SilkRoad Online Terimleri

'Silkroad Online' forumunda Siraç tarafından 25 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  SilkRoad Online Terimleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Str (Strenght) Fiziksel gücü belirtir. Str değeri yükseldikçe karakterinizin Fiziksel vuruş gücü, Fiziksel defansı, Fiziksel balans değeri ve HP'si yükselecektir.

  Int (Intelligence) Magic gücü belirtir. Int değeri yükseldikçe karakterinizin Magic vuruş gücü, Magic defansı, Magic balans değeri ve MP'si yükselecektir.

  HP (Heal Point)Karakterinizin canını gösterir.

  MP (Mana Point) Karakterinizin Magic vuruşlar İçin kullanılabilecek Mana sayısını gösterir.

  Attack Rating Vuruşunuzun ne kadar geçerli ve güçlü olacağını belirler. Genel olarak statlarınızda belirtilmiş olan Minimum ve Maximum damage değerlerinden Maximum değere yakın olan vuruşu ağırlıkta kullanmanıza olanak tanır. Kısacası Attack Rating değeriniz ne kadar yüksekse o kadar Maximum vuruş değerinize yakın saldırılar gerçekleştirirsiniz.

  Dodging (Parry) Ratio Karakterinizin size yapılan attacklardan ne kadar kaçabileceğini belirleyen değerdir. Dodge (Parry) değeriniz ne kadar yüksekse, karşİ tarafın vuruşlarından Minimum olan değere yakın olan hasarı alırsınız.

  Magic Reinforcement Magic gücünüze verilen desteğİ belirtir. Genelde giysiler üzerinde bulunan bir değerdir.

  Physical Reinforcement Fiziksel gücünüze verilen desteğİ belirtir. Genelde giysiler üzerinde bulunan bir değerdir.

  Physical Absorb Takılarda bulunan bir özelliktir. Kendinize gelen fiziksel damagelerin % kaçının absorbe edileceğini belirtir.

  Magical Absorb Takılarda bulunan bir özelliktir. Kendinize gelen magical damagelerin % kaçının absorbe edileceğini belirtir.

  Lucky Upgrade edilebilen itemler üzerinde bulunur ve upgrade etme esnasında silahın başarılı Upgrade olabilme olasılığını arttırır.

  Immortal Herhangi bir item upgrade edilirken, kaç başarısız Upgrade sonucunda iteminizin kurtulacağını belirtir. Örnek verecek olursak 3 Immortal değerine sahip bir item Upgrade edilirken 3 kere yansa bile yok olmaz.

  Steady Upgrade İşleminin fail vermesi durumunda itemin durability'sinin azalmasını engeller.

  Astral Upgrade esnasında +4 ve üzeri itemlerin, upgrade İşleminin başarısız olması durumunda +4 te kalmasını sağlar. +4'ten düşük itemlerde bir etkisi yoktur ve örneğin +5 olan bir itemi +6 yaparken başarısız olursanız item yine +4 e düşer. +5 te kalmaz.

  Penetration Attack Skiller üzerinde bulunan bir terimdir ve vuruşlarda vuruşun kaç kişiye etki edeceğini belirtir. Uygulanış şekli olarak başlangıç noktası ile varış noktası arasındaki hedefleri de etkileyebilir. Örneğin Flying Dragon Spear Series saldırılar Penetrate atış kullanır ve mızrağİ fırlattığınızda yok üzerinde başka düşmanlara da vurabilir.

  Simultaneous Attack Skiller üzerinde bulunan bir terimdir ve vuruşlarda vuruşun kaç kişiye etki edeceğini belirtir. Uygulanış şekli olarak aynı anda hedef etrafında belirtilen sayıda düşmana aynı anda etki eder. Örneğin Ghost Spear Attack Series saldırılar Simultane saldırı kullanır ve vuruş gerçekleştiğİ zaman belirtilen mesafe İçindeki düşmanların hepsi aynı anda damage alırlar.

  Transfer Range Attack Lightning türü skillerde bulunur ve vuruşun etraftaki yaratıkları da etkilemesi manasına gelmektedir. Fakat diğer çoklu vuruşlar gibi bütün düşmanlara güçlü etki yapmaz. Ana hedefe güçlü vurur, yan hedeflere çok düşük güçte vurabilir.

  Degree Item'inizin upgrade ederken kullanılması gereken Lucky Powder değerini belirtir.

  Block Kalkanlarda bulunan bir özelliktir ve gelen vuruşu bloke etme değerinizi belirtir. Ne kadar yüksekse o kadar çok vuruştan sıyrılabilirsiniz.

  Durability Item'lerinizin dayanıklığını belirtir. Durability 6 değerinin altına düştüğu zaman ekranın sağ tarafında kırmızı olarak belirtilir ve eğer 0 a düşerse onarılana kadar kullanım dışİ kalır.

  PVP (Player vs Player) Cape takarak birebir kapışma yapmak manasına gelmektedir. Cape takılarak yapıldığİ sürece kaybedenin bir kaybı olmaz. NPC

  Oyunda bilgisayar tarafından yönetilen karakterlere verilen genel isimdir. Örneğin: Şehirlerdeki Takı, Yüzük, Pot vs. satanlar.

  DC (Disconnect) Oyundan kopmamıza verilen isimdir.

  GP (Guild Point) Eğer bir guilldeysek guild İçindeki puanımızdır. Bu sayıyı yükseltmek İçin özel bir İşlem yapmamıza gerek yoktur, biz oyun oynadıkça oynama seviyemize göre otomatik olarak yükselir. İlerde bu puanlar çeşitli amaçlarla kullanılabilecek.

  TP (Teleport) Scroll veya İşınlanma Kapıları kullanılarak karakterinizin başka bir alana İşınlanmasıdır.

  Berserker Mode Karakterinizin oyunda sol üst köşede resminizin etrafındaki halkaların tamamlanmasıyla birlikte TAB tuşuna basılarak aktif edilebilen moddur. Karakteriniz mevcut gücünün ve hızının iki katına çıkar ve süresi bittikten sonra dolması İçin tekrar bir süre geçmesi gerekir.

  Elixir Oyundaki itemlere + kazandırmak İçin kullanılan iksirlerdir. Weapon, Accessory, Shield, Protector olmak üzere 4 çeşidi mevcuttur.

  Accessory Oyundaki, Küpe, yüzük ve kolyelerin genel adıdır.

  Lucky Powder Itemlere + basmak İçin elixirlerle birlikte kullanılan şans arttırıcı tozdur. Takıcılarda satılır.

  PK (Player Kill) Alt tuşuna basarak normal bir oyuncuyu öldürmek suretiyle Katil statüsüne geçilmesidir.

  Wanted Thief'lerin 3000 Arrange Pointi aşacak şekilde Traderleri soymaları sonucu düştükleri durum. Thief'ler İçin bu durum oldukça kötü bir durumdur çünkü elbiselerini çıkarsaler bile Hunter'ler tarafından öldürülmeye devam edilirler.

  Arrange Point Karakter Stat penceresinin sol alt köşesinde yazan sayıdır. Thief olup kervan soydukça yükselir. 3000 puanının üstünde Wanted pozisyonuna düşersiniz.

  Guild Birlik manasına gelmektedir. Diğer oyunlarda Clan olarak da geçer. Oyuncuların bir çatı altında toplanarak bir bütün oluşturmasıdır. Guild Kurucularına Guild Master adı verilir.

  Union Maximum 8 Guildin birleşerek oluşturdukları topluluğa verilen isimdir.

  Stall Kurmak Oyuncuların tezgah açarak elindeki malzemeleri satmalarıdır.

  Exchange Oyuncuların tezgah açmadan elindeki item ve paraları birbirleri ile takas etmelerini sağlayan sistemdir.

  Np (No Problem) Konuşma terimidir. Önemli değil manasına gelmektedir.

  KS Konuşma terimdir. Özellikle birisinin kestiğİ monstere salça olursanız. "KS yapma" veya "No KS" gibi şekillerde kullanılır. Kısacası benim kestiğim yaratıklara vurma manasına gelir. KS ciler oyuncular arasında sevilmeyen tiplerdir.

  Cya Konuşma terimidir. Özellikle yabancı oyuncular "Görüşürüz" demek maksadıyla kullanırlar.

  Res (Resurrect) Konuşma terimidir. Genellikle "Res var mı?" gibi soru cümlelerinde kullanılır Resurrect skili vasıtasıyla ölen kişileri olduğu yerde kaldırmak İçin kullanılan özelliğin olup olmadığını öğrenmek İçin ölmüş kişiler tarafından kullanılır
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  SilkRoad Online Terimleri
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - SilkRoad Online Terimleri Forum Tarih
Silkroad Online Legend IV Plus Roc 1.210 İndir Silkroad Online 26 Eylül 2009
Silkroad Online Legend IV (Tomb of Qin-Shi Emperor) 1.800 İndir Silkroad Online 1 Haziran 2009
SilkRoadOnline Pratik Bilgiler Silkroad Online 14 Mart 2009
Silkroad Online Legend 3 (Rock Mountain) 1.150 Download Ücretsiz Oyunlar (Free) 18 Ocak 2009
Silkroad Online Legend 2 1.038 Ücretsiz Oyunlar (Free) 18 Ocak 2009

Bu Sayfayı Paylaş