Singapur'da Tatil

'Yabancı Tatil Yerleri Hoteller' forumunda Fatma tarafından 16 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  Singapur'da Tatil konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Singapur Hakkında

  Ülke Hakkında Bilgi


  Singapur küçücük bir kent-devlet. Uzak Doğu’da Hongkong’a ya da Macao’ya benzeyen bir kent. Öyle ki Avrupa’da Monako gibi bağımsızlığını ilan etmiş bir irice şehir. Yüzölçümü 633 metre kare.

  Bugün Singapur’da hemen herşey insan aklı ve elinden çıkmıştır. Rastlantıya bırakılmış hemen hiçbir şey yoktur. Yerdeki bir santimetre kare çimen bile hesaplı kitaplıdır. Kentihn büyümesi tamamen plan ve kurallar içinde yapılmaktadır. İzinsiz çakılmış bir tek çivi olamaz. Ayrıca yerlere tükürmek, sokakta sigara içmek, oraya buraya çöp bırakmak, trafik kurallarına uymamak ve daha nicesi yüzmilyonlarca liralık bir ceza getirir insana.. Uyuşturucu kullanmakdeğil, yalnızca üzerinde taşımak bile kesinkes idam cezasına çarpılmak demektir. Daha bu cezadan kurtulan kimse de olmamıştır.

  Burada genellikle müslüman Malaylar kadar olmasa da Çinli ve Hintli gruplar da yaşar. İkimilyon sekizyüzbin nüfuslu bu kent-devlette din baskısı apaçık olmasa da her yerde gücünü göstermektedir. Karma bir halk olarak düşünülse de herkes ingiliz disiplin alışkanlığı içinde çok düzenli yaşamaktadır.

  Ekvatora yakın olduğu için sürekli ılık yağmurlarla yıkanan kentin çevresi yemyeşildir. O kadar temiz bir yeşillik ve renkli çiçeklerle bezenmiştir ki yeryüzünde örnekleşen cennetin görününtüsü gibidir. Ama kentin içinde gökdelenler, çağdaş yapıların çarpıcı görüntüsü cennet imajı dünyayla yer değiştirir.

  Singapur sokaklarında dolaşırken, bir yanda ülkemizde ateş pahası satılan orkideleri yol boyunca görüp gözlerinize ziyafet çekiyorsunuz. Bir yanda gökdelenler ve ünlü markalar sizi bekliyor. Diğer yanda Çin Mahallesi''nin, Hint Mahallesi''nin otantik giysi ve eşyaları. İlginç ibadet yerleri ve daha neler neler.. Batı’nın tüm fastfood yiyecek merkezlerinin yanıbaşında uzak doğu yemeklerinin sade sofraları..

  Bütün modern elektronik eşyalarla birlikte pazar tezgahlarında seçkin el yapımı takılar, eşyalar satılır.

  Singapur Hakkında

  Bölgenin bilinen ilk insanları Çinliler ve Malaylılardır. Bunlar bu adalar ülkesine “deniz şehri” anlamına gelen Temasek adını vermişlerdi. Singapur''un asıl modern târihiyse, 1819 yılından îtibâren başlatılır. Bu târihte zamânın sömürgeci milleti olan İngilizler, burayı istilâ ederek, 1959 yılına kadar idâreleri altında tuttular. Bu târihte Milletler Topluluğu içerisinde bağımsız (otonom) bir devlet oldu. 1963 yılında Malaya,Saravak ve Sabah ile Malaya Federasyonunu meydana getirmek üzere birleştiler. Fakat bu birleşme fazla uzun sürmedi. Federasyondaki hâkim grup olan Malaylar ile Singapur bölgesindeki ekseriyeti teşkil eden Çinliler arasında anlaşmazlıklar baş gösterdi. Bunun üzerine yeni bir anlaşma yapıldı. Böylece Singapur 9 Ağustos 1965’te ayrı bir devlet oldu.

  Fakat bölgedeki iç huzursuzluklar devam etti. Antikomünist bir yapıya sâhip olan Singapur’da, Malaylar ve Çinliler olaylar çıkartıyorlardı. 1969 yılında ırkçı bir ayaklanmaya bürünen şiddet eylemleri, birçok tutuklamalar sonucu bastırıldı. Daha sonra ülkedeki idâreyi, 1959 yılında ülkenin ilk başbakanı seçilen Lee Kuan Yew’in kurduğu, Halk Partisi (PAP) rakibi Komünist BurisanSosyalist Partisi’ni hezimete uğratarak iktidarı ele geçirdi. Ülkeden İngilizler 1971 yılında çekilmek zorunda kaldılar. Bağımsızlıktan sonra sonra iç ve dış politikayı tesbit eden Lee Kuan Yew, 1990 senesine kadar sürdürdüğü başbakanlık görevinden ayrıldı. Yerine Goh Chok Tang başbakan oldu. 1991’de yapılan seçimlerin neticesinde Goh Chok Tong tekrar başbakanlığa getirildi. Hâlen başbakan Goh Chok’tur (1993).


  Singapur Tarihi Yerleri , Singapur Gezilecek Yerleri

  Orchid Bulvarı:
  Singapur''un hemen her konuda beyni sayılabilecek yerlerin başında geliyor. Bir kere burası hemen her şeyi bulabileceğiniz dükkanlarla ve süpermarketlerle dolu alışveriş merkezi. Giyimden mutfak eşyasına kadar her şey var. İkinci olarak birbirinden güzel cafeler burada. Amerikan rüyası Hard Rock cafe , Budweiser gibi.
  Ünlü kitapçılar. Elektronik ürünlerin satıldığı mağazalar. Marka ürünler, Rolex, Dior, gibi ünlü markaların ürünleri yer alıyor. Şehrin nabzı gece ve gündüz burada atıyor dersek yalan söylememiş oluruz.
  Alışverişinizi bitirince akşam üstü birbirinden ilginç lokantalar sizi karşılıyor. Buralarda yemek yiyip şirin cafelerde oturabilirsiniz.

  Tank Bahri:
  Ülkenin ve bölgenin en büyük hayvanat bahçelerinden biri. Aklınıza gelebilecek bütün hayvan çeşitleri yer alıyor.

  Sentosa Adası:
  Ülkenin en önemli gösteri merkezlerinden biri. Bir gününüzü ayırmanız gerekiyor. Burası sonuçta bir ada. Ancak hemen her şey var.Buraya gitmek için metroyu kullanabilirsiniz.
  Sentosa Adası''na gitmek için en ideal yer, teleferiğe binabileceğiniz Faber Tepesi ya da Dünya Ticaret Merkezi. Teleferik 15 dakikalık bir yolculukla sizi Adaya götürüyor. İsterseniz sadece teleferik ile de gezi yapabiliyorsunuz. Burada güzel bir seyir terası var. İsterseniz bilet satılan yerin yanında bulunan alışveriş merkezinden alışveriş de yapıyorsunuz.

  Butterfly Park:
  Sentosa adasında.Eğer daha önce bir kelebek parkı gezdiyseniz çok özel değil. Ama bizim ülkemizde örnekleri olmadığı için görmeye değer. Böcek ve kelebekler görüyorsunuz.Bahçesinde kozasından henüz çıkmış kelebekleri elinize veriyorlar.Rengarenk kelebekler ilk kanat vuruşlarını elinizden yapıyorlar.

  Bird Park:
  Düğün fotoğrafları için çok tercih edilen yerlerden biri daha [​IMG] 30 metre yükseklikten aşağıya inen şelale ve etrafta uçuşan onca kuşun ortasındayken inanılmaz rahatlamış hissediyorsunuz.Orda saatlerce kalarak kendinizi tabiatın kokusu ve seslerine bırakabilirsiniz. Doğal bitki örtüsü de korununca ortaya şahane bir şey çıkmış. Dev papağan alanında asma köprülerde elinizle papağan besleyebiliyorsunuz.9000 çeşit kuş var. Hayvanların korundukları alanlar son derece düzgün, rahat etmelerini sağlamışlar.. Özellikle gece kuşları ve penguenlerin keyfi kesinlikle yerinde.

  Night Safari:
  Hayvanat bahçesinin hemen yanında geniş bir alana yayılan safari alanı kesinlikle çok güzel. Turu isterseniz trenle, isterseniz yürüyerek yapıyorsunuz.Aydınlatılmış ve güvenlik görevlilerinin olduğu düzenli bir yaya parkuruna sahip.Tren için extra bir ücret ve çokkk uzun bir kuyruğa sabır göstermeniz gerekiyor. Tabiata son derece saygılı bir düzenlemeyle aslanlardan gergedanlara bir sürü hayvanı gece izlemek güzel bir tecrübe.Çocukların çok hoşuna gidiyor.Turdan sonra acıkan mideler için bir sürü alternatif var.Hatta isterseniz özel trenlerde yemek yiyerek de bu turu yapabiliyorsunuz.Asyada çok sık raslandığı üzre burada da evlenmek, özel toplantılar yapmak mümkün.

  Su Altı dünyası:
  Yürüyerek gezebileceğiniz dünyanın en iyi tropik deniz canlılarını görebileceğiniz bir akvaryum. Akrilikten yapılan tünelde siz yürürken üstünüzde dünyanın en vahşi balıklarından olan köpekbalığı üstünüzden geçiyor. Biraz ürkütücü ama gerçekten güzel. Ayrıca deniz kaplumbağalarına ve dil balıklarına da dokunup onları besleme imkanı da var. Ayrıca özel bir tur da var. Biraz korku ve heyecan sevenlerdenseniz özel ekipmanlarla, köpek balıkları arasında siz de yüzebiliyorsunuz.

  Ulusal Orkide Galerisi:
  Rengarenk mükemmel görüntüleri olan ve ülkemizde çok pahalıya satılan orkidelerin bu galeride 60 binden fazla çeşidini bir arada görmek adeta büyüleyici...


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]
   

 2. Fatma

  Fatma Üye

  Copthorne King’s Hotel Otel Fotoğrafları

  Copthorne King’s Hotel Hakkında


  Copthorne King''s Hotel is ideally located in the city centre by the historical Singapore river with easy access to major expressways and the Mass Rapid Transit. Close to the business and exhibitions districts of Shenton Way, World Trade Centre / Suntec City and the shopping & entertainment circuit of Orchard Road, Chinatown, Clarke Quay, Boat Quay and Robertson Quay

  This hotel provides 314 comfortably-furnished guest rooms ans suites, and has four meeting rooms, three enticing restaurants and a lounge. Room amenities include: Air-conditioning, IDD telephone with computer data port, coffee/tea making facilities, mini-bar, hair dryer, personal safe, colour TV with in-house movies, CNN & other satelite channels.

  Restaurants and Bars
  Tien Court Sichuan Restaurant
  Sichuan
  Serves authentic Sichuan cuisine, signature a la carte specials, mouth-watering "dim sum", executive set menus, all prepared by Master Chef Ho.
  Tien Tsai.

  Princess Terrace Cafe
  Penang Buffet and a la carte menu
  An extensive buffet spread of all-time Penang favourites like laksa, prawn noodle, popiah, satay, fried kway teow and irresistible desserts like nonya kueh, soya beancurd and many more.

  Connections Lounge
  Cocktail
  A lounge to unwind to the sweet serenades and entertaining live band performances

  Guest Services and facilities include business centre, outdoor swimming pool, gymnasium, shuttle service, and self-service launderette.


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]
   

 3. Fatma

  Fatma Üye

  Hotel Miramar Otel Fotoğrafları

  Hotel Miramar Hakkında


  342 newly furnished and taste****y designed rooms with unparalleled facilities. Each room exudes a warm charm and pampers you with every single comfort of home

  Hotel Miramar Singapore has also installed TV Receive Only TVRO) Satellite Systems, which allow the hotel to provide a wider range of entertainment choices for guests. Guests at the hotel can now tune in to a choice selection of satellite TV channels from Asian countries such as Japan, China, Taiwan, Korea, Macau, UAE and Malaysia as well as the United States, United Kingdom, Germany, France, Italy, Spain and Australia.

  Taste a world of food at Ferntree Cafe. Here is where you can savour the popular daily International Buffet or choose from the a la carte menu of a wide variety of authentic local and continental cuisines.

  For relaxation, make your way to the intimate and enchanting Brass Rail Lounge. Sit back and relax over exotic tropical drinks and be entertained by a wide repertoire of top hits brought to you by international bands.

  Ikoi Japanese Restaurant offers a great variety and a wide selection from a la carte menu. Renowned for its fantastic value-for-money daily buffet.

  Simple yet elegant oriental dining at the Orient Ocean Restaurant. Authentic Cantonese cuisine prepared the traditional way by Master chefs. VIP rooms are available for business entertainment, family and social gatherings.

  BUSINESS CENTRE
  ****y equipped with state-of-the-art technology that includes personal computers and printers, the Business Centre offers all visitors a scenic view of lush greenery, making it the ideal place to finish up presentations or send a few e-mails.
  All of the hotel’s 342 guest rooms and suites as well as public areas including the lobby, function rooms, food and beverage outlets and even the swimming pool now have wireless broadband facilities. Hotel guests can enjoy high-speed wireless Internet access from just about anywhere in the property.

  BANQUET & CONVENTION
  Spacious and ****y carpeted.
  Our conference rooms are ****y equipped with the latest amenities and equipment to cater for all banquets, seminars and meetings.
  Both the Orchid and Tulip Rooms can be set individually or a combination of both and offer the perfect selling point for business executives or conferences.

  RECREATION
  Outdoor swimming pool located in a beautiful tropical garden amidst the bright blue sky. Start your day with a *******ing dip in the pool or you can just laze around in the sunshine sipping exotic cocktails, discovering another paradise.
  Take a relaxing walk down the pebbled walkway. Great for some spontaneous "foot reflexology".

  GYMNASIUM
  Equipped with treadmill, exercise bicycle and multi-gym station
  Open daily from 7.00am to 7.00pm


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]
   

 4. Fatma

  Fatma Üye

  Sheraton Towers Singapur Otel Fotoğrafları

  Sheraton Towers Singapur Hakkında


  Located in the heart of the city along Scotts Road, the Sheraton Towers Singapore is famous for our warm and accommodating service. We are happy to help you in any way possible and look forward to making your stay enjoyable and memorable.

  We are just a short distance away from the Newton Circus – the outdoor food court and the renowned Orchard Road shopping and entertainment district. Our 24-hour concierge desk and 24-hour front desk will help you explore the area and make reservations for you at local restaurants and make transport arrangements to take you anywhere you wish to go.

  Take a dip in our outdoor pool to cool off after a long day of shopping or exploration. Enjoy our choice of restaurants, serving everything from Italian to Cantonese to local and international cuisine.

  For the ultimate in residential bliss and the epitome of service excellence, stay at the Sheraton Towers Singapore.

  Guest Rooms Overview
  We look forward to making you feel comfortable and connected.

  Air-Conditioned Room
  High Speed Internet Access in All Guest Rooms (Charge)
  Alarm Clock
  Balcony
  Cable Channels
  Pool View Room
  Poolside Room
  Suites Available
  In-Room Electronic Safe
  Telephone
  Hairdryer
  Towers Level Room
  Mini Bar
  Coffee and Tea Maker
  Wake-up Service
  Voicemail
  Free Daily Newspaper
  City View Room
  Maid Service
  Radio
  Kitchenette
  Refrigerator
  Non-Smoking Room
  Room Service
  **** Kitchen
  Iron/Ironing Board
  Turndown Service
  Rollaway Beds
  Cribs
  Some of the amenities above may not be available in all rooms. Fees on certain amenities/services may apply.

  Features & Activities
  We thought of the little things (and big things) that will make you feel at ease.

  Hotel Services
  24-Hour Front Desk
  Babysitting Service
  Business Center/Services
  Car Rental Service
  24-Hour Concierge Service
  Room Service
  Valet Service and Free Self Parking Facilities
  Wake-up Service Available
  Laundry Service
  Gift Shop
  Florist
  Safe Deposit Boxes
  Shopping Available
  Sauna
  Valet Service and Free Self Parking
  Outdoor Pool
  Fitness Facility
  Smoke Detectors
  Some of the services and facilities above may not be available on a 24-hour basis or without advance request. Fees on certain facilities/services may apply.

  Dining Overview
  We have the perfect place to gather with friends or co-workers and enjoy a great meal.

  Restaurants & Lounges

  Domvs - The Italian Restaurant
  Cuisine: Italian
  hours: Monday - Saturday 6:30 PM - 10:30 PM
  Atmosphere: Fine Dining

  The Lounge
  hours: 9:00 AM - 1:00 AM
  Atmosphere: Live Entertainment

  The Poolside Bar
  hours: Monday - Friday 11:00 AM - 7:00 PM; Saturday - Sunday 10:00 AM - 7:00 PM
  Atmosphere: Poolside

  Li Bai Cantonese Restaurant
  Cuisine: Cantonese
  hours: Monday - Saturday 11:30 AM - 2:30 PM; Sunday 10:30 AM - 2:30 PM; 6:30 PM - 10:30 PM
  Atmosphere: Fine Dining

  The Dining Room
  Cuisine: Regional/International
  hours: Monday - Thursday 6:00 AM - 12:00 AM; Friday - Saturday 6:00 AM - 1:00 AM; Sunday 6:30 AM - 12:00 AM
  Atmosphere: Garden/Garden View

  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]
   

 5. Fatma

  Fatma Üye

  Traders Hotel Otel Fotoğrafları

  Traders Hotel Hakkında


  Traders Hotel Singapore is located in the fashionable area of Orchard Spring, just a 5-minute stroll to the main shopping and entertainment district on Orchard Road and is adjacent to Tanglin Mall Shopping Centre. The Traders Hotel is close to American, British and Australian embassies.

  Trade Hotel, Singapore offers a subtle blend of Western comfort and Asian hospitality. All 543 guest rooms have been stylishly designed with an array of business facilities for the traveling executive. There is also a wide choice of cuisine and for the health-conscious, it offers a ****y-equipped fitness center and 30-meter pool.

  Guest Room Features:
  * Computer Dataport
  * Voice Mail
  * Satellite/Cable Television
  * International Direct Dial Telephone
  * Electronic Safe
  * Mini-bar
  * Coffee/Tea Making Facilities
  * ****-size Executive Writing Desk
  * In-house Movie Channels
  * Iron and Ironing Board

  Traders Hotel, Singapore offers an extensive range of health and recreation facilities such as a ****y-equipped Fitness Center with gymnasium, sauna, steambath, massage, hydrobath, spa treatment, nail bar, heated whirlpool and outdoor swimming pool. Guests may choose to go jogging at the nearby Botanic Gardens.


  [​IMG]


  [​IMG]
   

 6. Fatma

  Fatma Üye

  The Plantation Club Otel Fotoğrafları

  The Plantation Club Hakkında


  Genel Özellikler
  Mahe adasının güney batı sahilinde yeşillikler ve beyaz kum üzerinde yer alan 200 odalı bu tesis , Mahe havalimanına 15 kilometre uzaklıktadır. Tesis bir çok sayıda eğlenme , spor, çocuk aktiviteleri seçeneklerini konuklarına sunmaktadır.

  Aktiviteler
  3 Restoran, 3 bar, 24 saat oda servisi, Casino, gece klubü,Havuz, tenis kortları, Badminton, Voleybol, Sağlık merkezi, Güzellik salonu, Butik, Dalış merkezi, Su sporları, çocuk klubü.

  Oda Özellikleri
  Deluxe & Superior Odalar: Her iki oda tipinde de klima , saç kurutma makinesi, tv, minibar, çay ve kahve makinesi bulunmakta olup, surior odalar okyanus manzaralıdırlar.

  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]
   

 7. Fatma

  Fatma Üye

  Le Meridien Fishermans Cove Otel Fotoğrafları

  Le Meridien Fishermans Cove Hakkında


  Etraflı bir yenilemeden sonra Haziran 2004’te yeniden açılan tesis, Beau Vallon koyunun en güney noktasında, saz damlı, granit duvarlı binaları ve tüm binaların üstünden bakan Hindistan cevizi ağaçlarıyla beyaz kumlar ve mavi sulardan sadece bir adım uzakta konumlanmıştır. Tesis adalara özgü cazibesini, 70 adet tümü okyanus manzaralı odası, deneyimli personeli ve uluslar arası standartta servisiyle, daha da seçkin hale getirmektedir.

  KONAKLAMA

  Hibiscus Oda 30 m²
  -Okyanus manzaralı teras ya da balkon
  -Klima ve minibar
  -Uydu anteni yayınlı TV

  Orchid Suite 70 m²
  -Ayrı oturma ve yemek odası
  -Kreol ya da modern tarz dekorasyon seçeneği

  GASTRONOMİ

  Le Cardinal
  Ana restoran, kahvaltı ve akşam yemeklerinde, açık büfe uluslar arası mutfak sunar

  Le Bourgeois
  Öğle ve akşam yemeklerinde, deniz ürünleri ağırlıklı Kreol ve Kajun mutfakları sunar.

  SPOR ve EĞLENCE

  Çeşitli masajlar, özel sıcak taş masajı, aroma terapi, el ve ayak bakımı
  Tenis, egzersiz salonu
  Yelken, katamaran, rüzgar sörfü, su kayağı, parasailing, dalış, derin deniz balık avı,

  ULAŞIM
  Mahe adasında bulunan tesis havalimanına 30 dakika, başkent Victoria’ya ise 10 dakika mesafededir.

  [​IMG]


  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Singapur'da Tatil Forum Tarih
Singapur'da Eğitim Yurtdışında Yaşam ve Eğitim 19 Ağustos 2008
Türkiye'nin en güzel tatil yerleri nerelerdir? Türkiye Tatil Yerleri Hoteller 2 Ekim 2016
Tatil İle İlgili Kompozisyon Kısa Tatil Konulu Kompozisyon Eğitim Bilgileri 8 Şubat 2014
Sömestr Tatili Ne Zaman 2014 Yarıyıl Tatili Tarihi Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 15 Aralık 2013
15 Tatil Ne Zaman 2013 2014 Yarıyıl Tatili Tarihi Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 4 Eylül 2013

Bu Sayfayı Paylaş