Sofuoğlu öğrencilerle buluştu!

'Diğer Spor Dalları' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 16 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Sofuoğlu öğrencilerle buluştu! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  2007 Supersport Dünya Motosiklet Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, Düzce'nin Gümüşova ilçesinde bulunan Gümüşova İMKB Anadolu Lisesi'nde öğrencilerle bir araya geldi.

  Öğrencilere motosikletiyle bir gösteri sunan Kenan Sofuoğlu, daha sonra öğrencilerin sorularını cevapladı.

  Öğrencilerin büyük ilgisiyle karşılaşan Sofuoğlu, 2009 Supersport Dünya Şampiyonası öncesi tüm verilerin kendisini favori olarak gösterdiğine dikkat çekerek, "Yine de yarış esnasında ne olacağı belli olmaz. Antrenmanlarıma devam ediyorum. 2009 yılında Dünya Şampiyonluğunu Türkiye'ye getirmek istiyorum" dedi.

  Kenan Sofuoğlu, okullarda bu çeşit programlara katıldığına dikkat çekerek, gezdiği okul sayısının 10'u geçtiğini belirtti. En büyük amacının öğrencilere bir mesaj vermek olduğunu vurgulayan Sofuoğlu, "Bu yaştaki öğrenciler belki de ileride motor kullanacaklar. Onlara motor kullanacaklarsa da kasklarını takarak, kıyafetlerini giyerek motor kullanmalılar. Ülkemizde çok sayıda insanın motor kazalarından öldüğünü görüyoruz. Bunları gördükçe de üzülüyoruz. Bu aynı zamanda federasyonumuzun da aldığı bir karar. Bu yaştaki insanların bilinçlendirilmesini hedefliyoruz" diye konuştu.

  2009 Supersport Dünya Şampiyonası için hazırlıklarının devam ettiğini belirten Sofuoğlu, "İlk test sürüşleri 3 hafta önce başladı. Ocak ayının sonunda da ikinci test sürüşlerimiz var. Şu ana kadarki tüm veriler en büyük favori olarak beni gösteriyor. Ancak yarış esnasında ne olacağı belli olmaz. Benim amacım 2007'den sonra tekrar Dünya Şampiyonu olmak. 2008'de hedeflerime ulaşamadım. 2009 yılında Dünya Şampiyonluğunu tekrar Türkiye'ye getireceğim" ifadelerini kullandı.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Sofuoğlu öğrencilerle buluştu Forum Tarih
Sofuoğlu İlköğretim Okulu Bilgileri Yenimahalle Ankara Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 4 Ocak 2012
Sofuoğlu Köyü Ovacık Karabük Karabük Tanıtımı 24 Mart 2010
Kenan Sofuoğlu (Kenan Sofuoğlu Kimdir? - Kenan Sofuoğlu Hakkında) Yerli - Yabancı Sporcular 17 Aralık 2009
Schumacher Sofuoğlu’nun motoruyla test yaptı Diğer Spor Dalları 27 Eylül 2008

Bu Sayfayı Paylaş