Skeç Nedir? Skec Hakkinda Bilgiler - Yeni Skeç Gecesi Nedir ?

'Tiyatro ve Skeçler' forumunda NeslisH tarafından 2 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Skeç Nedir? Skec Hakkinda Bilgiler - Yeni Skeç Gecesi Nedir ? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Genellikle radyo ile yayımlanmak için hazırlanmış, genellikle güldürü niteliğinde kısa oyun.
  İşleyeceği konuyu genişletmeden, en can alıcı çizgiler içinde veren, çoğu kez güncel olaylara ve aile sorunlarına değinen ve bir nükte ile biten kısa güldürü. Vodvil, burlesk, revü gibi, kurgu dizgesine göre ortaya çıkarılan gösterilerde yerini alır. Bugün televizyon reklamlarında da çok kullanılır.
  Genellikle günlük yaşamdan alınmış bir konuyu en can alıcı çizgileriyle, dikkati çekici tiplerle, oldukça abartılmış olarak kısa bir süre içinde sunan, hızlı dizemli, espirili bir güldürü çeşidi.
  Sketch
  Sketch. vignette.
  Sketch. skit. radio sketch.
  Skit, sketch
  Skizze, Zeichnung, "Sketch"
  Esquisse
  Sketch
  Yeni Skeç Gecesi Nedir ?

  Yeni skeç gecesi konukların jüri olduğu ve mutfak oyuncularının kimbilir hangi şartlar altında, ne zorluklarla yazdığı skeçlere, not verdikleri bir gecedir.

  Yeni skeçlerin oynandığı gecedir.

  Biraz daha basit anlatmak gerekirse bu gecede eski skeçler oynanmaz yeni skeçler oynanır.. Skeçlerin hepsi yenidir, izlediğiniz hiç bir skeç eski değildir.....


  En iyi skeç ÇGH( Çok Güzel Hareket) notunu alır. Bu notu alan skeç kadroya girmeye hak kazanır. Ama bu gecede kesinlikle eski skeçler oynanmaz... Çünkü o skeçler geçen yeni skeç gecesinde oynandığı için eskimiştir. Eski skeçlerin kesinlikle oynanmadığı yeni skeç gecesine bütün mutfak müdavimlerini bekliyoruz..Ne de olsa yeni skeç gecesinde eski skeç yoktur....
   

  1 kişi bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş