Sir ağda nasıl yapılır? -Evde sir ağda kulanımı

'Güzellik & Bakım' forumunda gül_üm tarafından 21 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. gül_üm

  gül_üm Üye

  Sir ağda nasıl yapılır? -Evde sir ağda kulanımı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Sir ağda nasıl yapılır? -Evde sir ağda kulanımı

  Sir ağda oldukça hijyenik ve kolay bir uygulamadır.

  Ağda işlemine başlamadan önce işlem yapılacak bölgenin temiz olması kozmetik kalıntılardan arındırılmış olması önem taşımaktadır. Bu nedenle Antibakteriyal Temizleme Jel’i ile önce kendi ellerinizi sonra sir ağda yapılacak yüzeyi temizlemek gerekir. Ardından bölgeye göre seçilmiş ağda kılların çıkış yönüne mümkün olduğunca ince sürülür. Tek kullanımlık uygun boyda kesilmiş ağda kağıdını ağda sürüldükten hemen sonra kılların çıkış yönünde iyice yapıştırılır.
  Ağda kağıdı kılların çıkış yönünün tersine cildi alttan gererek ve cilde paralel şekilde (muz kabugu soyar gibi) ne çok hızlı ne çok yavaş tek seferde çekilir.
  Ağda kağıdının kenarı ile ağda kalıntılarının üzerine tampon yaparak kabası temizlenen cilde Sir Ağda Temizleme Yağı uygulanır. Sir ağda işlemi sonrasında cildin üst tabakasında oluşan yanma hissini azaltmak ve bölgeyi rahatlatmak için bölgeye rahatlatıcı ve nemlendirici losyonlar kullanabilirsiniz.
  Sir ağda işleminde konserve ve kartuş olmak üzere iki farkli sistem bulunmaktadır. Kartuslar kendinden döner basliklari ile rahat ve pratik bir şekilde ince bir tabaka halinde sürülür. Tek kullanımlıktır ve kişiye özel uygulama sağlayan bir sistemdir. Kartuş sistem özellikle geniş bölgeler bacak kol gibi bölgeler için idealdir ama alışkanlıklara göre her bölgede kullanılabilir. Özel bölgeler için küçük başlık ve mini başlık olmak üzere özel iki başlık bulunmaktadir.
  Konserve sistem tahta spatulalar yardımı ile bölgeye sürülür özel bölgeler hassas bölgeler için daha uygundur ama kişinin alışkanlığına göre her bölgede rahat uygulanır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - ağda nasıl yapılır Forum Tarih
Agda Nasil Yapilir Resimli Anlatım Güzellik & Bakım 28 Ekim 2008
İlk Çağda bir çiftçi olsaydınız toprağınızı nasıl işlerdiniz ürünlerinizi nasıl toplar ve taşırdınız Sorular ve Cevaplar 18 Ocak 2017
Ortaçağda Avrupa'nın siyasi yapısı nasıldı kısaca Tarihi Bilgiler 30 Aralık 2015
İlk Çağda Anadoluda Kurulan Devletlerde Kültür Ve Uygarlık Nasıldı? Tarihi Bilgiler 18 Ekim 2012
ağda -sir ağda nasil kullanilir Güzellik & Bakım 5 Ekim 2008

Bu Sayfayı Paylaş