Soğukbulak Köyü Tuzluca Iğdır

'Iğdır Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 21 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Soğukbulak Köyü Tuzluca Iğdır konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Tuzluca Soğukbulak Köyü Bilgileri - Soğukbulak Köyü Hakkında - Soğukbulak Köyü Tanıtımı - Soğukbulak Köyü Resimleri  Soğukbulak ,Iğdır Tuzluca ilçesine bağlı bir köyüdür.

  İlçe:TUZLUCA

  İl:IĞDIR

  İle Uzaklığı:62 km

  İlçeye Uzaklığı:26 km

  Rakım:2000 m

  Nüfus:

  2000:81
  1997:78

  Tarihi

  Köyün tarihi hakkında bilgi yoktur. Kurtuluş savaşının başladığı tarihe kadar,köyde ermeniler ve kürtler yaşıyordu.Savaşın başlamasıyla birlikte ermeniler, köyden göç ettiler.

  Coğrafya

  Köy, Tuzluca ilçesinin güney batsında yer almaktadır.Doğusunda:Çiçekli,kelekli,kuruağaç ve ünlendi köyleri;batısında:candevriş köyü;kuzeyinde:Akdiz,Hasankent köyleri;güneyinde:Ünlendi,Karayaören köyleri bulunmaktadır.

  * Iğdır'ın merkezine 62 km uzaklıktadır.
  * Tuzluca ilçesinin merkezine 26 km uzaklıktadır.

  İklim

  Yerleşim yerinin yüksekte olmasından dolayı ilkbahar ve sonbahar mevsimleri genelde kısa sürmektedir.Bu yerleşim yerinde kış mevsimi değişen iklim koşularına bağlı olarak 4,5 ay sürmektedir.Köyün iklimi karasaldır.

  Ekonomi

  Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

  Muhtarlık

  Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

  Köy Muhtarı: Bilgi yok.

  Altyapı bilgileri

  Köyün alt yapısı yoktur. Köyde, ilköğretim okulu vardır ama faal değildir. Köyün içme suyu şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve Ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol toprak olup köyde elektrik var. sabit telefon yoktur.

  [​IMG]

  Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi
  Kaynak : Yerel Net

  Köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz
   

Bu Sayfayı Paylaş