Sigil İçin Doğal tedaviler

'Cilt Hastalıkları' forumunda Mavi_inci tarafından 10 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Sigil İçin Doğal tedaviler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Siğil


  Siğil viral kökenli bulaşıcı bir hastalık olup, etkeni human papilloma virüs (HPV) diye adlandırılan bir virüs ailesindendir. HPV virüsünün birçok alt gurubu vardır. Siğillerin bulaşma şekli hastalıklı deri ile temas şeklindedir. Bu nedenle de siğil taşıyan kişiler bunu diğer aile bireylerine ve arkadaşlarına bulaştırabilirler. Siğiller özellikle de bağışıklık sisteminin güçsüz kaldığı durumlarda ortaya çıkmaktadır. Siğillere, egzama gibi rahatsızlıklardan şikayetçi olan çocuklarda daha sık rastlanır.

  Siğil için önerilen modern tıp tedavileri:

  Siğiller kimi zaman doktorlar tarafından yakılmaktadır. Ameliyatla temizlenen siğiller de vardır. Birçok doktor siğilleri kendi haline bırakarak, zaman içinde iyileşmesini tercih eder.

  Doğal sağlık tedavileri:

  • Çocuğunuzda sık sık siğil oluşumuna rastlıyorsanız, aşağıda önerilen homeopati tedavilerini deneyiniz:

  • Kanayan ve su toplayan siğiller için mazı adlı bitki kullanılabilir.

  • Homeopati alanında “causticum” olarak bilinen bitki yüz ve parmak uçla*rında çıkan siğiller için uygundur.

  • Yaban yasemini ellerin tersinde bulunan sert ve pürüzsüz görünümlü siğiller için kullanılabilir. Bu bitki homeopati alanında “dulcamara” olarak bi*linmektedir.

  • Homeopati alanında kullanılan “Kali Mur.” adlı madde ellerde çıkan siğil*ler için uygundur.

  • Homeopati alanında kullanılan “Nat. Carb.” adlı madde topuklarda görü*len siğiller için uygulanabilir.

  • Her gün siğillerin üzerine taze bir limon parçası sürün ve bu bölgeyi bandajlayın. Deriden ayrılan siğil parçası olursa, temizleyin.

  • Mantar enfeksiyonunu önlemek için siğilli bölgeye sarımsak sürün. Çocuğunuzun bağışıklık sistemini artırmak için yemeklerine sarımsak ilave edin.

  • Birkaç damla limon yağını siğillerin üzerine sürün. Bu uygulamayı siğiller kayboluncaya kadar tekrarlayın. Siğiller temizlendiğinde, E vitamini yağının içine damlattığınız birkaç damla lavanta yağını temizlenen bölgeye uygulayın ve bu işlemi haftada bir tekrarlayın. Bu şekilde siğillerin yeniden ortaya çıkmasını önlemiş olursunuz.

  • Süt otu olarak bilinen ve homeopati alanında “milvvort” olarak bilinen bitki ezilerek doğrudan siğillerin üzerine uygulanabilir.

  • Bazı insanlar kendilerinde siğilleri yok eden bir gücün olduğunu iddia etmektedir. Böyle bir insan karşınıza çıkarsa, denemenizde fayda var. Bu size biraz komik gelebilir ama denemekle bir şey kaybetmezsiniz.

  Faydalı terapiler
  Homeopati, herbalizm ve Ayurveda

  Evde yapabilecekleriniz
  Çocuğunuzun bağışıklık sistemini güçlendirin. Mantar enfeksiyonlarının oluşmasını önlemek için çocuğunuzun beslenme sistemine “asidofilus” tabletlerini de ekleyin. Asidofilus, sindirim sisteminin faaliyetlerine yardımcı olan ve zararlı bakterilerle mücadele eden iyi huylu bakterilerden biridir

  Alıntı
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 10 Ekim 2010

Yükleniyor...
Benzer Konular - Sigil İçin Doğal Forum Tarih
siğil duası Dualarımız Dua paylaşımları 22 Mayıs 2011
Ayıpençesigiller Bitkisi Bilgileri ve Resimleri Doğa ve Bitkiler 16 Temmuz 2010
Gecesafasıgiller Bitkisi Doğa ve Bitkiler 1 Temmuz 2010
Siğilli Köyü Keşan Edirne Edirne Tanıtımı 1 Mayıs 2010
Ayıpençesigiller (Acanthaceae) Doğa ve Bitkiler 11 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş