Sofranıza Şıklık Katan Öneriler.

'Dekorasyon' forumunda Mavi_Sema tarafından 2 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Sofranıza Şıklık Katan Öneriler. konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Sofranıza Şıklık Katan Öneriler!

  Evdeki malzemeleri kullanıp, el beceriniz ekleyerek çok şık sofralar yaratabilirsiniz. Önemli olan bir konu seçmek, sonrası tamamen sizin hayal gücünüz.
  [​IMG]
  Sofranıza Şıklık Katan Öneriler!  Öncelikle sofranıza bir konu seçin. Biz bu yazımızda çiçekleri kullanacağız, siz dilediğiniz objeyi çeşitlendirebilirsiniz.
  Misafirlerinizin sofrada oturacağı yerleri belirlemek için isim kartları hazırlayın. Evde bulunan kumaş parçalarından kalın olan ve rengi sofranızın genel görünüşünü bozmayanları seçin. Her isim kartı için 3 adet çiçek formu, mesela papatya yaprakları, kesin. İki tanesini tersinden birbirine dikin. Ucunu açık bırakın, içine pamuk, elyaf veya artık kumaş parçaları koyun. Ağzını kapatın. Tek kalan papatya dilimini, ortasına bir düğme ve üstüne isim yazdığınız küçük bir kartonla beraber dikin.
  Eski Cd’leri mönü olarak kullanabilirsiniz. Bunun için ister çiçek desenli kumaş, isterseniz yapışkanlı kağıtları kullanarak, Cd’yi kaplayın. Aynı malzemeden üstüne küçük bir cep yapın. Cebe uygun boyutta kestiğiniz kartonun üstüne, yemek mönünüzü yazıp, hazırladığınız cebe koyun. Her misafire bir tane hazırlayarak, tabağın kenarına bırakabilirsiniz.
  Seçtiğiniz konuya uygun olarak, sofranın ortasına bir vazo ve içine çiçekler koyun. Bu örnekte kullanılan papatya, hem vazonun içine, hem de birkaç adet sapından koparılarak, vazo üstüne yapıştırılarak sergilenebilir.
  İsim kartlarında kullandığınız kumaşlardan, her misafir için ikişer adet papatya kesin. Aynı boyuta papatyaları kartondan da birer adet kesin. Kartonun ön ve arka yüzüne bu kumaşları yapıştırın. Bardak altlarına yerleştirin.
  Sofranızı kurduktan sonra, her misafirin önünde sabit kalacak tabağın etrafına, sapı koparılmış papatyalar dizin. Tabağın tüm çevresine tek tek yerleştirerek bir daire yapacağınız papatyalar, sofranızda şık bir görüntü oluşturacağından, fazla süse veya çok desenli bir örtüye ihtiyacınız kalmayacaktır.
  Peçetelerinizi düz bir cetvel şeklinde katlayın. Üstlerine çatal ve bıçağı yerleştirin. Etrafına uygun renk bir kurdele veya çiçek teli sararak sabitleyin. Hazırladığınız takımı, tabakların ortasın veya kenarına koyun. Çiçek temalı sofranız hazır. Dikkat etmeniz gereken, mümkün olduğunca düz renk tabaklar kullanmak olacaktır. Sofranız bu kadar desenli ve şıkken, tabakların da desenli olması gözü yorar.
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş