Sivas - Kangal - Kangal Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 8 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sivas - Kangal - Kangal Lisesi konusu
    Sponsorlu Bağlantılar
    Sivas - Kangal - Kangal Lisesi

Okul Adı:Kangal Lisesi

Adres:GÜRSEL MAHALLESİ DİVRİĞİ CADDESİ KANGAL LİSESİMÜDÜRLÜĞÜ Kangal

Okul Müdürü:Alim ERŞAHİN

Baş Müd. Yrd. :YOK

Müd. Yrd. :1

Telefon :0(346) 4571017

Fax :0(346)4571018

Vizyonu:Türk Milli Eğitiminin amaçları ışığında; dünü , bugünü ve geleceği bütünleştirerek, erdemli insan olmanın idealini ve değişimi yaşayacak özgün, etkili ve nitelikli bir okul toplumu oluşturmaktır. Atatürk ilke ve inkilapları doğrultusunda; Doğru, Dürüst, Çağdaş, Araştırmacı, Özgüvenini kazanmış, Güzel ülkemizi; Hakettiği yerine getirmek için, Sürekli çalışan, Bireyler yetiştirmektir

Misyonu:Çocuklarımızın kendine özgü niteliklerini yitirmeden eğitim almalarını hedefliyoruz. İleri eğitim düzeylerine ulaşılabilecek merak ve aydınlıkta; yaşamdaki değişimleri kolayca karşılayabilecek eğitim ve birikimi yakalamış insanlar yetiştirmek, Ulusal ve evrensel değerleri, birikimleri kavrayan ve onlara katkıda bulunan; değişim ve gelişime açık; Atatürk ilkelerine bağlı; laik ve demokratik toplum düzenini benimseyen; kendine güvenli; çevresine saygılı; yaratıcı ve farklı düşünebilen, özgür, hoşgörülü, katılımcı, sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmek, Daima sosyal yaşantıyı çeşitlendirip zenginleştirecek yatırımlara önem vermek; tüm kaynaklarını eğitim alanında kullanmak, Öğrencisinin sahip olduğu yetenekleri ortaya çıkaran, geliştiren; akademik başarısını yükselten, çalışmaları eğitim alanında referans gösterilen, etkin bir okul olmak ilkemizdir

Okuldaki Bölümler :Şehir/ilçe Merkezine Uzaklığı :ŞEHİR MERKEZİNE 90 KM İLÇE MERKEZİNDE

Ulaşım Yolları :KARAYOLU

Başarılar :HER YIL DEĞİŞİK ÜNİVERSİTELERDEN FAKÜLTYE VE MESLEK YÜKSEK OKULLARINA ÖĞRENCİ YERLEŞTŞRŞLMEKTEDİR

Okul Binası :MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA AİTTİR

Yükleniyor...