Soldat 1.4.2 Download

'Ücretsiz Oyunlar (Free)' forumunda Siraç tarafından 18 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Soldat 1.4.2 Download konusu Soldat 1.4.2 Download

  Sürüm : 1.4.2

  Boyut : 13.4 Mb

  Kullanım İzni : Ücretsiz (Freeware)

  Dil : Ingilizce

  İşletim Sistemi : Windows (Tümü)

  Üretici Firma : Michal Marcinkowski


  Tanıtım:
  Üreticiden: Soldat çok oyunculu, 2D bir aksiyon oyunudur. İsmi birçok dilde "asker" anlamına gelen bu Worms, CS, Quake, Liero karışımı oyunda oyuncular, yani askerler 2D arenada birbirlerini öldürmeye çalışırlar. Çeşitli oyun modları (7 adet) ve bu modları oynayabileceğiniz birçok haritası bulunan ( hayran sitelerinde bulunan Soldat fanatiklerinin hazırladığı yüzlerce haritalar hariç toplam 63 adet harita) bu oyun, ister akıllı botlarla, ister internetten veya yerel ağ üzerinden diğer oyuncular ile oynayabileceğiniz ve gerçekten zevk alabileceğiniz bir oyundur. Geniş bir oyuncu kitlesi bulunan ve son zamanlarda giderek yayılan bu oyunun bir diğer avantajı da bilgisayarınızda fazla yer kaplamaması ve güçlü bir sistem istememesi. Ayrıca oyunun Türkiye'de de geniş bir oyuncu kitlesi, birçok yerel sunucusu, belirli aralıklarla düzenlenen turnuvaları ve aktif ligleri bulunmakta. Yeni sürümde de Türkçe dil desteği gelmesi dışında birçok sorun düzeltildi ve yenilikler eklendi.

  Kontroller:
  Kontrolleri 'Player' sekmesinden kendiniz nasıl istiyorsanız ayarlayabilirsiniz. Değiştirilmediği zaman A tuşu sola, D tuşu sağa gitmeye, W tuşu zıplamaya, S tuşu da çömelmeye yarar. Ayrıca yere yatmak ve kalkmak için X tuşu, el bombası atmak için E tuşu, silahınızın şarjörünü değiştirmek (reload) için R tuşu, elinizdeki silahı yere atmak veya 2. bir silah olan bıçağı fırlatmak için F tuşu, ana silahınız ile 2. silahınız arasında geçiş yapmak için Q tuşunu kullanabilirsiniz. Mouse'unuzun sol tuşu ile ateş edebilir ve hareket ettirilen imleç ile nişan alabilirsiniz. Sağ tuş ile de yerden yükselmenizi ve uçabilmenizi sağlayan jet pack'i kullanabilirsiniz. Jet pack'in yakıtı bir süre sonra biter, kullanmadığınız zamanlarda da yeniden tamamlanır.(Bazı harita ve modlarda silahlar gibi jet pack de olmayabilir veya yakıt limiti ve tekrar dolma hızı haritadan haritaya göre değişebilir. Bu harita veya sunucu ile ilgilidir.) Ayrıca tekrar doğmak (respawn) için beklerken silah menüsünü aktif/pasif hale getirmek için Tab, oyuncuları ve istatistikleri görmek için F1, 1.4'de eklenen ve yalnızca kayıtlı kullanıcıların kullanabildiği 'Minimap'i açmak için F2, istatistiklerinizi açmak için F3, oyundayken ekran görüntüsü almak için F4 (Soldat\Screens'e kaydedilir), şarkıyı çalmak veya durdurmak için F5, bir önceki şarkıya geçmek için F6, bir sonraki şarkıya geçmek için F7, demo kaydetmek ve kaydedilen demoyu durdurmak için F8 (Soldat\Demos'a kaydedilir), oyunu simge durumuna küçültmek için F9, kendi kurduğunuz oyunu durdurmak için F10 tuşlarını, "Sniper line" özelliğini açma ve kapama için ALT+F2, oyuncu isimlerinin görünmesini veya görünmemesini ayarlamak için ALT+F3 kombinasyonlarını, oyun menüsünü açmak için ESC tuşunu ve bayraklı oyun modlarında taşıdığınız bayrağı fırlatmak için zıplama ve çömelme tuşlarını (seri bir şekilde basmalısınız) kullanabilirsiniz.

  Not: Diğer oyunculara yazı yazmak için T tuşunu, takım oyunlarında yalnızca kendi takımınıza yazmak için Y tuşunu, oyun için hazırlanmış bazı komutları kullanmak için / (Shift+7) tuşunu kullanabilirsiniz kullanabilirsiniz. Ayrıca oyun esnasında her zaman ihtiyaç duyabileceğiniz belli cümleler oyunda taunt olarak mevcuttur (Bunları siz kendinize göre ayarlayabilirsiniz) Bunları kullanmak için ‘Alt + Taunt’a has tuş’ kombinasyonunu kullanabilirsiniz. Soldat klasöründeki "taunts.txt" ile veya çeşitli Taunt ayarlama programları ile kendinize taunt ayarlayabilirsiniz. Taunt programları ve birçok diğer küçük Soldat programları da innDir.com'da mevcuttur.

  Oyun Modları:
  Oyunda 7 çeşit oyun modu vardır. Bunlar;

  Deathmatch: En popüler oyun modlarından biridir. Takım yoktur. Herkes kendi için savaşır. Bu modda amacınız önünüze gelen herkesi vurmaktır.
  Pointmatch: Yine takım yoktur ve herkes kendi için savaşır. Deathmatch modundan tek farkı bu sefer puan için savaşılmasıdır. Oyunda bir sarı bayrak vardır ve bu bayrağa sahip olan oyuncu, diğer oyuncuları vurduğunda çifte puan kazanır. Diğer oyuncular da sarı bayraklı oyuncuyu vurarak sarı bayrağı almaya ve sarı bayrakla beraber diğer oyuncuları vurmaya çalışır. Ayrıca kombine vuruşlar (multikill) da ekstra puan kazandırır.
  Teammatch: Alpha, Bravo, Charlie ve Delta olmak üzere maksimum 4 tane takım vardır. Burada amaç basitçe Deathmatch modundaki gibi adam öldürerek puan kazanmak. Tek farkı, bu modda takımlar var. Siz bir adam vurduğunuzda size 1 puan yazıldığı gibi takımınız da 1 puan alır. Yani bu sefer kendiniz için değil, takımınız için savaşıyor olacaksınız.
  Rambomatch: Bu mod da Deathmatch moduna benzer. Fakat bu modda bir yay (John Rambo's Bow) vardır. Rambo yayına sahip olan kişi süper güçler kazanır ve canı da yavaş yavaş yenilenir. Bu yüzden herkes bu Rambo yayının peşindedir. Ayrıca Rambo yayına sahip olamayan kişiler birbirlerini vurduğunda puan alamazlar, yalnızca Rambo yayına sahip olan kişi bir oyuncu vurduğunda puan kazanabilir.
  Not: Ok sizde iken silah değiştirme tuşuna (Q) basarsanız attığınız ok alevli bir oka dönüşür ve attığınız yerde M79 patlamasına benzer bir patlama yapar.
  Capture the Flag: Diğer bir popüler oyun modudur. Alpha ve Bravo olmak üzere 2 tane takım ve bu takımların üsleri (takım oyuncuların öldükleri zaman tekrar oyuna başladıkları yerler) vardır. Takımların üslerinde de o takımların bayrakları bulunmaktadır. Amaç karşı takımın üssünden karşı takımın bayrağını alıp ve kendi üssünüzdeki bayrağınızın yanına getirerek bayrağı çalmaktır. Sizin bayrağınızı kaçıran bir oyuncuyu vurduğunuzda bayrak düşecektir, boştaki bayrağı üssünüze geri döndürmek için bayrağı almanız yeterlidir. Her başarılı bayrak kaçırmada bayrak kaçıran oyuncunun hanesine 20, takımına 1 puan eklenir. Tabi ki maç sonunda önemli olan oyuncuların şahsi puanları değil, takımların puanlarıdır.
  Infiltration: Oyunda Alpha ve Bravo olmak üzere 2 takım, bir siyah bayrak, bir de beyaz bayrak vardır. Bravo takımının görevi savunma, Alpha takımın görevi de saldırı yapmaktır. Bu mod için kale saldırısı modu diyebiliriz, zaten bu mod için tasarlanan haritalar da savunulacak kaleleri andırıyor. Mavi renkli takımın üssünde koruması gereken bir siyah bayrak, kırmızı renkli takımın üssünde ise siyah bayrağı yanına getirmesi gereken bir beyaz bayrak vardır. Kırmızı takım her başarılı saldırıda, yani siyah bayrağı kaçırıp kendi üssündeki beyaz bayrağın üzerine getirişinde 20 puan kazanır. Mavi takım da siyah bayrağı kendi üssünde tuttuğu her 5 saniyede bir 1 puan kazanır.
  Hold the Flag: Bu mod için Pointmatch modunun takım halinde oynanması denilebilir. Oyunda Alpha ve Bravo olmak üzere iki takım ve bir sarı bayrak vardır. Amaç sarı bayrağı takımınızın taşıyabildiği kadar taşımasıdır. Bu sarı bayrağı taşıyan oyuncunun takımı her 5 saniyede bir 1 puan kazanır.
  Not: Açıklamadaki oyun modlarının değerleri ve ayarları standarttır. Girdiğiniz sunucunun kurucusu bazı oynamalar yaptıysa, bu ayarlar ve değerler değişkenlik gösterebilir.
  Silahlar:
  Silah bakımından da epey zengin olan bu oyunda 19 adet farklı silah vardır. Bunların 10 tanesi ana silah (Desert Eagles, HK MP5, AK-74, Steyr AUG, Spas-12, Ruger-77, M79, Barrett M82A1, M249 (FN Minimi), XM214 Minigun), 4 tanesi ikincil silah (USSOCOM, Combat Knife, Chainsaw, M72 Law), 1 tanesi sadece RamboMatch moduna özgü olan yay "John Rambo's Bow", 2 tanesi yerden alarak sahip olabileceğiniz el bombası "Grenade" ve daha güçlü parça tesirli el bombası "Cluster Grenade", 1 tanesi 'Flame God' bonusunu alarak sahip olabileceğiniz alev makinesi yani "Flamethrower", 1 tanesi de bazı haritalarda bulabileceğiniz yere sabitlenmiş makinalı tüfek olan 'Stationary Gun' dır.
  Not: 2. Silahınızın başlangıçta ne olacağını 'Player' sekmesinden ayarlayabilirsiniz. M72 Law silahını kullanmak ve Barret silahında daha ileriyi görmeye ve ateş etmeye yarayan sniper moduna geçmek için çömelmek veya yere yatmak gerekir.
  Bonuslar:
  Haritalarda eğer açık ise kullanabileceğiniz birçok bonus da bulunmaktadır. Bu bonusların çıkma süreleri sunucuya göre değişkenlik gösterebilir. Toplam 7 tane bonus (Medikit, Grenades, Cluster Grenades, Bulletproof Vest, Flame God, Berserker, Predator) bulunmaktadır. Canınızı tamamen dolduran "Medikit" ve bomba taşıma sayınıza göre (1-5, sunucuya göre değişir) size taşıyabileceğiniz maksimum sayıda bomba veren "Grenades" bonusları hemen hemen tüm sunucularda açık olan standart bonuslardır. Bunların dışında size normal el bombasından daha güçlü ve menzilli olan parça tesirli bomba veren "Cluster Grenades", size kurşun geçirmez yelek vererek canınızı bir nevi ikiye katlayan ve birçok kez hayatınızı kurtarabilen "Bulletproof Vest", size rakiplerinize karşı büyük üstünlük sağlayabileceğiniz alev makinesi (flamethrower) veren ve sizi 10 saniyeliğine ölümsüz yapan "Flame God", 15 saniye boyunca silahınızı normalinden 4 kat daha güçlü yapan "Berserker" ve sizi 25 saniye için görünmez yapan, ( Yalnız dikkatli olun; jet kullandığınızda, vurulduğunuzda, ateş ettiğinizde ve bayrak aldığınızda belli olabilirsiniz. ) özellikle bayrak kaçırmada size yardımcı olabilecek "Predator" bonusları da özel maç sunucuları hariç çoğu sunucuda bulunan ve oyuna zevk katan bonuslardandır.
  Not: Stationary Gun yani yere sabit olan makineli tüfek, her ne kadar diğer bonuslar gibi yerden alınan bir bonus olmasa da, bonuslarla aynı kategoriye alınabilir.
  Oyuna Giriş
  Soldat'da beraber oynayabileceğiniz akıllı botlar vardır, isterseniz bu botlarla oynayabilirsiniz. Oynamanın en kolay yolu 'Start Game' sekmesinde oyun modunu, bazı basit ayarları ve haritayı seçtikten sonra sağdaki kutucuk aracılığı ile oyuna akıllı bot ekleyerek 'Start Game' butonuna basarak oyunu başlatmaktır. Veya botlardan sıkılırsanız, oyunu internet üzerinden de oynayabilirsiniz. Saatine de bağlı olarak genellikle 300'ün üzerinde açık ve aktif sunucu ve yüzlerce oyuncu bulabilirsiniz. Ayrıca sunucuların IP & Port'unu favorilerinize ekleyebilirsiniz, bu sayede sevdiğiniz sunucuların favori listenize kaydedebilir ve istediğiniz zaman favori sunucularınızdan o sunucuyu seçerek IP & Port yazma veya bulma derdi olmadan o sunucuya girebilirsiniz. Oyunu kurduğunuzda beraberinde gelen ‘Soldat Dedicated Server’ ile kendiniz de sunucu kurabilir ve sunucunuz ile ilgili ayarları yapabilirsiniz, sonra da diğer oyuncuların sunucunuza girmesini bekleyebilirsiniz veya bir arkadaşınızı sunucunuza davet edebilirsiniz. Yalnız bağlantınız çok iyi değilse kurmak yerine açık bir sunucuya girmenizi tavsiye ederim. Ayrıca yerel ağ üzerinden de oyun kurabilirsiniz, bu sayede aynı ağda olan oyuncularla rahatlıkla oynayabilirsiniz. İnternet üzerindeki açık sunucuları görüntülemek için Join Game menüsünden ‘Request Servers’a tıklayabilir ve görüntülediğiniz sunuculara direk üzerine tıklayarak girebilirsiniz.
  Not: Ayrıca Options bölümünden askerinizin saç ve giysisinin renginden, kask takıp takmamasına kadar çeşitli ayarlamalar yapabilirsiniz ve rumuzunuzu değiştirebilirsiniz. (Oyuna ilk girdiğinizde rumuzunuz Major olacaktır) Ayarlar kısmında jet motorunuzun rengini değiştirmek için oyunu register etmelisiniz.
  Sistem Gereksinimleri:
  Windows 98/Me/2000/XP/Vista veya Linux + Wine
  333MHz veya üstü işlemci
  32 MB veya üstü RAM
  20 MB veya üstü boş disk alanı
  DirectX destekli ekran kartı
  Ses Kartı
  DirectX 8.1 veya üstü  Dipnot: Oyunun lisansına freeware dedik fakat oyunu kayıt (register) etmek için üretici sitesinden 11.99$ ödemek gerekiyor. Kayıt edilmediği takdirde jet motorunuzun rengini değiştiremiyorsunuz ve oyuna girerken küçük bir hatırlatma penceresi çıkıyor. (Eğer kayıt ettiyseniz oyunda iken F1 tuşuna bastığınızda rumuzunuzun yanında küçük bir yıldız olur.) Ayrıca mp3 listesi oluşturma, minimap özelliğini kullanma, arayüz değiştirebilme, çözünürlüğü değiştirebilme ve süresiz demo kaydedebilme gibi kayıtlı oyunculara has özelliklerden yararlanamıyorsunuz. Ama bu kesinlikle şart değil.


  Editörün Yorumu: Şu anki popülaritesine ve ününe kavuşmadan çok önce başlamıştım Soldat'a. 1 tane yerel sunucunun olduğu ve Türk oyuncuların sayısının elle sayılabilir olduğu zamanlarda bulunmuştum. Şimdi oyuncu kitlesinin giderek yayıldığı bu günlerde de hala oynuyorum, Türkiye'nin en eski ve köklü Soldat klanı |fake|'de bulunuyorum ve bir kere olsun bu oyundan sıkılmadım. Bir oyundan alacağınız keyifin ve zevkin oyunun görüntüsüne, sistem gereksinimine veya boyutuna bağlı olmadığının en büyük ispatıdır Soldat. Ayrıca oyun oynamayı seven fakat çeşitli nedenlerden fazla vakit ayıramayan biri iseniz, size önerim Soldat olacaktır. İleride kendinizi geliştirip gerek Türkiye'de, gerek yurt dışında organize edilen Soldat turnuvaları ve liglerine katılarak aldığınız keyfi ikiye katlamanız da mümkün. Ayrıca turnuva ve ligler dışında, eğer yetenekli ve başarılı bir Soldat oyuncusuysanız, var olan klanlar arasında iyi bir klana girebilir ve iyi performans göstermeniz halinde klan maçlarında oynayabilir hatta maçların vaz geçilmezi olabilirsiniz. Yok ben yönetilmem, yönetirim derseniz ve kendinizi yeterli görürseniz kendi klanınızı da kurabilir ve takımınızı oluşturup diğer klanlara meydan okuyabilirsiniz. Klan maçlarında kendi performansınızdan çok takımınızın uyum içinde olması ve belirlenen taktiğe bağlı olması da önemlidir, eğer taktiksel yönden de iyi takım arkadaşlarınız varsa klan maçlarından daha da keyif alabilirsiniz. Veya bir klanda bulunmamayı tercih edip yalnız kovboy şeklinde umumi sunucularda takılabilirsiniz. O zaman hala ne duruyorsunuz, hemen innDirin ve Soldat dünyasına giriş yapın. Pişman olmayacağınıza emin olabilirsiniz.


  [​IMG]


  Soldat 1.4.2
   
  Son düzenleme: 14 Nisan 2011
Yükleniyor...
Benzer Konular - Soldat Download Forum Tarih
Soldat 1.4.2 Ücretsiz Oyunlar (Free) 10 Şubat 2009
Soldat Tools 1.00 Ücretsiz Oyunlar (Free) 18 Ocak 2009
Soldat ek paketleri indir Oyun Yamaları İndir 26 Ağustos 2008
Soldat Oyunu Bot Yaması Oyun Yamaları İndir 26 Ağustos 2008
Dosya İndirme Sitelerinden Internet Download Manager ile nasıl toplu indirme yapılır Resimli Program Anlatımı 23 Temmuz 2011

Bu Sayfayı Paylaş