Sinan Meydan - Sarı Lacivert Kurtuluş

'Kitap Özetleri & E-Kitaplar' forumunda sleza tarafından 11 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. sleza

  sleza Üye

  Sinan Meydan - Sarı Lacivert Kurtuluş konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]
  Siz Fenerbahçe'li olmayabilirsiniz ama O'nlar Fenerbahçe'liydi!. Kurtuluş Savaşı`nda İngiliz işgal kuvvetleri komutanı general Harrington`ın arabasını çalıp Mustafa Kemal`e hediye eden Fenerbahçe'li futbolcu Casuslar. Kulüp bu hırsızlık olayından dolayı general tarafından basılıp kapatılmak istenince ayaklanan bir anadolu halkı!. Balıkçılık yapıyoruz diye İngiliz askerleri kandırıp Anadolu`daki kurtuluşa silah kaçakçılığı yapan kaleciler, defans oyuncuları, forvetler. Ve Atatürk`ün nasıl koyu bir Fenerbahçe'li olduğu. Hepsi bu kitapta.

  Harrington, tepkilere daha fazla dayanamadı, 70 gün sonra Fenerbahçe`nin yeniden açılması kararını imzalarken içinden şöyle düşünüyordu: "Bu ne tuhaf bir millet! Ülkelerini işgal ettik bu kadar tepki göstermediler. Fenerbahçe'yi kapattık hepsi ayaklandı. Neredeyse silaha sarılacaklar.".

  Fenerbahçe sadece bir futbol kulübü değildir. Fenerbahçe geçmişte 'vatan ve özgürlük mücadelesi' vermiş bir ulusal teşkilatın adıdır. Fenerbahçe, emperyalizme kaşı verilen ilk bağımsızlık savaşının aktif katılımcısı, emperyalist kuşatmayla çevrilen bir ulusun tek moral kaynağı, tek umut ışığıdır. Fenerbahçe, Mustafa Kemal`in önderliğinde gerekleşen Kurtuluş Savaşı`nın sarı-lacivert rengidir. Fenerbahçe, Türkiye Cumhuriyeti`nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal`in gönül verdiği takımdır.

  Bu kitap, Fenerbahçe`nin gizli tarihini Atatürk`ün hayatıyla paralel olarak incelemektedir. Bu kitapta Fenerbahçe ve Atatürk`le birlikte Kurtuluş Savaşı, bu savaşın gizli kahramanlarının penceresinden anlatılmaktadır.
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  paylaşım için teşekkürler
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Sinan Meydan Sarı Forum Tarih
Sarı Paşam - Sinan Meydan Kitap, Resim ve Dergi 2 Nisan 2010
Sarı Lacivert Kurtuluş - Sinan Meydan Kitap, Resim ve Dergi 1 Şubat 2010
Isınan maddelerin moleküllerinde meydana gelen hareketlenme neden kaynaklanır kısaca Konu Dışı Başlıklar 17 Nisan 2014
Atmeydanı Bizans Araba Yarışlarından Osmanlı Şenliklerine - Seza Sinanlar Kitap, Resim ve Dergi 10 Mayıs 2010
Mimar Sinan'ın inşa ettiği eserler nelerdir kısaca Biyografi & Otobiyografi 7 Temmuz 2015

Bu Sayfayı Paylaş