Solucan Rüya Tabiri

'Rüya Tabirleri' forumunda KaRDeLeN tarafından 22 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Solucan Rüya Tabiri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Solucan

  Solucan ve bu türden diğer canlılar mala menfaate insanın geçindirmekle yükümlü olduğu kimselere yahut nefret edilen bir şeye delalet eder.
  Çevrenizde kötülüğünüzü isteyen insanlar var demektir. Solucan öldürdüğünü görmek düşmanlarınızı alt edeceğinize işaret eder.
  Çevrenizde kötülüğünüzü isteyen insanlar var demektir. Solucan öldürdüğünü görmek düşmanlarınızı alt edeceğinize işaret eder.
  Kişi malını mülkünü korumalıdır. Çünkü rüyada solucan kişinin kısmetinden yararlanmak isteyen hayırsız kimsedir.
  Solucan görmek mal ve menfaat veya tiksinilen bir hal ile tabir olunur. Elbisesi üzerinde solucan görenin eline bir mal geçer. Bir yerde irice bir solucan görmek büyük bir itibar ve seref görecegine delalet eder. Yesil bir solucan gören iyi ve dürüst bir kadinla evlenir. Ebu Sait El-Vaiz'e göre; solucan görmek aileye gaile çikaran akrabaya delalet eder. Kirmani'ye göre; topragi kazip oradan solucan çiktigini gören toprak yüzünden kazanir. Toprakta solucanlarin küme halinde olduklarini görmek berekettir. Rüya sahibinin eline bu yüzden çok para geçer. Rüyasinda agzindan veya gerisinden solucan çiktigini gören yaptigi fena bir isten dolayi zarara ugrar. Ilaç içerek solucan düsürdügünü gören ev halkindan bir kaçini kaybeder. Bir baska rivayete görede: Solucan insan ile beraber sofrasindan yemek yiyen akraba ve ailesi-ne isarettir. Bundan dolayi solucandan nefret edilen bir seyi görse birlikte yemek yedigi birisinden aynlir.
   

Bu Sayfayı Paylaş