Solucanlara Piyano Çalan Adam'ın Dünyası Kitabı Sargun Ali Tont

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda DeMSaL tarafından 7 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Solucanlara Piyano Çalan Adam'ın Dünyası Kitabı Sargun Ali Tont konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  solucanlara piano calan adamin dunyasi özeti - solucanlara piyano calan adamin dunyasi tanitimi  [​IMG]

  Sargun Ali Tont, Solucanlara Piyano Çalan Adam’da, formüllerdeki hayatı, deneylerdeki tabiatı, bilimcilerdeki emek ve azimle yoğrulmuş eğlentiyi kendi hayatımızın içine taşıyor.

  NTV Yayınları'ndan yeni bir popüler bilim kitabı; 'Solucanlara Piyano Çalan Adam - Bilim ve bilimcilerin dünyasında gezintiler'

  Bilimin heyecan verici patikalarında, labirentlerinde dolaşmaya pek aşina değiliz. Birçoğumuz için sıkıcı formüller, yaşamaktan ve tabiattan uzak laboratuvarlar, eğlenceden firar etmiş insanlar dünyasıdır bilim. Sargun Ali Tont, Solucanlara Piyano Çalan Adam’da, formüllerdeki hayatı, deneylerdeki tabiatı, bilimcilerdeki emek ve azimle yoğrulmuş eğlentiyi kendi hayatımızın içine taşıyor. Dünyanın saygın üniversitelerinde dersler vermiş, en saygın dergilerinde makaleler yayınlamış, güngörmüş bir bilimcinin, dil dökmüş bir masalcınınki gibi yaşama sevinci taşıyan üslubuyla.

  Bu kitaptaki makaleler, sevabıyla günahıyla, bilimcileri ve bilimi size sevdirecek; çünkü onları tanıyacak, öğreneceksiniz. Ve merak etmedeki sihiri görüp seveceksiniz. Avare Dolaşma Derneği’ne katılarak başlayabilirsiniz.

  Sargun Ali Tont, Robert Kolej ve Oregon State University’de okudu. Uzmanlık alanı deniz ekolojisi olan Tont, 19 yıl California University’nin San Diego kampusunda araştırmacı ve öğretmen olarak çalıştı. Bu üniversitede “Denizin Bilimi ve Şiiri” ve “Çevre ve İnsan” adlı dersleri başlatan Tont’un, Science, Nature, Journal of Geophysical Research gibi bilimsel dergilerde 30’a yakın makalesi yayımlandı. 1992’de anavatana döndükten sonra 2009’a kadar Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde ekoloji dersleri veren Tont’un Sulak Bir Gezegenden Öyküler ve Nereden Geliyorsun? Kuzeyden adlı 2 kitabı var. Halen Işık Üniversitesi’nde ders veriyor.

  Bunlara ilaveten Atlas, Gezi, Outdoor, Bilim ve Ütopya ve Tübitak Bilim-Teknik dergileri için çok sayıda popüler bilim makaleleri yazan Tont halen NTV Bilim dergisinde Bilimce köşesini yazmaktadır
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Solucanlara Piyano Çalan Forum Tarih
Piyanoyu Kim Nasıl İcat Etti? Bilim & Teknoloji 13 Şubat 2012
Piyano Nasıl Çalınır - Piyano Çalmanın Püf Noktaları Müzik Türleri ve Enstrümanları 2 Ocak 2012
Piyano Pasta Tarifi Yapılışı Pasta ve Hamur İşleri 11 Haziran 2011
Apartmanda Piyano Çalmak Konu Dışı Başlıklar 10 Haziran 2011
piyanonun orkestradaki yeri nedir Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 15 Mayıs 2011

Bu Sayfayı Paylaş