Skype İnternet Telefonu Yayılıyor

'İnternet ve Network' forumunda Mavi_Sema tarafından 8 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Skype İnternet Telefonu Yayılıyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Firmalar, Avrupa Birliği genelinde akıllı telefonların halka açık ağlar üzerinden servis alabilmeleri için çalışma başlattı.

  eBay'in sahibi olduğu Skype ve diğer İnternet telefonu servisi sağlayan firmalar, VoIP (Voice over IP - İnternet Protokolü üzerinen Ses İletimi) servislerinin her yerden kullanılabilir olması için yasal girişim başlatmaya hazırlanıyor.

  Üyeleri arasında Google, Microsoft ve Intel gibi firmaların da bulunduğu The Voice on the Net Coalition Europe (VON) , mobil operatörlerin 3G ağlarda servisleri engellediğini öne sürüyor. Bu durumun, tüketicilerin özgür tercihlerini sınırladığı ifade ediliyor.

  Deutsche Telekom'un sahibi olduğu T-Mobile iPhone üzerinden Skype kullanılmasının, abonelik sözleşmesini ihlal ettiği gerekçesiyle İnternet servisini kesebileceğini açıklamasının ardından Avrupa Birliği'ne itiraz dilekçesi sunan VON, benzeri uygulamaların akıllı telefonlar üzerinde kullanılabilmesi için girişimlerde bulunmaya hazırlanıyor.

  VON, yaptığı açıklamada şu ifadeye yer veriyor:

  "T-Mobile'ın 3G ağı üzerinde çalışan iPhone modelleri üzerinde Skype'ı engelleyeceğini belirtmesi gibi mobil cihazlarda ses iletişimine imkan tanıyan uygulamalara izin verilmemesi, tüketicilerin refahı önünde büyük bir engeldir."

  İnternet üzerinden düşük fiyatlarla telefon görüşmesi yapmaya imkan tanıyan firmalar, servislerini masaüstü bilgisayarlardan bir adım öteye, yüksek kapasiteli mobil genişbant İnternet erişimine imkan tanıyan 3G teknolojisi ile her yere taşımak amacındalar. Ancak, T-Mobile, AT&T ve İngiltere'nin O2 gibi servis sağlayıcıları, bu durumun ses üzerinden kazandıkları geliri düşüreceğini öne sürerek genişbant bağlantılarında bu hizmetleri engelliyor.

  Her ne kadar, servis sağlayıcılar 3G ağları üzerinden Skype gibi uygulamaları engelliyor olsa da, kullanıcıların Wi-Fi (kablosuz ağ) bağlantıları üzerinden İnternet telefonu hizmeti almasını engelleyemiyorlar.

  Skype, kullanıcılarına düşük ücretler karşılığında, uluslar arası, şehir içi veya şehir dışı konuşma imkanı tanıyor. Kullanıcılar diğer Skype kullanıcıları ile ücretsiz olarak görüşürken, geleneksel telefon numaralarını ararken şehir, ülke ve bölgeye bağlı olarak, düşük fiyatlarla görüşme olanağına sahip oluyorlar.

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Skype İnternet Telefonu Forum Tarih
Skype Kaydol Skype Kayıt Ol Sosyal Paylaşım Siteleri 9 Şubat 2014
Asi,İsyan Eden İsyankar Skype ve Facebook Nickleri Msn nickleri Güzel Nickler 6 Şubat 2012
Aşk Skype Nickleri 2017 Aşk-Sevgi Nickleri 14 Mayıs 2011
2017 En Güzel Facebook Sözleri - En Güzel Skype Nickleri Msn nickleri Güzel Nickler 13 Mart 2011
Skype Portable İndir Msn ve Sohbet Programları 20 Aralık 2010

Bu Sayfayı Paylaş