Sivas - Gürün - Gürün Anadolu Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 8 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Sivas - Gürün - Gürün Anadolu Lisesi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Sivas - Gürün - Gürün Anadolu Lisesi  Sivas ilçeleri arasında eğitimde her zaman ön sıralarda yer alan ilçemiz Gürün’de şimdi de Anadolu Lisesi açıldı.

  [​IMG]

  2008-2009 eğitim-öğretim yılında tercih listesinde yer alacak olan Gürün Anadolu Lisesi, eski Gürün Çok Programlı Lise binasında açılacak. Başta Ulaştırma eski Bakanı İsmet YILMAZ ve Yükseköğretim Kurumlarıyla İlişkiler Ve İdari Hizmetler Dairesi Başkanı Hasan Gazi ALTUN olmak üzere bir çok Gürünlünün girişimleri sonucunda 2 şubede toplam 60 öğrenci ile eğitim öğretime başlayacak olan Gürün Anadolu Lisesi'nin açılmasına Bakan Hüseyin ÇELİK “OLUR” dedi.

  İlçe Kaymakamı Davut GÜL; yaptığı açıklamada, 2008-2009 eğitim-öğretim döneminde ilçemizde eğitim hizmetlerine başlayacak olan Anadolu Lisesi'nin Gürün'deki eğitim ve öğretim faaliyetlerine yeni bir açılım sağlayacağını söyledi. Lisenin açılmasıyla ilçede eğitim seviyesinin daha da yükseleceğini belirten Gül, "Gürün için Anadolu Lisesi önemli bir adım. Aynı zamanda dışarıda okumak zorunda kalan öğrencilerimizin ve onların ailelerinin de bir çok sorunu çözülmüş olacak. Artık öğrencilerimiz gurbete gitmeyecek. Dışardan buraya öğrenciler gelecek. Bu durum Gürün için ayrıca bir avantaj oluşturacak" dedi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Sivas Gürün Gürün Forum Tarih
Sivas Gürün Halk Eğitim Merkezi Hakkında Bilgi Sivas Tanıtımı 30 Kasım 2012
Gürün Resimleri Sivas Türkiye Şehir-Bölge Resimleri 29 Mayıs 2011
Yeşildere Köyü Hakkında Bilgi Gürün Sivas Sivas Tanıtımı 21 Ocak 2011
Böğrüdelik Köyü Hakkında Bilgi Gürün Sivas Sivas Tanıtımı 21 Ocak 2011
Hüyüklüyurt Köyü Hakkında Bilgi Gürün Sivas Sivas Tanıtımı 21 Ocak 2011

Bu Sayfayı Paylaş