Soğuk Kaşıkla Gelen Gençlik Güzellik - Genç Kalmanın Sırları

'Güzellik & Bakım' forumunda Mavi_inci tarafından 27 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Soğuk Kaşıkla Gelen Gençlik Güzellik - Genç Kalmanın Sırları konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Soğuk Kaşıkla Gelen Gençlik Güzellik - Genç Kalmanın Sırları

  Soğuk Kaşıkla Gelen Gençlik Güzellik

  Kırışıklığı da baseni de bu metod yok ediyor
  Kendi geliştirdiği bir tür "stretching-esnetme" yöntemiyle mucizeler yaratarak, Avrupalı kadınların ilahı haline gelen Marja Putkisto, şimdi de Türk hanımlarına özel tavsiyelerini sabah.com.tr'den duyurdu. “Türk hanımlar, bu sistemi kolaylıkla devam ettirebilecekler. Günde 1 saat düzenli egzersiz ile 30 gün sonra alınacak sonuca kendileri bile inanamayacaklar” diyen Putkisto, bu yöntemle 20 yaş kadar gençleşmenin mümkün olduğunu da müjdeliyor. İşte Sabah'a konuşan Marja Putkisto'nun özel röportajı...

  [​IMG]

  Güzellik antrenörlüğü nedir?
  Güzellik antrenörlüğü, kadınların içten gelen güzelliklerini beden ve yüz hareketleri ile birleştirerek dışa çıkarmalarını sağlamaktır.

  KENDİ SORUNLARINDAN YOLA ÇIKTI ÜNLÜ OLDU
  Benim doğuştan gelen bir kalça sorunum var ve bebekken bu yüzden askı kullanmak zorunda kalmışım. Bunu hatırlamasam da büyüdükçe fark ettim ki ne kadar formda olursam olayım bazı hareketleri yapmak benim için neredeyse imkansızdı. Bu, dans ve şan dersleri sırasında hareketlerimde keşfettiğim bazı başka “kör noktalar”la da birleşince beni, bedenimi nasıl daha sağlıklı ve daha işlevsel bir hale getirebilirim sorularına cevap aramaya itti. İşte bu arayış sonucunda da 23 yıl önce “Putkisto Metodu” ve daha sonra da “Putkisto Metodu 3D – Doğal Yüz Kliniği” oluştu.

  Bu yöntem nasıl çalışır?
  Her türlü hareket ve sporun da temelini oluşturan genel bir beden ve yüz dengesi sağlamak için farklı kas gruplarına yönelik bir yöntem. Sizi bedeninizden/yüzünüzden bağımsız kılar ve gün boyunca ya da belirli bir hareket boyunca kendi kendinizi düzeltebilmenizin yollarını öğrenmenizi sağlar – ta ki bu sizin için ikinci bir doğa haline gelene kadar. Sinir ve kasların baştan aşağı yeniden eğitilmesidiryani.

  YEMEK KAŞIĞIYLA KIRIŞIKLIKLARA SON
  Bir çok uygulamadan biri olan “Soğuk Kaşık” uygulaması, herkesin çok kısa sürede evinde istediği zaman yapabileceği uygulamalardan biri. Kaşık numarası, yüz kaslarınızı ve cildinizi hızlı bir şekilde toparlamanız için güzel bir yöntem. Uygulanışı ise şu şekilde. İki adet buz gibi soğuk kaşığı alıp bütün yüzünüzü ve boynunuzu tonlamak için kullanın. Kaşıkların çukur kısmını gözlerinizin iç kısımlarına koyup birkaç dakika öyle kalıp rahatlayın. Sonra yanaklarınıza yerleştirin. Şimdi de nazikçe gözlerinizin altına. Tekrar yanaklara koyun ve birkaç kez hafifçe vurun, kaşığı hafifçe vurmaya devam ederek yüzünüzün dış kısmına doğru ilerletin. Şakaklarınıza götürün, oradan çene ve ağzınızın çevresine sonra da çenenizin altına. Sonra da boynunuzun çevresine uygulayın ve o serinliğin tadını çıkarın.

  Vücut ve yüz yapısına göre sistem nasıl farklılık gösteriyor?
  Yüz kaslarını ve üst beden konumunu geliştirme yönteminin tekniği öğrendikten sonra sonuçlar hemen gözlemlenebilmeye başlar. Yine de burada söz konusu olan performansınızı, hareket etme ve bedeninizi taşıma biçiminizi kalıcı olarak değiştirebilmek.

  [​IMG]

  Putkisto yönteminin faydaları nedir?
  Beden kötü alışkanlıklara, bunları duruşumuza yansıtacak şekilde tutunur. Kaslar kısaldıkça hareket yeteneğini yitirmeye başlar, örneğin mide dışarı doğru fırlar, kaba etler aşağıya çekilir vs. Putkisto metodu tam olarak belirli kilit kasların uzatılmasına ve bedenin de bu acıyı hafifletmek için kendini yeniden hizalamasına dayanır. Göğüs kafesinizi yeni bir konuma yükselterek, belinizi uzatarak basen ve bacaklarınızı yeniden konumlandırarak bedeninizi tamamen yeniden hizalayabilir ve diyaframın esnekliğini artırabilirsiniz. Putkisto metodu 3D Doğal Yüz Kliniği çerçevesinde de yüz kaslarınızı yeniden dengeleyebilir ve rahatlatabilirsiniz (ısırma kaslarını esnetebilir, çene konumunuzu düzeltebilir ve yüz kaslarınızı baştan eğitebilirsiniz).


  KISA ZAMANDA FARKI HİSSEDECEKLER
  Bu yöntem ile günde bir saattten daha az bir zaman bile, bir fark yaratacak ama SADECE ve SADECE “içten dışa” çalışabilirseniz. “Yüzü çekmek” kırışıklara da yol açabilir tam tersi bir etki de yapabilir. Önemli olan çalışmaları nasıl yaptığınız ne kadar süre disiplinli olarak devam ettiğiniz. Putkisto Metodu programları, bir çeşit meditasyon gibi ve uygulaması da çok rahatlatıcı.

  TÜRK KADINLARI ENFES!
  Çok güzel kadınlar, gerçekten de, enfes! Dışarıdan bakıldığında bütün Türk kadınlarında ortak bir netlik, bir mevcudiyet, bir gurur var. Kadınları çok güzelleştiren göz hareketleri de çok sayıda. Gözler güzelliğiniz açısından çok önemlidir. Genel olarak Türk kadınının bütün vücuduna özen gösterdiğini hissediyorum, harika bir içsel farkındalık var.

  Ünlü müşterileriz var mı ya da özel bir meslek gurubu ?
  Evet, var. Ancak onların özelini korumaya söz verdim. Çalışmalarımızı desteklemek isterlerse çok sevinirim, ama genellikle onlarla olan seanslar daha “gizli bir yerde” oluyor. Tamamen özel ve paylaşılmayacak bir yerde.

  ANGELINA VE CATHERINE DE BU YÖNTEMLE DİNÇ KALDI
  Dünyadan isimler vermem gerekirse Catherine Zeta Jones, Angelina Jolie, Kate Winslet gibi isimler oldukça küçük gösteriyorlar. Bu kadar genç ve güzel gözükmelerinde, dengeli beslenmeleri ve düzenli bir şekilde egzersiz ve spor
  yapmalarının etkisi oldukça fazla.

  Erkekler için de böyle bir uygulama yapılıyor mu?
  Bu metodu kadın erkek fark etmeksizin herkes uygulayabilir.

  Alıntı
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Soğuk Kaşıkla Gelen Forum Tarih
Soğuk ile ilgili deneme örneği Makaleler-Denemeler 4 Ekim 2015
Soğuk havada insanın nefesi neden görünür? Sorular ve Cevaplar 4 Ekim 2015
Soğuk Bir Kış Gününde Odanın Kaloriferi Kapatlınca Oda Neden Soğur Seviyeli-Ciddi Konular 1 Şubat 2014
Soğuk Havalarda Cildi Korumanın Yolları Kısaca Nelerdir Güzellik & Bakım 9 Ocak 2014
Soğuk Hava ve Kar Yağışı İnsan Hayatını Nasıl Etkiliyor Doğa ve Bitkiler 10 Aralık 2013

Bu Sayfayı Paylaş