Soldat 1.4.2

'Ücretsiz Oyunlar (Free)' forumunda Siraç tarafından 10 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Soldat 1.4.2 konusu Soldat 1.4.2

  oldat çok oyunculu, 2D bir aksiyon oyunudur. İsmi birçok dilde "asker" anlamına gelen bu Worms, CS, Quake, Liero karışımı oyunda oyuncular, yani askerler 2D arenada birbirlerini öldürmeye çalışırlar. Çeşitli oyun modları (7 adet) ve bu modları oynayabileceğiniz birçok haritası bulunan ( hayran sitelerinde bulunan Soldat fanatiklerinin hazırladığı yüzlerce haritalar hariç toplam 63 adet harita) bu oyun, ister akıllı botlarla, ister internetten veya yerel ağ üzerinden diğer oyuncular ile oynayabileceğiniz ve gerçekten zevk alabileceğiniz bir oyundur. Geniş bir oyuncu kitlesi bulunan ve son zamanlarda giderek yayılan bu oyunun bir diğer avantajı da bilgisayarınızda fazla yer kaplamaması ve güçlü bir sistem istememesi. Ayrıca oyunun Türkiye'de de geniş bir oyuncu kitlesi, birçok yerel sunucusu, belirli aralıklarla düzenlenen turnuvaları ve aktif ligleri bulunmakta. Yeni sürümde de Türkçe dil desteği gelmesi dışında birçok sorun düzeltildi ve yenilikler eklendi.

  Kontroller:

  Kontrolleri 'Player' sekmesinden kendiniz nasıl istiyorsanız ayarlayabilirsiniz. Değiştirilmediği zaman A tuşu sola, D tuşu sağa gitmeye, W tuşu zıplamaya, S tuşu da çömelmeye yarar. Ayrıca yere yatmak ve kalkmak için X tuşu, el bombası atmak için E tuşu, silahınızın şarjörünü değiştirmek (reload) için R tuşu, elinizdeki silahı yere atmak veya 2. bir silah olan bıçağı fırlatmak için F tuşu, ana silahınız ile 2. silahınız arasında geçiş yapmak için Q tuşunu kullanabilirsiniz. Mouse'unuzun sol tuşu ile ateş edebilir ve hareket ettirilen imleç ile nişan alabilirsiniz. Sağ tuş ile de yerden yükselmenizi ve uçabilmenizi sağlayan jet pack'i kullanabilirsiniz. Jet pack'in yakıtı bir süre sonra biter, kullanmadığınız zamanlarda da yeniden tamamlanır.(Bazı harita ve modlarda silahlar gibi jet pack de olmayabilir veya yakıt limiti ve tekrar dolma hızı haritadan haritaya göre değişebilir. Bu harita veya sunucu ile ilgilidir.) Ayrıca tekrar doğmak (respawn) için beklerken silah menüsünü aktif/pasif hale getirmek için Tab, oyuncuları ve istatistikleri görmek için F1, 1.4'de eklenen ve yalnızca kayıtlı kullanıcıların kullanabildiği 'Minimap'i açmak için F2, istatistiklerinizi açmak için F3, oyundayken ekran görüntüsü almak için F4 (Soldat\Screens'e kaydedilir), şarkıyı çalmak veya durdurmak için F5, bir önceki şarkıya geçmek için F6, bir sonraki şarkıya geçmek için F7, demo kaydetmek ve kaydedilen demoyu durdurmak için F8 (Soldat\Demos'a kaydedilir), oyunu simge durumuna küçültmek için F9, kendi kurduğunuz oyunu durdurmak için F10 tuşlarını, "Sniper line" özelliğini açma ve kapama için ALT+F2, oyuncu isimlerinin görünmesini veya görünmemesini ayarlamak için ALT+F3 kombinasyonlarını, oyun menüsünü açmak için ESC tuşunu ve bayraklı oyun modlarında taşıdığınız bayrağı fırlatmak için zıplama ve çömelme tuşlarını (seri bir şekilde basmalısınız) kullanabilirsiniz.

  Not: Diğer oyunculara yazı yazmak için T tuşunu, takım oyunlarında yalnızca kendi takımınıza yazmak için Y tuşunu, oyun için hazırlanmış bazı komutları kullanmak için / (Shift+7) tuşunu kullanabilirsiniz kullanabilirsiniz. Ayrıca oyun esnasında her zaman ihtiyaç duyabileceğiniz belli cümleler oyunda taunt olarak mevcuttur (Bunları siz kendinize göre ayarlayabilirsiniz) Bunları kullanmak için ‘Alt + Taunt’a has tuş’ kombinasyonunu kullanabilirsiniz. Soldat klasöründeki "taunts.txt" ile veya çeşitli Taunt ayarlama programları ile kendinize taunt ayarlayabilirsiniz.

  Ücretsiz - Freeware

  İNDİR
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Soldat Forum Tarih
Soldat Tools 1.00 Ücretsiz Oyunlar (Free) 18 Ocak 2009
Soldat 1.4.2 Download Ücretsiz Oyunlar (Free) 18 Ocak 2009
Soldat ek paketleri indir Oyun Yamaları İndir 26 Ağustos 2008
Soldat Oyunu Bot Yaması Oyun Yamaları İndir 26 Ağustos 2008

Bu Sayfayı Paylaş