Sivilcelerden Nasıl Kurtulurum

'Güzellik & Bakım' forumunda SeLeN tarafından 10 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Sivilcelerden Nasıl Kurtulurum konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  sivilceli cilt bakımı - sivilceler nasıl yok edilir - sivilcelerden kurtulmak için neler yapalıyız
  Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için yaş ya da cinsiyet gibi faktörlerin önemi olmadığını belirtelim İşte sivilcelerden kurtulmak için öneriler:

  Bunları Yapın

  · Aşırı güneş ışığından sakının. Az miktarda güneş ışığı başlangıçta sivilcelenmeyi düzeltse de bu ilerleme geçicidir. Sürekli güneşlenmek gözeneklerin tıkanmasına neden olur ve ciltte oluşan siyah ve beyaz yağlı noktaları artırarak cildin daha kötü hale gelmesine sebep olur.sivilce

  · Vitamin desteğinizi kontrol altına alın. Günlük olarak önerilen vitamin dozu olan 120-150 mg’dan daha fazla iyot içeren vitamin desteklerinden kaçınmak gerekir. İyotun normal dozu ciltte kötüleşmeye yol açmazken, önerilen dozun fazlası sivilcelenmeyi daha da artırabilir.

  · Cildinizi yağdan ve bakteriden koruyun. Basit birkaç sağlıklı alışkanlıkla ciltte sivilcelere neden olan yağ ve kirlerden korunmak mümkün. Bunun için ön şart ellerin sık sık yıkanması. Cildi bakterilerden korumak için ellerin çeneye götürüldüğü zamanlar da dahil olmak üzere yüze dokunmaktan kaçınmak gerekiyor. Kullanılan bütün kozmetiklerin yağsız ve yağlanma yapmayan ürünler olduğuna emin olmak da diğer bir şart.

  · Egzersiz yaparken birkaç basit kurala uyun. Egzersiz sivilcelere, şapka ve kasklar da iltihaplanmalara yol açar. Egzersiz yaparken her zaman bol pamuklu giysiler giymek ve asla makyaj yapmamak gerekiyor. Yağsız ya da yağlanma yapmayan makyaj malzemeleri bile terle birlikte gözenekleri tıkayabilir.

  ·sivilceler Sağlıklı bir yaşam tarzı belirleyin. Dengeli beslenerek, yeteri kadar uyuyup egzersiz yaparak ve bol su içerek cildin sağlıklı görünmesini sağlanabilir...

  Bunları Yapmayın

  · Cildinizi yolmayın. Sivilce başlangıçlarını yolmak veya sıkmak bakterilerin cildin daha derinlerine ulaşıp, daha büyük iltihaplanma ve enfeksiyona yol açmasına neden olur. Aynı zamanda cildi elle ovmak, tahrişe ve daha çok sivilceye sebep olur. Sivilce başlangıçlarını yolmak ciltte kalıcı izler de bırakır.

  · Kendinizi strese sokmayın. Stres cildinizin daha fazla yağ salgılamasına neden olan kortizon hormonunun seviyesini yükseltir. Mümkün olduğunca stresten kaçınmak gereklidir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Sivilcelerden Nasıl Kurtulurum Forum Tarih
Yılbaşına 4 hafta kala, sivilcelerden nasıl kurtulurum? Güzellik & Bakım 7 Aralık 2009
Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilirim, Sivilce Maskesi Güzellik & Bakım 22 Aralık 2011
Sivilcelerden Kurtulma Yolları - Sivilceler Nasıl Geçer? Cilt Hastalıkları 4 Kasım 2010
Sivilcelerden kurtulma yöntemi nelerdir.Nasıl Kurtulabilirim Güzellik & Bakım 15 Şubat 2009
Ayva maskesi ile sivilcelerden kurtulmak Cilt Hastalıkları 22 Eylül 2009

Bu Sayfayı Paylaş