Sherlock Holmes Modası

'Erkek Giyimi & Erkek Modası' forumunda KaRDeLeN tarafından 24 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Sherlock Holmes Modası konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Sherlock Holmes Modası


  Sör Arthur Conan Doyle'nin efsanevi karakteri Sherlock Holmes Viktorya dönemi İngiltere'sinden gelen moda akımıyla bu yıla damgasını vuracak gibi gözüküyor.


  Erkek modası dünyada büyük bir çıkış ararken bir yandan da geçmişi keşfetti. Bunun en son örneğide Guy Ritchie'nin yaratmış olduğu yeni uyarlamasıyla Sherlock Holmes. Film orjinal senaryo ve karakterlere bağlı kalmasada en çok beğenilen kısmı karakterlerin yarattığı moda oldu. Geleneksel ve klasik bir tarzı olmasına karşın aksesuarlar ve renkleriyle bu film çok dikkat çekiyor.
  Viktorya modası


  Filmde Sherlock Holmes karakteri yüzde yüz Viktorya dönemi İngiltere'sinin modasını uyguluyor. Bu dönemin modasında gösteriş ve keskin kesimli kıyafetler çok moda. Ve günümüz takım elbiselerine oldukça farklı yorumlar getirerek monotonluktan sıkılan erkekler için birebir izlenebilecek bir yolda.

  Karakterler filmde genelde 3 parçadan oluşan takım elbiseler giyiyorlar. Yelek ve şapkalar bu takımların vazgeçilmezleri arasında. Şapkalar ise en ilginçleri arasında Sherlock Holmes'ün kafasında filmde her sahne neredeyse başka birini görüyorsunuz. Kalın boğum kravatlar cep saatleri fularlar ve takım elbiseye uygun bastonlar ilgi çekici.

  Aslında bu filmde daha çok dikkat etmeniz gereken isim Dr. Watson olacak. Giydiği yelekler ve fötr şapkalar takım elbisesini her sahnede kombinleyen unsurlardan.

  Peki bu filmden gardırobunuza neler uyarlayabilirsiniz?


  Önce çift taraflı ceketler ve çıkartılabilir yakalara ihtiyacınız var. Filmde Jude Law bu yakayı kullanıyor şık ceketlerle kombinleyince hoş duruyor.


  Önlük yakası


  Önlük yakasını andıran gömleklere alışsanız iyi edersiniz dik ve kalın yakadan sıkılan erkekler için bir kaçış noktası oluşturuyor bu film. Bu tip yakaları Brooks Brothers ve Ralph Lauren markalarında bulabilirsiniz.


  Tüvit takım


  Tüvit takım elbiseye ihtiyacınız var ve kareli bulabilirseniz fiziğinizde müsaitse üzerinizde çok hoş duracaktır. Çift taraflı tüvit takım elbiseyle birlikte dar paça kumaş pantolonu tercih etmenizi öneririm.


  Erkek adam şapka takar


  Şuan olan rapçi şapkaları veya gülünç kukuletaları kafanızdan atın. Erkek adam gerçek bir şapka takar. Fötr kasket melon ve duruma göre silindir şapka sizi moda anlamında şıklığa ve yükseğe çekecektir. Kumaş seçimi bütün ilginin kafanızda ve yüzünüzde kalmasına yol açacaktır.
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Sherlock Holmes Modası Forum Tarih
Samsung GT S5620 Sherlock Holmes Oyunu Java Oyunları 1 Ocak 2011
Sherlock Holmes Korku Vadisi - Arthur Conan Doyle Kitap, Resim ve Dergi 12 Şubat 2010
Sherlock Holmes Filmin Tanıtımı Sinema Film Tanıtımları 15 Ocak 2010
Beklenen film, bu Cuma sinemalarda! Sherlock Holmes Sinema Dünyasından Haberler 14 Ocak 2010
Sherlock Holmes vs. Jack the Ripper Demo - Download Demo Oyun İndir 29 Mayıs 2009

Bu Sayfayı Paylaş