Sleipnir 2.8 Download

'S-T' forumunda Siraç tarafından 6 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Sleipnir 2.8 Download konusu Sleipnir 2.8 Download

  Tanıtım:
  Internette dolaşırken en sinir bozucu şey, sayfaların yavaş açılması, dolayısıyla bekleme süresi. Bu noktadan hareketle kendini öne çıkarmak isteyen Sleipnir, hızlı sayfa görüntüleme ve geçiş performansı sunuyor.

  İlk denemelerde açılan sayfalarda gözle görülür oranda hızlı bir açılış sağlayan Sleipnir, Japon kökenli Fenrir şirketinin, aslında pek de yeni sayılmayacak bir tarayıcısı. Hızlı bir gelişim süresi geçiren Sleipnir, kurulumunda Gecko ve çoğumuzun belki de en büyük yardımcısı olan RoboForm eklentileri ile geliyor.

  Gecko, Firefox tarayıcısının kullandığı tarayıcı motorudur. Bunun yanında program dahili olarak Internet Explorer'ın kullandığı Trident motoru ile birlikte geliyor. Yani bu tarayıcının en önemli özelliği, en çok kullanılan iki tarayıcı olan Internet Explorer ve Mozilla Firefox'un tarama özelliklerini birlikte içermesi. Programın ayarlarından (Sleipnir Options > Client > General > Default Browser Engine seçeneğinden) bu iki tarayıcı motorundan birini seçebilirsiniz. Böylece, örneğin Gecko kullanırken uyumsuz bir sayfaya rastladığınızda Trident'e geçiş yaparak sayfayı düzgün görüntüleyebilirsiniz.

  Genel yapısı Firefox 2 ile benzer özelliklere sahip olan tarayıcıda tümleşik Google arama çubuğu (Ara çubuğu değil) mevcut. Kolayca kabuk (skin) ve eklenti (plug-in) indirme olanağı sunun Sleipnir, ana sayfasıyla aslında Apple'ı andırıyor.

  Güvenlik konusunda bir çok seçeneği kendi içinden, eklentisiz sunan Sleipnir, JavaScript, Java, ActiveX gibi orta ve alt düzey kullanıcılar için çok fazla tehlike barındıran özelliklerin kapatılması (Security sekmesi), seçtiğiniz bir metnin direkt olarak mail programınıza aktarılarak mail gönderiminizin kolaylaştırılması ve kendinden proxy özellikleri gibi kullanıcıya geniş kullanım açısı sunması programın artıları arasında.

  Programı ilk açtığınızda karşınıza çıkacak seçenekle Internet Explorer, Firefox, Opera gibi tarayıcılarda bulunan favori bağlantılarınızı Sleipnir'e transfer edebilirsiniz.

  Olumsuz yönlerine gelince... Biz Türk kullanıcılar için henüz Türkçe dil seçeneği sunulmamış ama Firefox'a aşina olanlar pek zorlanmayacaklar. Görsel yönden zayıf kaldığını düşünmekle birlikte asıl amacı hız ve verim olduğu için bu kısım görmezden gelinebiliyor.

  Sonuç olarak denenmesi gereken bir tarayıcı. Hız konusunda sizi tatmin edecektir. Tümleşik özellikleri, eklenti kurmadan sizin sitelerden yararlanmanıza yardımcı olarak ve internet deneyiminizi hızlandıracaktır.

  Son sürümünde FrameSkin özelliği getirildi, bazı hatalar düzeltildi, bazı iyileştirmeler yapıldı.


  Sürüm : 2.8

  Boyut : 4.51 Mb

  Kullanım İzni : Ücretsiz (Freeware)

  Dil : Ingilizce

  İşletim Sistemi : Windows 98/Me/2000/2003/XP/Vista

  Üretici Firma : Fenrir Inc Global


  Sleipnir 2.8
   

Bu Sayfayı Paylaş