Sivas - Merkez - Halil Rifat Paşa Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 8 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sivas - Merkez - Halil Rifat Paşa Lisesi konusu
    Sponsorlu Bağlantılar
    Sivas - Merkez - Halil Rifat Paşa Lisesi

Adını; �GİDEMEDİĞİN YER SENİN DEĞİLDİR� diyen, Sivas eski valisi Halil Rıfat Paşa�dan alan okulumuz; Sivas il danışma kurulunun1985 tarih ve 5 sayılı kararları, Valilik makamının 11.11.1985 gün ve 39920 sayılı teklifleri, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığının onayı ile Halil Rıfat Paşa Lisesi olarak açılmıştır.Sivas Lisesi�nden 8 şubelik öğrenci nakli yapılarak 1 Ekim 1985 tarihinde Ticaret Lisesi binasında eğitim ve öğretime geçen okulumuz;1987-1988 öğretim yılında 8 şubelik öğrenci ile Dört Eylül Ortaokul binasında eğitim ve öğretime devam etmiştir ve ilk mezunlarını burada vermiştir.1988-1989 öğretim yılında iki kat olarak tamamlanan şu an içerisinde bulunduğumuz binasına taşınmıştır.Bu binayı Ortaokul ve Lise ayrı müdürlüklerle müşterek olarak kullanmaya başlamışlardır. Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün 4 Haziran 1991 tarih ve 13581 sayılı yazıları gereği Lise ve Ortaokul kısmı tek müdürlük altında birleştirilmiştir. Şu anda, modern bir görüntü sergileyen okulumuz; laboratuarları, iki ayrı öğretmenler odası, zengin bir kütüphane ve �ÖRNEK SINIF� anlayışına dönük derslikleriyle eğitim ve öğretim hizmetini sürdürmektedir

Adres:
    Merkez : Hayri Sığırcı Cad. Cumartesi Pazarı Üzeri

Telefon :
    +90 (346) 241 16 70

Fax:
    +90 (346) 241 18 26

Yükleniyor...