Skype Kullanılması Dinlenemiyor

'İnternet ve Network' forumunda Siraç tarafından 1 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Skype Kullanılması Dinlenemiyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Skype Kullanılması Dinlenemiyor

  Avrupa Birliği Skype'ı dinleyemediklerinden yakınırken, Amerikalı Büyük Birader iş üstünde.

  Avrupa Birliği'nin İtalya hukuki temsilciliğinin yaptığı açıklamaya göre internet üzerinden yapılan telefon konuşmalarını dinlemek mümkün değil. Bu durum yine Avrupa Birliği'ne göre, suçlular için bulunmaz nimet.

  Konuyu Skype üzerinden örnek vererek açıklayan AB, Skype'ın şifreleme sistemini yetkililerle paylaşmayı reddetmesi yüzünden bu mecra üzerinden yapılan konuşmaları dinleyemediklerinden yakınıyor.

  Skype yetkilileri ise konuyla ilgili olarak kendilerine resmi bir talepte bulunulmadığını, bulunulduğu takdirde şirketin resmi ilkeleri gereği hukuken ve teknik olarak ellerinden ne geliyorsa yapacaklarını söylüyorlar. Ancak yine "şifreleme sisteminden dolayı dışardan müdahelenin teknik olarak pek de mümkün olmadığını," ekliyorlar.

  Öte yandan, şirketin kendisi bile müdahale edemezken, Alman polisi daha önce bu tür bir dinlemeyi hazırladıkları Truva atı programı (Trojan) yardımıyla yapmayı başardığını iddia ediyor. Basında konuyla ilgili olarak çıkan başka bir haber ise, Amerikan Ulusal Güvenlik Servisi'nin Skype'ı dinlemelerini sağlayacak bir yöntem geliştiren "hacker"'lara çuvalla para teklif ettiği yönünde.

  Eğer bir "hacker" bunu başarmadıysa şimdilik cin Alman polisi dışında Skype'ı dinleyebilen resmi bir merci bulunmuyor. Yok eğer böyle bir "hacker" çıkıp teklife "Varım," dediyse, Büyük Birader adını kullanan Skype kullanıcılarından uzak durmak isteyebilirsiniz .

  Skype 4.0.0.206 İndir
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Skype Kullanılması Dinlenemiyor Forum Tarih
Skype Kaydol Skype Kayıt Ol Sosyal Paylaşım Siteleri 9 Şubat 2014
Asi,İsyan Eden İsyankar Skype ve Facebook Nickleri Msn nickleri Güzel Nickler 6 Şubat 2012
Aşk Skype Nickleri 2017 Aşk-Sevgi Nickleri 14 Mayıs 2011
2017 En Güzel Facebook Sözleri - En Güzel Skype Nickleri Msn nickleri Güzel Nickler 13 Mart 2011
Skype Portable İndir Msn ve Sohbet Programları 20 Aralık 2010

Bu Sayfayı Paylaş