya çalışırken, etraflarındakiler de onları birbirlerinden ayırmak için yapmadıklarını bırakmazlar
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  son ağa dizisi - son ağa hakkında
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ağa Genel Bilgi Forum Tarih
Ağacın Tanımı ve Ağaç Hakkında Genel Bilgi Doğa ve Bitkiler 23 Mayıs 2011
Denizli tarihi, resimleri, horozu, genel bilgileri, pamukkale, mağaraları, mescitleri Denizli Tanıtımı 18 Eylül 2008
Ağaç, Ağacın Tanımı ve Ağaç Hakkında Genel Bilgiler Diğer Mesleki Bilgiler 7 Eylül 2008
Apartmanda Olağanüstü Genel Kurul Seviyeli-Ciddi Konular 10 Haziran 2011
Soy ağacı nedir soy ağacı nasıl yapılır kısaca Eğitim Bilgileri 1 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş