Sinema Türk (web sitesi) - Sinema Türk Hakkında

'Sinema Dünyasından Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 3 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Sinema Türk (web sitesi) - Sinema Türk Hakkında konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Sinema Türk (web sitesi)

  Vikipedi, özgür ansiklopedi


  Sinema Türk, İnternet üzerinde sinema ve televizyon filmleri, dizi filmler, oyuncular, yönetmen, senarist ve çevirmenler, dramaturglar, seslendirme sanatçıları, film yapımcıları, film müziği yapanlar, ışıkçılar ve tüm sinema çalışanları, teknikleri, haber ve yorumları üzerine ayrıntılı bilgi içeren bir web sitesidir.
  Sinema Türk ayrıca, tiyatro sanatçılarına da yer vermekte olup, "Sine Köşe" adlı bölümünde sinema ağırlıklı konularda köşe yazıları yayınlamaktadır.
  Web sitesinin veri tabanında 12 Haziran 2009 itibarıyla; 20164 *****56976 sanatçı, ve 2253 sektörel üye bulunmaktadır. Sinema Türk yetkilisi Ahmet S. Aktaş'ın belirttiğine göre; Sinema Türk, sinema sektörü insanlarını bir araya getiren bir sosyal ağ projesi olma arzusunda olduğunu ifade etmektedir.
  Ücretsiz üyelik sistemiyle, üyelerinin yorum ve katkılarına da olanak sağlayan site, sanatçı ve sinema emekçileriyle röportajlara yer vermekte, güncel filmler için seans, salon vb. bilgiler içermektedir. Sinema Türk'ün, görsel sanatlarla ile ilgili kitaplara yer veren sayfaları da bulunuyor. Site, 2007 Eylül ayından itibaren yeni sürümü 2.0 ile yayına devam ediyor.  [​IMG]

  Sinema Türk'ün logosu
   

Bu Sayfayı Paylaş