Sigaraya Şarkı Söylerek Veda Edin

'Genel Sağlık' forumunda semyav5mitq tarafından 30 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. Sigaraya Şarkı Söylerek Veda Edin konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Sadece şarkı söyleyerek 6 ayda sigarayı bırakabilirsiniz.

  Sigara Bırakma Merkezi (IQuit Smoking) uzmanı Dr. Sibel Akkol, 3 ile 6 ayda şarkı söyleyerek ve elişleriyle uğraşarak sigarayı bırakmanın mümkün olduğunu söyledi.

  Sigaraya başlama yaşının giderek düştüğünü ve sigaraya bağlı kanserlerle sağlığını kaybedenlerin sayısının hızla arttığını ifade eden Dr. Akkol, sigaranın zararları ve bırakma yöntemleri hakkında bilgiler verdi. Sigaranın 4 bin çeşit zehir içerdiğinin bilimsel olarak ortaya konduğunu ve içenlerin, içmeyenlerden 10-12 yıl önce öldüğünü söyleyen Akkol, “Sigara, başta akciğer olmak üzere bütün organlarda kanser yapıyor.” dedi.
  [​IMG]
  Sigarayı bırakanların sadece yüzde 15′inin başkalarının yardımı olmadan bunu başarabildiğine dikkat çeken Akkol, dünyada son günlerde hızla yayılan ve büyük ilgi gören IQS yönteminde, şarkı söyleyerek ve çeşitli hobilerle uğraşarak sigaradan kurtulunabileceğini söyledi. Sigara bağımlığının gerçek sebebinin psikolojik olduğunu savunan Dr. Akkol, şarkı söyleme gibi davranışlarla mutluluk hormonu salgılatarak nikotinin verdiği rahatlama etkisinin yerine bu etkinin sağlanabileceğini belirtti.

  Sibel Akkol, 30 ülkede 500 binden fazla kişinin sigarayı bu yöntemle bıraktığını ve diğer yöntemlerin aksine yüzde 90′a varan başarı sağlanan bu yöntemin, fiziki bağımlılığının yok edildiği kişiye özel bir yöntem olduğunu kaydederek şöyle konuştu:

  “IQS programının amacı, beynin kendini nikotinsizlik durumuna uydurması sırasında yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırarak, kişinin sigaranın fizyolojik ve psikolojik bağımlılığından çok kolay bir şekilde kurtulmasını sağlamaktır. Çeşitli psikolojik görüşme ve test sonuçlarının ardından özel bir cihazla kulaktan elektrik vererek nikotin bağımlığına son veriliyor.”

  Kulaktan yapılan elektrik masajıyla sinir hücrelerinin uyarılarak endorfin salgılatıldığına ve beynin nikotin ihtiyacından kurtarıldığına dikkat çeken Dr. Akkol, bu yöntemle ilgili şu bilgileri verdi:

  “POD adı verilen elektro akapunktur yardımıyla bağımlının kulağındaki refleks noktaları elektrik darbeleriyle uyarılır. Uyarılacak refleks noktaları, hastaların ne kadar süreyle uyarılacağı, uygulanacak elektrodarbalerin şiddeti ve diğer parametreler bilgisayar tarafından belirlenir.

  Uygulamadan yaklaşık 2 saat sonra beta-endorfinler salgılanmaktadır. Bunlar vücudumuzun doğal morfinidir. Sıkıntılı anlarımızda bizi yatıştırır, ağrımızı, acımızı hafifletir, mutluluk verirler.”
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Sigaraya Şarkı Söylerek Forum Tarih
1 saatlik nargile, 100 sigaraya eşit Genel Sağlık 14 Mart 2010
Sigaraya büyük zam! İşte yeni fiyatlar - 2010 Sigara zamları Yurt İçi Haberler 4 Ocak 2010
Sigaraya dair....‏ Genel Sağlık 3 Ocak 2009
>> sigaraya zam gelirse +18 ) Komik Resimler 28 Aralık 2008
Sigaraya dokuz ayda 13.7 milyar YTL ödedik Ekonomi Ve Borsa 6 Kasım 2008

Bu Sayfayı Paylaş